Kappa - czyszczenie lamp

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: Polej » 10 paź 2011, 21:20

red-blade pisze:A ja mam małe pytanie : jedna lampa świeci mi bardzo do dołu ;/ czy można to jakoś zrobić.
Albo odłączyć jedna lampę i podjechać do góry ?
Reflektory mają ręczną (mechaniczną) regulację pochylenia oprócz tej elektrycznej (czarne śruby).
Pytanie, czy jeden reflektor świeci Ci bardzo "do dołu" , czy też ten drugi za bardzo "do góry". Zweryfikujesz to za 5-10zł na stacji kontroli pojazdów, a próba ustawiania świateł bez przyrządów kontrolnych to niezbyt poprawne rozwiązanie.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: mikaeltdi » 10 paź 2011, 21:23

Hej red-blade ...odnośnie ustawienia wysokości to każda lampa posiada dwa regulatory ustawienia kąta padania światła ,śrubka na płaski śrubokręt lub na nasadkę 6 lub 7 na górze lampy,jeden z regulatorów odpowiada za położenie (świecenie na boki )drugi góra -dół ,ruch obrotowy lewo lub prawo,wczesniej możesz psiknąć czymś dającym poślizg bo moga być 'zapieczone i oberwiesz gwint .

Kolego Polej zacny opis : ok2 : jednak czepię się ;) temperatury silikonu ...montowałem na silikon i temperatury pracy wg opisu -60 +200 więc odrobinę lepiej niż Twój produkt i trzyma już jakiś czas i jest Ok ,zastanawiam się jaka temperatura jest wewnątrz lampy i czy nie rozklei Ci się szkło...?przy tolerancji +80 :roll:
Pozdrawiam

Heh się rozpisałem i kolega mnie ubiegł ;)
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: Polej » 10 paź 2011, 21:38

mikaeltdi pisze: Kolego Polej zacny opis : ok2 : jednak czepię się ;) temperatury silikonu ...montowałem na silikon i temperatury pracy wg opisu -60 +200 więc odrobinę lepiej niż Twój produkt i trzyma już jakiś czas i jest Ok ,zastanawiam się jaka temperatura jest wewnątrz lampy i czy nie rozklei Ci się szkło...?przy tolerancji +80 :roll:
Pozdrawiam

Heh się rozpisałem i kolega mnie ubiegł ;)
Jaki sylikon ma taki zakres temperatur? Ja takiego (oczywiście pomijają specjalistyczne produkty) na półkach nie spotkałem:)
No i mnie przekonał jeszcze jeden fakt- z wykonaną z CS29 fugą na połączeniu blacharskim nie poradziła sobie nawet opalarka 450st- nie było zmiany konsystencji, kurczenia, rozciągania, pękania- jedynie lekkie rozmiękczenie - stąd ( i z innych "prób" z życia wziętych) mam zaufanie do tego produktu.
Dodam, że lampy w dalszym ciągu trzymają i świecą wzorowo, oby jak najdłużej;)
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: mikaeltdi » 10 paź 2011, 21:55

Polej pisze: .... lampy w dalszym ciągu trzymają i świecą wzorowo, oby jak najdłużej;)
I tego się trzymajmy ;)
Ps jutro dam nazwę silikonu ..jest w aucie ;)
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

red-blade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 14 wrz 2011, 9:24
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: red-blade » 10 paź 2011, 22:00

dzięki bardzo :) za podpowiedz :)
A jeszcze małe pytanko te polerowanie od środka to normalnie ściereczka nanieść potem bawełniana polerować do sucha? ;)

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: Polej » 10 paź 2011, 22:07

red-blade pisze:dzięki bardzo :) za podpowiedz :)
A jeszcze małe pytanko te polerowanie od środka to normalnie ściereczka nanieść potem bawełniana polerować do sucha? ;)
ja niczego nie nanosiłem na odłbyśnik- jedynie polerowałem z wyczuciem tą bawełnianą koszulką;)

Zobaczysz w jakim stanie będzie odłbyśnik, jeśli będzie w kiepskim, to lepiej go nie ruszać, a już na pewno niczego nań nie nanosić
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

red-blade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 14 wrz 2011, 9:24
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: red-blade » 10 paź 2011, 22:24

aha :) a co do szkła ? polerowałeś od środka normalnie szmatką jakąś czy maszynka ? ;)

fotisk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 617
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:25
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: fotisk » 10 paź 2011, 23:06

Szkło od środka tylko umyj, nic nie wypolerujesz ponieważ nie jest gładkie.
Pozdrawiam

Fotisk
Kappa 2.0 Łódź

Zapraszam do mojego sklepu http://www.nielsen.sklep.pl - dla forumowiczów 10% rabat...

red-blade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 14 wrz 2011, 9:24
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: red-blade » 11 paź 2011, 17:24

a na zewnątrz polerka maszynką czy można ręcznie to zrobić ?

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: Polej » 11 paź 2011, 20:38

red-blade pisze:a na zewnątrz polerka maszynką czy można ręcznie to zrobić ?
Szkła nie poleruje się w taki sposób, jak lakier, a już na pewno nie szkło, które nie jest gładkie (lite). Polerowanie maszynką czy innym cudem nic tu nie da- przeciwnie- można tak zmatowić szkło.
Dlatego należy to umyć ciepłą wodą z płynem (w środku tłusty osad), w środku wyczyścić szczotką (nie za ostrą) te nacięcia, potem dobrze wysuszyć, umyć płynem do szyb, żeby nie było smug i to wszystko, nie warto więcej kombinować. Wszelkie pozytywne efekty polerowania tego szkła będzie chyba tylko widoczne dla tego, kto polerował (czyli tzw. "widzę, co chcę zobaczyć")

Profesjonalne polerowanie szkła, a właściwie usuwanie rys z szyb wytwarza wysokie temperatury i wymaga specjalistycznego sprzętu i umiejętności, a poza tym nie poleruje się w ten sposób szkieł reflektorów- za mała powierzchnia.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
kecajgo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 643
Rejestracja: 28 gru 2009, 17:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: kecajgo » 11 paź 2011, 23:20

Owszem poleruje sie szkła reflektorów, był o tym ostatnio artykuł na tvn turbo kolego ;) ale poleruje się jednak głównie reflektory które są z plexi bo to one matowieją od zewnątrz głównie.

fotisk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 617
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:25
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: fotisk » 12 paź 2011, 7:13

Poleruje się reflektory z tworzywa i ze szkła.
Łatwiej oczywiście te z tworzywa np.: środkiem PlastX.
Szkło poleruje się tlenkiem ceru.
Tworzywo można próbować ręcznie, ale życzę powodzenia i wytrwałości, natomiast szkło wyłącznie maszynowo.
Zawsze można zapytać "naprawiaczy szyb" czy by nie wypolerowali szkła reflektorów.
Pozdrawiam

Fotisk
Kappa 2.0 Łódź

Zapraszam do mojego sklepu http://www.nielsen.sklep.pl - dla forumowiczów 10% rabat...

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: Polej » 12 paź 2011, 7:35

fotisk pisze:Poleruje się reflektory z tworzywa i ze szkła.
Łatwiej oczywiście te z tworzywa np.: środkiem PlastX.
Szkło poleruje się tlenkiem ceru.
Tworzywo można próbować ręcznie, ale życzę powodzenia i wytrwałości, natomiast szkło wyłącznie maszynowo.
Zawsze można zapytać "naprawiaczy szyb" czy by nie wypolerowali szkła reflektorów.
kecajgo pisze:Owszem poleruje sie szkła reflektorów, był o tym ostatnio artykuł na tvn turbo kolego ;) ale poleruje się jednak głównie reflektory które są z plexi bo to one matowieją od zewnątrz głównie.
Dlatego napisałem, że nie poleruje się tego w 'typowy' sposób (czyli pastą tempo) ;)
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

fotisk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 617
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:25
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: fotisk » 12 paź 2011, 17:20

Fajnie brzmi: typowy sposób polerowania(czyli pastą tempo). To tak na marginesie...
Pozdrawiam

Fotisk
Kappa 2.0 Łódź

Zapraszam do mojego sklepu http://www.nielsen.sklep.pl - dla forumowiczów 10% rabat...

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: Polej » 12 paź 2011, 18:33

fotisk pisze:Fajnie brzmi: typowy sposób polerowania(czyli pastą tempo). To tak na marginesie...
No bo tak przeważnie ludzie postrzegają "polerkę" robioną w domu ;)
Mniejsza o słowa, chyba chodzi nam wszystkim o to samo : ok2 :
pozdrawiam
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”