Lybra - montujemy odtwaracz MP3 (wersja bez Navi) +foto

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Re: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: NajMlodszyM » 18 sie 2007, 14:46

"DZIDA" pisze:
Witam.....

trochę uzupełnię tego manuala o kilka przydatnych informacji:

Jako że jeszcze z czasów seicento pozostała mi chęć dłubania przy autku więc postanowiłem dziś sprawdzić dlaczego moje radio słabo zbiera fale.

do dostania się do radia wykorzystałem tego własnie manuala lecz mam co do niego kilka uzupełnień.




"kartonik" pisze:W ten oto sposob doszlismy do radia. I tutaj niestety troszke sie sparzylem. Okazalo sie, ze oprocz czterech widocznych z zewnatrz srub jest jeszcze jedna z tylu radia. Znajduje sie na wysokosci klawisza SCAN, pod radiem.

Obrazek
i tu u mnie był ZONK z 2 powodów:

1. śruba wspomniana była diabelnie głęboko, ale dałem rade - gorzej jest z przykręceniem jej z powrotem, ale jak się ma śrubokręt TORX 20 (tak jak wczesniej pisałem) jest dużo łatwiej

2. nie dałem rady wyjąć radia z tą całą czarną blaszką naokoło radia (widać ją na zdjęciu poniżej:



ale można ją zsunąć z radia - po bokach między uszami przez które przechodza 4 śruby które przed chwilą wykręciliśmy są takie 2 blaszki - trzeba je wcisnąć i trzymając wciśnięte zsunąć tę czarną blachę z radia








I tutaj moje spostrzeżenie, gdyż dzisiaj wyciągałem radio. Radia w cale nie trzeba odkręcać. Z boku są takie dwie blaszki, które wystarczy nacisnąć i wyciągnąć całe radio....

BTW w moim radiu nie ma wyjścia RGB czy jak to się nazywa... w każdym bądź razie jest to wejście do którego można podpiąć m.in DvD... mocno się zdziwiłem kiedy zauważyłem jego brak.

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
DZIDA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 391
Rejestracja: 26 sty 2007, 0:00

Re: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: DZIDA » 17 wrz 2007, 20:47

UWAGA UWAGA:

WAŻNA RZECZ ODNOŚNIE MANUALA:

NIE BANGLA W WERSJI ZE ZMIENIARKĄ !!!!!!!

tzn. AUX powinno pojawić się po zmostkowaniu 13 i 15 pinu - ale się nie pojawia - przed chwilką sprawdziłem....
dziękuję za uwagę

Awatar użytkownika
DZIDA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 391
Rejestracja: 26 sty 2007, 0:00

Re: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: DZIDA » 12 paź 2007, 20:32

"DZIDA" pisze:UWAGA UWAGA:

WAŻNA RZECZ ODNOŚNIE MANUALA:

NIE BANGLA W WERSJI ZE ZMIENIARKĄ !!!!!!!

tzn. AUX powinno pojawić się po zmostkowaniu 13 i 15 pinu - ale się nie pojawia - przed chwilką sprawdziłem....
dziękuję za uwagę
jako że jestem uparta bestia w tym temacie po wielu rozmyślaniach i konsultacjach wpadł mi do głowy pomysł, ale niestety nie mogę go sprawdzić, bo mieszkam n takim zadupiu, że nigdzie w pobliżu nie mm możliwości kupienia potrzebnego stuffu

a mianowicie potrzebowałbym coś takiego:

Obrazek

bo nie chcę chlastać oryginalnej instalacji, ale jak nie znajdę to uchlastam :]

jezeli ktoś wie gdzie to kupić albo by mógł mi to kupić i podesłać, to myślę że na 95% mogę opracować manuala do wersji ze zmieniarką :tany:

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: maydayns » 23 lis 2007, 21:54

Witam, zakupilem na allegro gotowa wtyczke mini iso z mostkiem do radia grundig, podlaczylem wszytko, tylko kabel poprowadzilem do schowka, na codzien go nie widac i przy montarzu jest duzo latwiej go poprowadzic, wystarczy odkrecic ta flokowana kieszen w schowku. Pozdrawiam i dzieki za pomocnego manuala;)
Seat Leon

pieeeetreeeek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 39
Rejestracja: 04 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: pieeeetreeeek » 12 maja 2008, 10:01

w lyberkach ze zmieniarką wyżej opisana opcja nie działa gdyż w miejscu w które trzeba wpiąć kostkę mini iso jest kostka od zmieniarki .
wredny elektryk

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Toper » 13 maja 2008, 22:15

"NajMlodszyM" pisze: I tutaj moje spostrzeżenie, gdyż dzisiaj wyciągałem radio. Radia w cale nie trzeba odkręcać. Z boku są takie dwie blaszki, które wystarczy nacisnąć i wyciągnąć całe radio....

BTW w moim radiu nie ma wyjścia RGB czy jak to się nazywa... w każdym bądź razie jest to wejście do którego można podpiąć m.in DvD... mocno się zdziwiłem kiedy zauważyłem jego brak.

Pozdrawiam
a możesz na tym zdjęciu zaznaczyć, gdzie nacisnąć, żeby te blaszki wcisnąć?
Da się to zrobić bez rozkręcania, czy muszę listwę ozdobną zdjąć?
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: maydayns » 14 maja 2008, 11:42

Toper, musisz wszystko posciagac, razem z ta ozdobna ramka, tylko potem zamiast odkrecac cala kieszen, wciskasz takie dwie blaszki, po obu stronach wchodza w korpus radia i trzeba je tak odciagnac raz z jednej i raz z drugiej strony i pooli wysuwac radyjko, poradzisz sobie;)
Seat Leon

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Toper » 14 maja 2008, 12:10

"maydayns" pisze:Toper, musisz wszystko posciagac, razem z ta ozdobna ramka, tylko potem zamiast odkrecac cala kieszen, wciskasz takie dwie blaszki, po obu stronach wchodza w korpus radia i trzeba je tak odciagnac raz z jednej i raz z drugiej strony i pooli wysuwac radyjko, poradzisz sobie;)
ale ja właśnie chciałem uniknąć wyciągania panelu klimatyzacji :( obawiam się, że potem coś nie będzie działać z wentylacją, coś nie podpasuje...?
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
sali90210
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 101
Rejestracja: 30 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: sali90210 » 14 maja 2008, 16:22

"Toper" pisze:ale ja właśnie chciałem uniknąć wyciągania panelu klimatyzacji :( obawiam się, że potem coś nie będzie działać z wentylacją, coś nie podpasuje...?
Jaki panel klimatyzacji!? Tego nie musisz wyciągać, najpierw uchwyt na napoje, potem nawiewy, ozdobna ramka i już radio.
Mati
Lyberka 2.4 JTD
Fiat Ducato 2.5 D
Pozdrawiamy :)

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Toper » 14 maja 2008, 16:44

"sali90210" pisze:
"Toper" pisze:ale ja właśnie chciałem uniknąć wyciągania panelu klimatyzacji :( obawiam się, że potem coś nie będzie działać z wentylacją, coś nie podpasuje...?
Jaki panel klimatyzacji!? Tego nie musisz wyciągać, najpierw uchwyt na napoje, potem nawiewy, ozdobna ramka i już radio.
pomyliłomisię ;-) chodziło mi o kratki, czy coś potem nie zacznie trzeszczeć? Albo czy się to nie połamie przy składaniu, w końcu te kratki są z czymś połączone. Nikt o nich nie wspominał.
Druga sprawa, skoro są te sprężynki, to naprawdę trzeba to wszystko demontować?
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: maydayns » 14 maja 2008, 16:55

Nie dotykaj klimy!! wyciagasz holder na kubek, potem nawiewy i ramke i mozesz juz wyciagac radyjko, nic nie bedzie trzeszczec, wszystko jest pokryte takim tworzywem "antypiskowym" (takie wlepki w miejscach gdzie wystepuje tarcie) jak poskrecasz solidnie (ale nie na chama;) to bedzie ok!
Seat Leon

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Toper » 15 maja 2008, 9:43

"maydayns" pisze:Nie dotykaj klimy!! wyciagasz holder na kubek, potem nawiewy i ramke i mozesz juz wyciagac radyjko, nic nie bedzie trzeszczec, wszystko jest pokryte takim tworzywem "antypiskowym" (takie wlepki w miejscach gdzie wystepuje tarcie) jak poskrecasz solidnie (ale nie na chama;) to bedzie ok!
jeszcze mam pytanie, ponieważ nie mam zmieniarki, ale słyszałem, że kabel do niej jest podciągnięty albo do tyłu do wnęki, albo przynajmniej gdzieś w okolice przedniego słupka, pod konsolą. Jak to się ma do tego złącza w radiu? Czy ono nie powinno być zajęte przez wtyczkę od tego kabla? Wtedy można by chyba uniknąć wyciągania radia?
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
DZIDA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 391
Rejestracja: 26 sty 2007, 0:00

Re: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: DZIDA » 21 maja 2008, 12:48

w weekend zamontowałem swoją wersję próbną - działa w wersji ze zmieniarką, ale.... ale skuteczność nie była 100% (zacinało się nieco i przerywało), więc skoro już wiem że sam sposób jest OK to teraz bedę pracował nad inną trochę wersją (inna kombinacja podłączenia) - pomysłjest - dokupię tylko odpowiednie tajle i jak zmontuję diwajsa to danm znać

shapiro
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 107
Rejestracja: 21 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: shapiro » 21 cze 2008, 20:48

A nie prościej ściągnąć ACC i zgrywając mp3 do audio cd, odtwarzać je w zmieniarce? Ke? :) Na jedno wychodzi, tyle że mniej kabli.
Coś wiem o włoskich autach: Alfa Romeo 155 1.7 - 6 lat, Lancia Lybra 2.0 - 10 lat, Fiat Tipo 1.4 - 18 lat.

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: kaeres » 23 lip 2008, 12:39

Powiedzcie proszę jedno bo nie doczytałem w tym temacie.
Czy nazwy utworów są widoczne na ekranie ICS ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”