Lybra - montujemy odtwaracz MP3 (wersja bez Navi) +foto

Awatar użytkownika
ucho
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 12 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Odp: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: ucho » 23 mar 2009, 18:36

tylko że loudlink kosztuje ponad 700 zł ,a to cos około 400.Skoro jest róznica cenowa , to zapewne urządzenie też jest inne.

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Odp: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: NajMlodszyM » 07 kwie 2009, 13:28

Witam !

Otóż w weekend majstrowałem przy radyjku w Lybrze, ponieważ zmieniarka czasami działa, czasami nie :D. Chciałem podłączyć wejście AUX, wg. instrukcji. Po wyciągnięciu ICS-u ukazała mi się niebieska, zagospodarowana przez zmieniarkę kostka mini iso. Zmostkowałem podane w instrukcji wejścia, a po włączeniu radyjka ukazał mi się napis AUX. Postępując zgodnie z instrukcją, podłączyłem kanały prawy i lewy, przez podlutowanie się w kable od zmieniarki, podobnie z masą, połączenie mostkowe zrobiłem na przełącznik. Teraz w razie potrzeby, bez żadnych kombinacji mogę się przełączyć między zmieniarką, a wejściem AUX, wciskając jeden guzik :) i wszystko działa, jak należy.

Więc koledzy z Lybrami ze zmieniarką, istnieje możliwość "dorobienia" wejścia AUX i słuchania muzyki z przenośnych odtwarzaczy w naszych Lybrach ;)

Pozdrawiam

Pablo55
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 26 lis 2008, 0:00

Odp: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Pablo55 » 08 kwie 2009, 14:41

NajMlodszyM pisze:Witam !

Otóż w weekend majstrowałem przy radyjku w Lybrze, ponieważ zmieniarka czasami działa, czasami nie :D. Chciałem podłączyć wejście AUX, wg. instrukcji. Po wyciągnięciu ICS-u ukazała mi się niebieska, zagospodarowana przez zmieniarkę kostka mini iso. Zmostkowałem podane w instrukcji wejścia, a po włączeniu radyjka ukazał mi się napis AUX. Postępując zgodnie z instrukcją, podłączyłem kanały prawy i lewy, przez podlutowanie się w kable od zmieniarki, podobnie z masą, połączenie mostkowe zrobiłem na przełącznik. Teraz w razie potrzeby, bez żadnych kombinacji mogę się przełączyć między zmieniarką, a wejściem AUX, wciskając jeden guzik :) i wszystko działa, jak należy.

Więc koledzy z Lybrami ze zmieniarką, istnieje możliwość "dorobienia" wejścia AUX i słuchania muzyki z przenośnych odtwarzaczy w naszych Lybrach ;)

Pozdrawiam
Mam pytanie co do tego wejścia. Jak podłączę odtwarzacz mp3 to dźwięk będzie bez straty jakości? Jakość będzie taka sama jak w przypadku zmieniarki?
P.S. Czy takie coś zadziała?
:link:
Nie trzeba by się bawić w te kabelki.

fua
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 61
Rejestracja: 26 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Olkusz/Kraków

Odp: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: fua » 08 kwie 2009, 15:16

wszystko sprawa co podłączysz bo z dźwiękiem z odtwarzaczy mp3 bywa rożnie u mnie samo wejście do radia działa bez problemów (szumów)

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Odp: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: NajMlodszyM » 08 kwie 2009, 15:49

A więc jakość dźwięku nie ulega żadnej utracie jakości przy odtwarzaniu przez wejście AUX. Jakość już zależy od odtwarzanego pliku. Patrząc na to wejście aux z allegro, na pierwszy rzut oka wygląda na działające. Jeśli byłoby zdjęcie tej kostki z tyłu - można by to stwierdzić. Z drugiej zaś strony, współpracuje ona z beckerem, a do Lybry z navi zmieniarki były beckera.... może któryś z użytkowników lybry z navi się wypowie...

Pozdrawiam

Pablo55
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 26 lis 2008, 0:00

Odp: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Pablo55 » 08 kwie 2009, 17:25

Problem w tym, że nie mam navi. Czyli powinienem mieć zmieniarkę grundiga. Oznacza to, że nie będzie pasowało?

P.S. Tu z koleji pisze, że do grundiga =>

Kod: Zaznacz cały

http://www.allegro.pl/item598688059_wejscie_sygnalowe_aux_grundig_wysylka_priorytet.html
Co o tym myślicie?

glad
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 10 mar 2009, 0:00

Odp: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: glad » 08 kwie 2009, 21:52

Pablo55 pisze:Problem w tym, że nie mam navi. Czyli powinienem mieć zmieniarkę grundiga. Oznacza to, że nie będzie pasowało?

P.S. Tu z koleji pisze, że do grundiga =>

Kod: Zaznacz cały

http://www.allegro.pl/item598688059_wejscie_sygnalowe_aux_grundig_wysylka_priorytet.html
Co o tym myślicie?
ciekawostka dołączam się do pytania, oraz trzeba by dokupić kabli bo te dwa to za mało.

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Odp: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: NajMlodszyM » 10 kwie 2009, 15:48

Jak najbardziej, ten kabel będzie działać. Ale dopiero po odłączeniu zmieniarki i podmianie na ten kabel z allegro. Żeby to wszystko działało, trzeba by jeszcze dokupić przejściówkę z mini jack-a na chinch, złączyć do kupy i podłączyć do odtwarzacza ;)


Pozdrawiam

Pablo55
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 26 lis 2008, 0:00

Odp: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Pablo55 » 10 kwie 2009, 17:38

NajMlodszyM pisze:Jak najbardziej, ten kabel będzie działać. Ale dopiero po odłączeniu zmieniarki i podmianie na ten kabel z allegro. Żeby to wszystko działało, trzeba by jeszcze dokupić przejściówkę z mini jack-a na chinch, złączyć do kupy i podłączyć do odtwarzacza ;)


Pozdrawiam
W takim razie kupuje co trzeba i biorę się do roboty :D Dzięki.

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Odp: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: NajMlodszyM » 10 kwie 2009, 19:07

Nie ma problemu ;)

BTW: Wesołych Świąt życzę ;)

gregcom
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 05 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Świerklany k/Rybnika
Kontakt:

Odp: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: gregcom » 14 kwie 2009, 23:22

Panowie wszystko pięknie gdy się ma radio bez navi - można bez problemu zrobić sobie wyjście AUX i podłączyć cokolwiek, niemniej jednak co w przypadku radia z navi, akurat kupiłem Luci z padnięta zmieniarką (jak sie okazuje Sony) i co zrobić by wykorzystać kabelki zmieniarki do podłączenia czegokolwiek innego, przeszukałem całe forum i chyba nigdzie nie ma na to odpowiedzi, a używana zmieniarka kosztuje tyle co loudlink czyli jak nie patrząc to dużo.
Zastanawia mnie fakt jak to jest robione w przypadku kiedy jakiś magik podłącza sobie DVD (bajka jak dla mnie) wszak wykorzystuje jakoś radio do podłączenia także fonii z przenośnego DVD. Za dużo pytań...ehh
Bardzo proszę o sugestie.
Pzdr.
Grześ

ged
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 29 mar 2009, 16:37
Lokalizacja: Rumia

Odp: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: ged » 20 kwie 2009, 0:18

No i lipa, zakupiłem kabelki, podłączyłem zgodnie z instrukcją i gra... tyle ze bardzo ciiiiiicho, jakość po podwyższeniu głośności na maksa jest nędzna, spore szumy ... trochę sie rozczarowałem.. zainwestuje chyba w transmiter FM :/
Lybra SW 1,8 2k

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Toper » 20 kwie 2009, 9:44

ged pisze:No i lipa, zakupiłem kabelki, podłączyłem zgodnie z instrukcją i gra... tyle ze bardzo ciiiiiicho, jakość po podwyższeniu głośności na maksa jest nędzna, spore szumy ... trochę sie rozczarowałem.. zainwestuje chyba w transmiter FM :/
zakupiłeś ten kabelek z miniISO do radio bez navi? Ja mam taki samodzielnie robiony i działa bardzo dobrze. MP3 playra ustawiam na 2/3 głośności i jest bardzo dobra jakość. Może spróbuj z innym playerem?

Pozdrawiam

ged
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 29 mar 2009, 16:37
Lokalizacja: Rumia

Odp: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: ged » 20 kwie 2009, 17:42

:link:

dokładnie ten kupiłem, wyglądał jak ten z 1szej strony posta, co ciekawe teraz bawiąc sie wtyczką po wciśnięciu do "1 kliku" słychać muzykę bez szumu ale w wersji mono..., przy głośności max nie wyrywa głośników.

może faktycznie jest coś nie tak z kostką? chyba powinienem jeszcze w niej pogrzebać, jak sadzisz?
Lybra SW 1,8 2k

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Lybra - montujemy odtwaracz MP3- fotorelacja

Post autor: Toper » 21 kwie 2009, 9:32

ged pisze::link:

dokładnie ten kupiłem, wyglądał jak ten z 1szej strony posta, co ciekawe teraz bawiąc sie wtyczką po wciśnięciu do "1 kliku" słychać muzykę bez szumu ale w wersji mono..., przy głośności max nie wyrywa głośników.

może faktycznie jest coś nie tak z kostką? chyba powinienem jeszcze w niej pogrzebać, jak sadzisz?
weź omomierz i sprawdź połączenia w kostce. Może coś tam jest źle podłączone. Albo nie kontaktuje, szczególnie jak są takie objawy jak piszesz.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”