Delta I HF Turbo - problem z chłodzeniem

Anonymous

Delta I HF Turbo - problem z chłodzeniem

Post autor: Anonymous » 01 maja 2006, 13:16

Witam w mojej delcie hf turbo 1.6 z 90r mam problem z chłodzeniem a mianowicie na postoju na wolnych obrotach przegrzewa mi sie a jak dodam gazu to weskazówka nalge opada sporo poniżej 90 stopni lecz jak zdejme noge z gazu to wraca spowrotem na tem. powyżej 90. I mam jeszcze jedno pytanko przy jakiej temp. włącza sie wentylator?

Awatar użytkownika
Swiety
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 881
Rejestracja: 27 lut 2006, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Delta HF Turbo - problem z chłodzeniem

Post autor: Swiety » 01 maja 2006, 14:21

delta zawsze sie grzeje na na postoju, nie widze w tym nic dziwnego, poza tym wentylator jest bardzo wydajny, kazda lancia turbo sie grzeje
Lancia Delta HF Turbo

Kursy pierwszej pomocy
http://www.erhaplus.pl

Awatar użytkownika
GRZECHUU
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 307
Rejestracja: 08 paź 2003, 0:00
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: SANOK woj.podkarpackie

Delta HF Turbo - problem z chłodzeniem

Post autor: GRZECHUU » 02 maja 2006, 15:25

Wentylator włancza sie gdzieś w granicach 90-95 i jak to nie pomoże to łapie jeszcze szybsze obroty gdzieś około 110 stopni(przynajmniej w integralce tak miałem) Układ chłodzenia w delcie jest bardzo wydajny i przy sprawnym termostacie i układzie nie powinna sie grzać,tylko trzymac optymalną dla pracy silnika temperature,która wynosi około 85-90 stopni.
Z tym przegrzewaniem u Ciebie to mi wygląda że jest winny termoasat.Jak stoi to sie grzeje,natomiast jak dodasz gazu to na skutek zwiększenia obrotów silnika(również pompy "wodnej") wzrasta ciśnienie w układzie, które następnie bardziej otwiera termostat na duży obieg i dlatego wtedy temp.spada.
Jeżeli układ chłodzenia jest drożny i sprawny to jak jest coś nie tak z temp.to zawsze jest winny termostat. Czasami bywa też tak że nowy termostat jest padnięty i nie działa.
Pozdrawiam.
Kiedyś delta LX1500 i delta integrale. Teraz prywatnie Laguna I lpg i 206 2.0 hdi.
Służbowo Magnum 480.

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Delta HF Turbo - problem z chłodzeniem

Post autor: wujek » 02 maja 2006, 15:29

Witam,
Na podobne dolegliwości pomogło mi kiedyś dokładne umycie chłodnicy, z zewnątrz. Szczególnie wskazane, gdy auto wyposażone klimatyzację.
Pozdrawiam

Anonymous

Delta HF Turbo - problem z chłodzeniem

Post autor: Anonymous » 03 maja 2006, 9:48

Termostat jest raczej sprawny bo jak odpalam zimne autko to temp idzie troche ponad 90 i w tery spada troche poniżej i to jest chyba moment w ktrym termostat sotwiera obieg. Myśle że te anomalie mogą być spowodowane słabą masą gdzieś na czujniku temp. Co o tym sądzicie?

Anonymous

Delta HF Turbo - problem z chłodzeniem

Post autor: Anonymous » 03 maja 2006, 11:04

Ja miałem przebicie kabla przy wtyczce w głowicy w dedrze i było podobnie. Posprawdzaj, czy pod izolacją nic się nie przetarło. A swoją drogą termostat może się otwierać, ale nie do końca i to może powodować grzanie. Wymij co z auta i sprawdz w garnku przy jakiej temp się otwiera (mniej więcej) i czy całkiem się otwiera.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”