Delta GT i.e - kontrolka SPI

Awatar użytkownika
D0min
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Kożuchów

Delta GT i.e - kontrolka SPI

Post autor: D0min » 10 lis 2005, 19:07

Ostatnio zaczela zapalac sie kontrolka SPI. nie swieci aly czas tylko zapali sie na chwile w czasie jazdy i po chwili gasnie! co to moze byc. co oznacza ta kontrolka i co moze powodowac jej zaswiecenie?

Pozdrawiam
UKP Member

Anonymous

Delta GT i.e - kontrolka SPI

Post autor: Anonymous » 10 lis 2005, 20:12

o ile sie nie myle jest to kontrolka od wtrysku

mi zapala się czasem gdy przez długi czas jadę na gazie (LPG) gazownik tłumaczył to tym ze komputer głupieje bo wtrysk jest odcięty gdy auto jedzie na gazie ...

Awatar użytkownika
D0min
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Kożuchów

Delta GT i.e - kontrolka SPI

Post autor: D0min » 10 lis 2005, 20:18

ale ja nie mam gazu

moze jak zresetuje kompa to cos da jak myslisz?
UKP Member

Awatar użytkownika
romlen
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 4372
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Skype: romlen
Imię: Roman
Lokalizacja: Lyski koło Raciborza

Delta GT i.e - kontrolka SPI

Post autor: romlen » 10 lis 2005, 22:07

No witam. Też taki problem miałem. Wtrysk SPI jest sterowany przez komp. Mało kto uwierzy ale już w tych czasach coś takiego znali i były montowane w naszych lucynkach. Jak chcecie zapodam zdjęcie rozebranego kompa :) W każdym razie komputer stwierdza że jakiś z czujników nie podaje wiarygodnych informacji i aby nie powodować nieprawidłowego działania silnika, przełącza się na tryb "z pamięci" czy jakieś tam unormowane wartości fabryczne. Kontrolka sygnalizuje ogólnie jakieś problemy z silnikiem (czujniki, przewody łączące czujniki). Zdiagnozuj sobie komputer czytając jak to zrobić moj post http://lanciapolska.org/modules.php?nam ... pic&t=2509
Podpowiem że sam tak zdiagnozowałem kiedyś i wyszło że mam uszkodzony czujnik temperatury powietrza w kolektorze dolotowym. Po wymianie uspokoiło się na pół roku i znów obserwuję to denerwujące miganie. Jak jest zimny pół biedy, nie świeci, jak ciepły to już czasem tak. Mój kod usterki 2-3. Nie wiem czy te czujniki tak lecą czy mam jakiś problem. W każdym razie jak poznasz coś więcej to daj znać, być może to sygnalizuje też sondę lambda a my o tym nie wiemy?
Lancia Prisma 1,6IE Symbol '87 (tak tak, dalej u mnie), Lancia Y 1.2 2003 grudzień - ostatni miesiąc produkcji, Lancia Lybra SW 2.0 '99 i nigdy nie widziała gazu; Lancia Gamma Coupe - o tym śnię :)
Tel. 503124557-Orange
Obrazek
Po czym poznać, że komputer uzyska świadomość? Że zamiast informatyka będzie przychodził do niego psycholog.

Awatar użytkownika
D0min
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Kożuchów

Delta GT i.e - kontrolka SPI

Post autor: D0min » 10 lis 2005, 22:31

Dzieki romlen w sobote postaram sie obadac co mu dolega.

a gdzie znajduje sie gniazdo zewnętrznego examinera,?

A kompa z delty to mam calegow garazu lezy na polce :D
UKP Member

Awatar użytkownika
romlen
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 4372
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Skype: romlen
Imię: Roman
Lokalizacja: Lyski koło Raciborza

Delta GT i.e - kontrolka SPI

Post autor: romlen » 11 lis 2005, 20:47

"D0min" pisze:Dzieki romlen w sobote postaram sie obadac co mu dolega.

a gdzie znajduje sie gniazdo zewnętrznego examinera,?

A kompa z delty to mam calegow garazu lezy na polce :D
U mnie wtyczka znajduje się obok komputera, leży sobei obok wiązki pod radiem, aby się do niej dostać, ściągam lewą zaślepkę plastikową pod kokpitem, na wysykości pedału gazu, taki mały czworokąt plastikowy na jednym wkręcie.
Lancia Prisma 1,6IE Symbol '87 (tak tak, dalej u mnie), Lancia Y 1.2 2003 grudzień - ostatni miesiąc produkcji, Lancia Lybra SW 2.0 '99 i nigdy nie widziała gazu; Lancia Gamma Coupe - o tym śnię :)
Tel. 503124557-Orange
Obrazek
Po czym poznać, że komputer uzyska świadomość? Że zamiast informatyka będzie przychodził do niego psycholog.

Awatar użytkownika
D0min
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Kożuchów

Delta GT i.e - kontrolka SPI

Post autor: D0min » 11 lis 2005, 21:58

"romlen" pisze:A kompa z delty to mam calegow garazu lezy na polce :D
U mnie wtyczka znajduje się obok komputera, leży sobei obok wiązki pod radiem, aby się do niej dostać, ściągam lewą zaślepkę plastikową pod kokpitem, na wysykości pedału gazu, taki mały czworokąt plastikowy na jednym wkręcie.
dzieki
UKP Member

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”