Kappa - jeszcze raz audio

dzony43
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 61
Rejestracja: 17 mar 2013, 13:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - jeszcze raz audio

Post autor: dzony43 » 19 mar 2017, 14:35

Nie będę zakładał nowego tematu, bo jest ich mnóstwo, które zaznaczam - przeczytałem!
Mam k Coupe ze zmieniarką CDC838 (ba, mam dwie takie, wydaje mi się, że sprawne), z nawigacją philips Carin oraz z radiem Philips, takim jak na tym katalogu, poz. 5. - http://www.bozhdynsky.com/wp-content/up ... 03/zh4.jpg (chociaż zaznaczam, zmieniarkę mam Clariona CDC838, nie Philipsa!)

Moje pytania:
1. Zmianiarka moim zdaniem sprawna, działa. W radiu ogólnie nie działa mi połowa przycisków, dlatego i tak je muszę je wymienić na coś kompatybilnego ze zmieniarką. Na radiu philipsa niby mam przycisk SRC, ale pokazuje tylko no src, nawet gdy magazynek został pobrany i sprawdzony przez zmianiarkę
2. Czy to możliwe, żebym fabrycznie miał radio Philips a zmieniarkę Clarion, i że to działało?
3. Jak sprawdzić czy powinienm mieć radio ADM838 czy ADT838 - w jednym jest końcówka mocy w drugim nie, jak sprawdzę, czy mam wzmacniacz w swojej k?
4. Finalnie, jako iż w/w radia "838" są raczej niedostępne w tym momencie na rynku wtórnym, proszę o informację czy inne radia clariona z epoki posiadające złącze 13pin na zmieniarkę będą kompatybilne z CDC838? Przykłady znalezionych na rynku:

http://allegro.pl/radio-clarion-i6753359262.html

http://allegro.pl/radio-clarion-arx3470 ... 40524.html

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi - głowię się nad tym i głowię :)

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - jeszcze raz audio

Post autor: Michor » 19 mar 2017, 22:41

1. Zmieniarka będzie mielila magazynek - oddawała i przyjmowała jak tylko będzie miała zasilanie. Więc teoretycznie jest sprawna.
2. Bardzo mało prawdopodobne.
3. Jeżeli miałby być adm (czyli ten z dsp) to nad zmieniarka powinien być wzmacniacz z tyłu w boczku.
4. To by trzeba zbadać. Clarion chyba mial 2 standardy- więc cokolwiek z pasującą wtyczką powinno działać.
Masz pod deską jakieś złącza przy radiu?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

BMW E39 Touring - 4,4 V8

PawelH
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2017, 19:37
Imię: Pawel
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Re: Kappa - jeszcze raz audio

Post autor: PawelH » 28 gru 2017, 18:47

Witam
Nie chcę tworzyć nowego wątku więc napiszę tutaj, licząc na Waszą pomoc.
Mam pewien problem, moje radio Clarion ADM838 pewnego razu szybko ucichło i żaden dźwięk nie wydobywa się po dziś dzień. Dziwne jest to, że radio czy CD jak widać po wyświetlaczu grają, tylko tak jak by było coś ala "mute" wciśnięte.
Bezpiecznik OK, zresztą jak by był spalony nie włączył bym w ogóle radia.
Dodam, że niedługo przed tą usterką dekodowałem na nowo radio.
Czy to wzmacniacz mógł nawalić?
Przyjrzałbym się radiu, ale za cholerę nie wiem jak go wyjąć. Po zdjęciu takiej górnej plastikowej listwy z panelu widzę tylko dwie dziurki. Czy do wyjęcia potrzebne są tylko i wyłącznie wyjmaki? Przejrzałem forum ale nie natrafiłem na opis jak się za wyjęcie fabrycznego radia zabrać.

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - jeszcze raz audio

Post autor: Borek » 29 gru 2017, 17:30

To jest dobre pytanie... Mój Clarion spotkał się z narzędziami do mechanicznej aborcji i wyszedł po kawałku, ale to dlatego że ktoś mądry (wątpię by to fabryka zrobiła) przykręcił radio śrubkami do mocowań. Gdyby nie demolka radia, to trzeba by zdjąć całą obudowę konsoli środkowej aby dostać się do tych śrub, łby były schowane pod bocznymi plastikami. ;)
Drop a gear and disappear!

Trucker
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 07 gru 2016, 13:06
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - jeszcze raz audio

Post autor: Trucker » 25 gru 2022, 21:58

Mierzę się z zamiarem montażu jakiegoś bardziej współczesnego źródła dźwięku. Obecnie posiadam system Clariona z radiem ADM838 i zmieniarką CDC838. Zamiast radia chciałbym podpiąć jakiś przenośny odtwarzacz plików, a reszty systemu na razie nie chcę ruszać. Czy ktoś próbował do fabrycznego wzmacniacza podłączyć coś innego niż fabryczne radio? Na początku tego tematu padło stwierdzenie, że wzmacniacz działa tylko z DSP, ale czy na pewno?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”