Kappa - demontaż konsoli środkowej + foto

PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Kappa - demontaż konsoli środkowej + foto

Post autor: PeGaZ » 09 kwie 2005, 13:10

Demontaz konsoli srodkowej i infocenter- instrukcja

Potrzebne są: wkrętak krzyżak, i dwa klucze imbusowe (zdaje się 2,5 i 3 lub 2 i 2,5). Po pierwsze należy odkręcić tą część konsoli "drewnopodobnej", która jest na dole - czyli ta przy lewarkach zmiany biegów i ręcznego. Jest to konieczne, gdyż blokuje ona możliwość wyciągnięcia tej części, która jest wokól InfoCenter. Śruby trzymające tą dolną część są:
krzyżaki: pod skórą osłaniającą lewarek biegów (3 sztuki), pod elementem "zaślapiającym" (może u kogoś w tym miejscu jest coś zamontowane, u mnie jest zaślapka) tuż pod sterowaniem lusterkami, pod gumową wykładzinką, która jest we wgłębieniu przez zapalniczką pasażerów (trzeba tą gumkę trochę podważyć od tyłu)
ibmus 3: pod lewarkiem ręcznego - jest zamaskowana takim czarnym kapturkiem - i to chyba wszystko.
Teraz tą część podnosimy i odsuwamy - nie trzeba całkiem zdejmować.

Bierzemy się teraz za konsloę właściwą.
1. Odkręcamy kratkę od nawiewu "w górę" dwa mniejsze imbusy, w górnych rogach. Teraz możemy to podważyć - tylko ostrożnie, tuż nad nawiewem "na twarz" trzyma się to na zatraskach. Jak już zdejmiemy nawiew "w góre" to:
2. ujrzymy dwa imbusy trzymające nawiew "na twarz", po odkręceniu tych śrub można wyjąć te nawiewy (u dołu też trzymają się na zatrzaskach + wchodzą na wcisk w kanały wentylacyjne), po wyjęciu tych nawiewów odłączamy od nich żarówki podświetlenia + migająca od infocenter.
3. Patrzymy na śruby krzyżaki - są dwie u gróy, tam gdzie był nawiew w góre, i dwie - gdzieś niżej (kurka - nie pamiętam), odkręcamy.
4. Wyciągamy wkład popielniczki - pod nim są jeszcze dwa krzyżaki.
5. Teraz można zdjąć drewnopodobną atrapę i zabrać się za odkręcanie infocenter - 6 śrub dobreze widocznych "krzyżaków".
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

wicia2c
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 79
Rejestracja: 17 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Iwonicz k. Krosna

Kappa - demontaż konsoli środkowej - instrukcja

Post autor: wicia2c » 18 mar 2007, 14:00

kolego a jak ja chce wyjąć orginalne radio kasetowe lanci to tez musze to wszystko tak odkrecać jak piszesz?

ziomal

Kappa - demontaż konsoli środkowej - instrukcja

Post autor: ziomal » 19 mar 2007, 20:48

jeśli chodzi o radio to ja wyciągłem bez rozbierania ale nie wiem jak jest z orginałem - ale myślę że szkoda roboty bo radio jest elementem które nie jest na stałe montowane

Awatar użytkownika
Roger7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Kappa - demontaż konsoli środkowej - instrukcja

Post autor: Roger7 » 20 mar 2007, 8:38

"wicia2c" pisze:kolego a jak ja chce wyjąć orginalne radio kasetowe lanci to tez musze to wszystko tak odkrecać jak piszesz?
Nie wiem o którym radiu piszesz, bo były 2 ? Jam mam oryginalne z nawigacją, wyciąga się je za pomocą specjalnych kluczy. Starsza radia ktoś, zdaje mi się, wyciągał po zdjęciu panelu z napisem Lancia z radia.
Kappa 2.4 JTD, 2000r.
Fiordy domagają się oderwania od Norwegii
>http://www.nowypompon.pl

wicia2c
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 79
Rejestracja: 17 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Iwonicz k. Krosna

Kappa - demontaż konsoli środkowej - instrukcja

Post autor: wicia2c » 22 mar 2007, 20:40

"Roger7" pisze:
"wicia2c" pisze:kolego a jak ja chce wyjąć orginalne radio kasetowe lanci to tez musze to wszystko tak odkrecać jak piszesz?
Nie wiem o którym radiu piszesz, bo były 2 ? Jam mam oryginalne z nawigacją, wyciąga się je za pomocą specjalnych kluczy. Starsza radia ktoś, zdaje mi się, wyciągał po zdjęciu panelu z napisem Lancia z radia.
Ja mam to starsze (bez nawi) i zdiołem cały panel wedle instrukcji (ten o którym była mawa wcześniej "ala drewno") chciałem wyciągnąć infocenter razem z radiem i nie poszło bo trzymało właśnie gdzieś w okolicy radia wiec teraz musze pogrzebać koło tego panelu z napisem dzieki za pomoc

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4004
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Kappa - demontaż konsoli środkowej - instrukcja

Post autor: volf » 22 mar 2007, 22:41

Żeby odkręcić panel od infocenter musisz najpierw wymontować radio, gdyż panel ten przykręcony jest jeszcze dwoma nakrętkami m6(klucz 10) dostępnymi jedynie po wyciągnięciu radia.
KAPPA TDS & JTD

wicia2c
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 79
Rejestracja: 17 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Iwonicz k. Krosna

Kappa - demontaż konsoli środkowej - instrukcja

Post autor: wicia2c » 23 mar 2007, 21:05

juz dałem rade wyciągnąć radio faktycznie pod tą listefką z napisem lancia są dziurki na klucz okazało sie ze nie wszystkie wtyczki były wetkniete ale pojawił sie problem wyswietlacz jest podswietlony tylko z jednej strony i pojawiają sie te 4 kreski na wpisanie kodu który zresztą mam ale prubowałem na 100 sposobów i nic nie daje efektu nic nie miga zadne cyferki nie przeskakują nie moge go wpisać auto trzymałem pół godziny na zapłonie i prubowałem ponownie i dalej nic ktoś wie jak to zrobić?

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Kappa - demontaż konsoli środkowej - instrukcja

Post autor: Taz » 12 lip 2007, 13:21

na żółto zaznaczyłem miejsca po śrubkach :) (sorki za jakość ale fotki z komórki)
Obrazek
Obrazek
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Kappa - demontaż konsoli środkowej - instrukcja

Post autor: Taz » 27 wrz 2007, 16:48

Dorzucam jeszcze kilka zdjęć - może komuś się przydadzą :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

tomek

Kappa - demontaż konsoli środkowej - instrukcja

Post autor: tomek » 29 wrz 2007, 21:14

nie wiem w czym tkwi problem, ale przestało mi świecić podświetlenie infocenter, kiedy włączam światła (ten zielony kolor). na żółto świeci ok. czy to jakaś lampka do wymiany i czy jak rozbiore infocenter to dostane się do tego w prosty sposób, czy coś mnie jeszcze czeka 8) ?

mike_d
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 740
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00

Kappa - demontaż konsoli środkowej - instrukcja

Post autor: mike_d » 25 sty 2008, 16:04

No dobra :) sciagnolem ta cholerna imitacje drewna , odkrecilem wszystkie sruby z infocenter i nic sieci dalej. cos go blokuje na dole. Ide zaraz radio wykrecic moze tak cos jest. Nie wiem wogole czy sie dostane do tych przyciskow w info. cholerka ale z tym pie : cenzura : ***

pozdrawiam wszystkich grzebiacych w lanciach o tej porze roku ;)

Awatar użytkownika
sam_go
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 187
Rejestracja: 08 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Kappa - demontaż konsoli środkowej - instrukcja

Post autor: sam_go » 27 sty 2008, 10:35

"boss" pisze:nie wiem w czym tkwi problem, ale przestało mi świecić podświetlenie infocenter, kiedy włączam światła (ten zielony kolor). na żółto świeci ok. czy to jakaś lampka do wymiany i czy jak rozbiore infocenter to dostane się do tego w prosty sposób, czy coś mnie jeszcze czeka 8) ?
A podswietla Ci zegary i przyciski, bo jeśli nie to bezpiecznik service 2 padł.
Lancia Kappa 2.0 20v
LPG Stag 300

RobertWroc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 260
Rejestracja: 26 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Kappa - demontaż konsoli środkowej - instrukcja

Post autor: RobertWroc » 18 mar 2008, 19:34

CZYTAJMY WSZYSTKO-BOSS JUŻ WIE-POD RADIEM SĄ DWIE NAKRĘTKI 10 I TRZEBA WYCIĄGNĄC RADIO.
dzisiaj się przekonałem
hmm zostały mi dwie śrubki :)
Lancia Kappa 3.0 V6 24v
są silniki, i jest V....

Awatar użytkownika
orzec_h
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 47
Rejestracja: 25 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: W-wa - Włochy

Kappa - demontaż konsoli środkowej - instrukcja

Post autor: orzec_h » 09 kwie 2008, 13:31

Każdy ma problem ze zlokalizowaniem śrub 10tek Zamieszczam foty:
Najpierw musimy wyciągnąć pół kieszeń od radia
Obrazek
A następnie ujrzymy owe dwie śruby:Obrazek
Jedyna słuszna marka! => Lancia!
Kappa LX 3.0
Thesis 2.0T EMBLEMA :)

mike_d
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 740
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00

Re: Kappa - demontaż konsoli środkowej + foto

Post autor: mike_d » 25 lis 2010, 18:35

Czy ktoś rozbierał już infocenter ? Muszę dostać się do przycisku temperatury bo się zawiesił i nie działa za każdym razem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”