Delta GT i.e - wspomaganie ?

dawid89

Delta GT i.e - wspomaganie ?

Post autor: dawid89 » 18 paź 2007, 19:11

witam, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem delty 1.6gt z 88r, mam mały problem, czy ten samochód był wyposażony w wspomaganie?? od pewnego czasu mam wrażenie że czasami załącza sie wspomaganie, najczęściej w wysokim zakresie obrotów, nie wiem czy to mój wymysł, czy auto faktycznie jest w nie wyposażone.... jeśli ma, to w którym miejscu dokładnie znajde to użądzenie?? i jak naprawić? co może byś winą tej awari?? zaglądałem wszędzie, znalazłem tylko taki siłownik, ale nie wiem czy o niego właśnie chodzi??? z góry dziękuje za ewentualną pomoc... a może ktoś ma serwisówke od tego auta??? POZDR

mariusz76

Delta GT i.e - wspomaganie ?

Post autor: mariusz76 » 18 paź 2007, 20:26

Tak, trudno w to uwierzyć ale ten samochód miał czasami wspomaganie kierownicy i nawet (!) wspomaganie hamulców. Inna sprawa to że udogodnienia te działają tak jakby ich nie było. Jeżeli znajdziesz pod maską zbiorniczek z czerwonym płynem to znaczy że (przynajmniej teoretycznie) masz wspomaganie. A jeżeli podążysz śladem przewodów z tego zbiorniczka to natrafisz na pompę wspomagania i przekładnie kierowniczą, które to elementy mogą być ewentualnie zepsute. :D :wink:

Awatar użytkownika
WojtekZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 168
Rejestracja: 05 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Delta GT i.e - wspomaganie ?

Post autor: WojtekZ » 18 paź 2007, 21:20

A dokładnie chodzi o ten zbiorniczek
http://images31.fotosik.pl/4/0a2f16e275a51cf6m.jpg[/img]

Pozdrawiam!
Lancia Delta 1.6 HF Turbo 92r.
NO DRUGS , NO ALCOHOL , ONLY LANCIA
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”