Kappa - Demontaż przedniego zderzaka + opis

Awatar użytkownika
Maryjan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 523
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: REDA -Pomorskie

Kappa - Demontaż przedniego zderzaka + opis

Post autor: Maryjan » 17 mar 2006, 19:13

Witam.Jeżeli mogę pomóc to ;Podstawą demontażu jest duzy stan narzędzi.Musza być koncówki TORX, klucze nasadowe z grzechotką (ale nie końiecznie)wktętak krzyżakowy, parę kluczypłaskich dobrze jak i oczkowych.Zaczynamy od:1- zdjęcia obu kół przednich ;2-zdjęcie nadkoli ale tylko przednich połówek(zwróć uwagę jak są założone co ułatwi Ci montaż)3-zdjęcie halogenów przeciwmgielnych(są tam śruby na kluczyk TORX ;4-od spodu auta znajdziesz jeszcze kilka śrub;5-otworzyć maskę i odkręcić reflektory(odkręcić śrubkę od strony chłodnicy przy lampie i listwe pod lampą delikatnie odciągnąć do siebie , pod lampą są sruby mocujące reflektor ,odłącz wtyczki od reflektora odkręć górne dwie śruby i lampa jest zdjęta(zaznacz w którym miejscu była przykręcona może po montażu nie będziesz musiał ustawiać świateł };6-w górnym rogu zderzaka jest śruba(po obu stronach) mocująca zderzak do błotnika -odkręć ją;7-odkręć śruby co są pod lampami przednimi i zderzak powinien zostać odkręcony;.Zwróć uwagę na :przy demontażu nadkoli przy każdym z nich jest jedna śruba na kluczyk 10 lub 13 która jest zablokowana w plastikowym zderzaku a odkręca się tylko nakrętkę (dojście jest bardzo słabe i tylko od dołu)popsikaj ją jakimś odrdzewiaczem i delikatnie odkręcaj.wszystko się uda robiłem to kilka razy .,a w zderzaku od środka jest wkładka z poliuteranu (usztywnia mocowanie jego do karoseri nie połam jej.powodzenia
Lancia Delta 1.6 GT i.e / 2x 85' & 88'
kappa 2,4jtd 99"

Wróć do „Zrób to sam”