Kappa - Naprawa uchwytu drzwi pasażera -wersja 2

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Kappa - Naprawa uchwytu drzwi pasażera -wersja 2

Post autor: marceli » 08 wrz 2010, 0:13

Jak wiadomo bolączka ta dopada wszystkich posiadaczy Kapp tak samo jak i mnie. Ponieważ nie mogłem znaleźć tematu z naprawą na forum , a miałem wolne 2godz popołudnia zabrałem sie za to sam.
Na zdjęciu tego nie widać ale przede mna już poprzedni właściciel miał z tym problem bo resztki kleju dały o sobie znać.
Od razu uprzedzam ,że do mojego sposobu potrzebny jest dostep do tokarki,gdyz konieczne jest wykonanie tulejki(szczegóły później).Zdjęcia robiłem telefonem bo tylko to miałem pod ręką.
A więc mi urwało się tak:

Obrazek

Jak widać na zdjęciu urwało się tak że jedna cześć została przy drzwiach,ze śrubą.

Zdjęcie uchwytu urwanego:

Obrazek

Druga część:

Obrazek
Obrazek

Po dokładnym przyjrzeniu się w częśc 1,czyli tą za co się łapie, widać że została w niej taka tulejka zatopiona w uchwycie,dośc mocno trzymająca się z nim.To stanowiło podstawę do wymyślenia tejże tulejki którą dorobimy, a która złączy nam obydwie części.Na zdjęciu widać w głębi uchwytu omawiana zatopioną tulejkę.

Obrazek
To złote (jasne) w środku to tulejka która została w uchwycie.

Teraz dorabiamy tulejkę która połączy obydwa elementy.Wymiary tulejki podam na końcu posta.
Ma ona wyglądać tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia są niestety mało wyraźne ale chodzi o to aby kołnierz dorobionej tulejki złapał za tą zatopioną w uchwycie przez co będzie go trzymał, ponadto jej mniejsza średnica jest tak dobrana ,że lekko wchodzi na wcisk w tą w uchwycie więc będzie stanowić niejako całość.
Otwór wiadomo jest na śrubę ,a wgłębienie po to aby śruba nam ładnie weszła do środka.
Wciśnieta tulejka wyglada tak:

Obrazek

A tak już z wkręconą śrubą.Czyli jako całość.

Obrazek
Obydwa elementy które się urwały przed skręceniem dodatkowo skleiłem klejem dwuskładnikowym.
Wrzucę też szkic tej tuleji którą mamy dorobic , niestety jest mało czytelny.

Obrazek
Ponieważ z rys nie wiele widać wymiary podam tak(wszystko w mm):
Cała tulejka długość 9
Kołnierz fi 17
Mniejsza średnica fi 14
Otwór na łeb śruby fi 11
Na śrubę otwór fi 6,5
Grubość kołnierza(tego fi 17) 1,5mm
Wpust na łeb śruby(żeby się łeb schował) 5
Postaram się zrobić zdjęcie schematu aparatem,wtedy będzie czytelne i będzie dużo jaśniej.
Myślę że można to dać do działu "Zrób to sam" będzie łatwiej znaleźć.
Sposób chyba dobry , bo trzyma sie super i po założeniu zaślepki jest jak nówka.

Aha, po tym wszystkim nalezy wspomnianą zaślepkę skrócic troszkę(kwestia prób) bo bez tego będzie wystawała.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5037
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Naprawa uchwytu drzwi pasażera Kappa-wersja 2

Post autor: Bichoń » 08 wrz 2010, 22:27

Sposób ciekawy, tylko z tym dostępem do tokarki nieco gorzej.
Ale może ktoś z forum ma tokarkę i zechciał by komercyjnie wypuścić serię tych tulejek? Myślę, że miałby zbyt przynajmniej na małą partię.

skinner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 299
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Naprawa uchwytu drzwi pasażera Kappa-wersja 2

Post autor: skinner » 29 paź 2010, 18:58

zrobiłe taką tulejeczkę ale niestety mam wyrwany srodek z uchwytu i tulejka przelatuje przez otwór w uchwycie... chyba trzeba będzie wkleić jakimś porządnym klejem ją...

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5037
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Naprawa uchwytu drzwi pasażera Kappa-wersja 2

Post autor: Bichoń » 29 paź 2010, 19:29

Co do klejów, to ten trzyma u mnie już od pół roku. Kupiony w castoramie.

Obrazek

Awatar użytkownika
Skalniak71
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 501
Rejestracja: 20 gru 2009, 9:56
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Naprawa uchwytu drzwi pasażera Kappa-wersja 2

Post autor: Skalniak71 » 29 paź 2010, 19:32

u mnie był problem gdyż nie tyle uchwyt był zje : cenzura : co blacha w drzwiach. Była ona wokół obszarpana i metalowa blaszka z gwintem latała jak żyd po pustym sklepie. Wystarczył migomat, 10min roboty i trzyma jak należy. W między czasie zgubiłem zaślepkę "Lancia" z środkowej części drzwi. Gdyby ktoś majątku za nią nie krzyczał byłbym zainteresowany.
Bella !Lancia Kappa 3.0 V6 95' Bella#2 Alfa Romeo 166 2.4 jtd 05'
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krzysiek2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 199
Rejestracja: 15 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: pabianice

Re: Naprawa uchwytu drzwi pasażera Kappa-wersja 2

Post autor: krzysiek2 » 29 paź 2010, 19:57

No jesteś "" Pomysłowy Dobromir" : brawa_na : : brawa_na : : brawo :

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Naprawa uchwytu drzwi pasażera Kappa-wersja 2

Post autor: goldixll » 31 paź 2010, 8:48

Skalniak71 pisze:u mnie był problem gdyż nie tyle uchwyt był zje : cenzura : co blacha w drzwiach. Była ona wokół obszarpana i metalowa blaszka z gwintem latała jak żyd po pustym sklepie. Wystarczył migomat, 10min roboty i trzyma jak należy. W między czasie zgubiłem zaślepkę "Lancia" z środkowej części drzwi. Gdyby ktoś majątku za nią nie krzyczał byłbym zainteresowany.

Podaj mi adres na priva, jak znajdę w garażu to wyślę Ci w kopercie listem. : ok2 :

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Naprawa uchwytu drzwi pasażera Kappa-wersja 2

Post autor: marceli » 31 paź 2010, 15:27

skinner pisze:zrobiłe taką tulejeczkę ale niestety mam wyrwany srodek z uchwytu i tulejka przelatuje przez otwór w uchwycie... chyba trzeba będzie wkleić jakimś porządnym klejem ją...
zrobiłe taką tulejeczkę ale niestety mam wyrwany srodek z uchwytu i tulejka przelatuje przez otwór w uchwycie... chyba trzeba będzie wkleić jakimś porządnym klejem ją...
No jak widac wyrwania uchwytu są różne i nie zawsze sposób podany w 100% dobry, choć może w Twoim przypadku może trzeba było coś tą tulejkę "stuningować" i może dałaby radę.

U mnie ten środek był więc zadziałało i działa nadal.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”