Lybra - kod ICS

Gość

Lybra - kod ICS

Post autor: Gość » 10 gru 2009, 23:30

W związku z dużym zainteresowaniem przedstawiam oficjalny sposób załatwienia kodu do ICS/nie ma znaczenia z nawigacją lub bez/
Potrzebujemy nr nadwozia spisany z dowodu rejestracyjnego lub z tabliczki znamionowej Lancii
Wyciągamy ics na zewnątrz i spisujemy nr seryjny .
Z tymi danymi udajemy się do najbliższego autoryzowanego serwisu Fiata/Alfy/Lancii i prosimy sprzedawcę o zakup kodu do ics.Czas oczekiwania od 10 minut do kilku dniu /od czego to zależy nie potrafię powiedzieć/.Teraz najważniejsze, jeśli nr ics nie będzie zgadzał się z nr nadwozia system nie przyjmie nam możliwości realizacji tego zlecenia ,w tym wypadku pozostają nam dwie możliwości :
1.Kupujemy ics na rynku wtórnym z kodem
2.Idziemy do elektronika ,który za odpowiednim wynagrodzeniem odczyta nam kod z ics/cena rożna w zależności od regionu w którym się znajdujemy/


P.S. Jutro zapodam cenę zakupu kodu w serwisie
Ostatnio zmieniony 16 lis 2010, 11:25 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: zmieniłem tytuł na zgodny z zasadami

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Odp: Lybra - kod ics

Post autor: markiz » 11 gru 2009, 19:09

Ja zapłaciłem 190zł-serwis w Częstochowie.Radio z navi.Wszystko przez telefon i email.Cztery dni kody przez telefon,po miesiącu przysłali mi oryginalną kartę z kodem.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Gość

Odp: Lybra - kod ics

Post autor: Gość » 11 gru 2009, 19:10

Na dzień dzisiejszy tj.11.12.2009 koszt 190PLN
Dziękuję kol.markiz68

P.S.
Do wszystkich innych uzytkowników forum,proszę nie zadawać pytań w stylu gdzie jest nr seryjny ics,czy to jest nr ics,i etc.
Do moderatora proszę usunąć odpowiedzi nie zawierające ceny,od tego jest inny dział,a wszystkim nowym i starym forumowiczom ułatwi życie/i mnie też/.Dziekuję

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - kod ics... a radio?

Post autor: czachor » 16 lis 2010, 11:15

Cześć,

mam trochę głupie pytanie, ale po lekturze forum kontra salon fiata/lanci/alfy trochę zgłupiałem. Być może czegoś nie rozumiem, dlatego chciałbym dopytać - proszę o wyrozumiałość :)

Nie mam karty z kodami do Lybry. Komputer z radio+zmieniarka+navi jest zakodowany. Wyświetla mi się prośba o kod ICS oraz navi. Z lektury forum wynika, że mam zamówić w serwisie kod ICS (generowany na podstawie nr seryjnego radia oraz VIN). Pan w serwisie twierdzi, że kod ICS odblokuje mi komputer, ale radio dalej będzie zakodowane. W dodatku jest to Becker i tego już u nich nie da się zrobić.

Czy kod ICS odblokuje mi tylko komputer, radio trzeba odkodować osobno? Kod do nawigacji teoretycznie mam (do sprawdzenia dopiero po odblokowaniu ICS) - ten temat pomijam. Dopytuję tak szczegółowo, bo serwisant mówi, że potem nie zrobi zwrotu 200 zł, jeśli okaże się, że to nie ten kod który chciałem...

Z góry dzięki za odpowiedzi... i cierpliwość :)
Ostatnio zmieniony 17 lis 2010, 8:45 przez czachor, łącznie zmieniany 1 raz.

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra - kod ICS

Post autor: Kris » 16 lis 2010, 11:46

Na forum przewinął się temat ukrytego menu w ICSie, z którego można odczytać kody do radia z navi ale nie wiem jak to działa - to tylko taka podpowiedź.
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - kod ICS

Post autor: czachor » 16 lis 2010, 11:47

Tak, trafiłem na ten wątek - niestety u mnie ukryte menu nie działa.

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Lybra - kod ICS

Post autor: markiz » 16 lis 2010, 19:30

declamer pisze:Na forum przewinął się temat ukrytego menu w ICSie, z którego można odczytać kody do radia z navi ale nie wiem jak to działa - to tylko taka podpowiedź.
Declamer, kolega czachor nie odczyta,bo ma radio zakodowane. :nono:
Czachor,powiedz temu panu z serwisu żeby wziął sobie ,,francuza" i pier : cenzura : się w łeb a najlepiej niech poczyta nasze forum :lol:
Tobie zaś radzę zrobić tak jak wyżej jest opisane.
Zamówiony kod odblokowuje wszystko.Potrzebne są cztery cyferki i wszystko działa.
Spotkałem się z przypadkiem,nie wiem jak to jest,że nieraz wystarczy wpisać cztery cyfry jednakowe.
Na przykład na iceesie zatrzymało się na 4-ce to wpisujesz cztery czwórki i zatwierdź.
Obecnie mam takie radio bez kodów i tak robię.
Możesz spróbować zanim zamówisz kody.Jeżeli nie zadziała to nic nie tracisz jedynie czas do ponownego wpisania poprawnego kodu wydłuża się.
Spróbuj i napisz czy zadziałało : ok2 :
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - kod ICS

Post autor: czachor » 16 lis 2010, 20:01

Dzięki markiz68 za rzeczową odpowiedź. Niniejszym jutro potwierdzę panu serwisantowi chęć zamówienia kodu ICS. Próbowałem już wklepać 4 czwórki, ale u mnie ten sposób nie zadziałał.

PS. Jak to jest, że nowy kod ICS'a zajmuje 2 tygodnie czasu, a lancia code 3-4 dni..?

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Lybra - kod ICS

Post autor: markiz » 16 lis 2010, 21:00

czachor pisze:Dzięki markiz68 za rzeczową odpowiedź. Niniejszym jutro potwierdzę panu serwisantowi chęć zamówienia kodu ICS. Próbowałem już wklepać 4 czwórki, ale u mnie ten sposób nie zadziałał.

PS. Jak to jest, że nowy kod ICS'a zajmuje 2 tygodnie czasu, a lancia code 3-4 dni..?
Podpowiem Ci jak ja to załatwiłem bez ruszania się z domu i żebyś mógł sobie odpuścić tego debilnego serwisanta z Wa-wy.
Polecam :link: Ja załatwiałem w Częstochowie.
Zadzwoniłem,powiedziałem że kupiłem samochód bez karty kodów i chciałbym zamówić bez przyjazdu samochodem-daleko ;) Wyciągnąłem radio zrobiłem zdjęcia numerów-przez telefon można coś pomylić,zeskanowałem dowód rejestracyjny-co by wiedzieli,że samochód i radio jest moje :D i wszystko wysłałem e-mailem.
Facet sprawdził i oddzwonił,podał nr.konta do przelewu i kwotę.
Żeby było jeszcze szybciej,przelałem pieniądze a dowód wpłaty wysłałem e-mailem :D -przelew trochę trwa.
Tak więc kody miałem szybko,przez telefon.Gościu mi je podawał a ja w tym samym momencie wpisywałem :lol:
Oryginalna karta przyszła pocztą po miesiącu czy dwóch już nie pamiętam.
Powodzenia,no i może innym się przyda mój sposób na nieruszanie się z domu :lol:
A :!: Podobno za wyjęcie radia coś naliczają :nono:
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - kod ICS

Post autor: czachor » 16 lis 2010, 22:10

Dzięki wielkie za kontakt i za patent - jutro przerabiam, dam znać jak poszło. Radio mam już obfotografowane ze wszystkich stron.

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - kod ICS

Post autor: czachor » 28 gru 2010, 13:03

Dla zainteresowanych - właśnie przeszedłem procedurę pozyskania nowego kodu ICS. Spotkałem się z tym, że w wielu serwisach Fiata nie chcą tego robić, ponieważ podobno często nowy kod nie działał. W końcu uparłem się - sprowadzili, działa. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że chodzi o "kod ICS", nie Lancia Code, kod do radia czy coś innego - inaczej twierdzą, że nie da się, a jak zobaczą, że radio jest Beckera (które ma większość Lybr), to już zupełnie nie chcą się za to zabierać (bo "nie mają takiego w rozpisce"). Jeśli radio jest niewymieniane, VIN jest ok i serwis czegoś nie namiesza - zadziała na 100%.

Koszt 4 cyferek: 202 zł na Połczyńskiej 33a w Warszawie.

A kod do nawigacji podobno można wygenerować w internecie. Jak to zrobię, dam znać (tego jeszcze brakuje mi do szczęścia).

Awatar użytkownika
Ewro
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 109
Rejestracja: 07 maja 2010, 14:13
Lokalizacja: Wawa-Bytom

Re: Lybra - kod ICS

Post autor: Ewro » 29 gru 2010, 11:36

Witam
Przerabiałem sprawę kodu, częstą przyczyną jest złe spisanie cyferek z tyłu radia i powstaje... zgryz. Tak mnie poinformował Pan z serwisu. Wybrnąłem z tego w ten sposób że w serwisie dałem na Pyfko mechanikowi, zgrabnie odkręcił radyjko, Pan bardzo miły sam sobie spisał i za parę dni kod był :-). U mnie Kod jest jeden do radia i nawigacji.
Lybra 2,4 JTD

Awatar użytkownika
msmichalms
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2011, 16:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Lybra - kod ICS

Post autor: msmichalms » 13 sty 2011, 19:06

U mnie po naciśnieciu SOS i LIGHT pojawia sie ukryte menu i tam są kody do radia i navi
Lancia Lybra SW 1,9 JTD 105 KM (srebrny)

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - kod ICS

Post autor: czachor » 13 sty 2011, 21:34

Nie we wszystkich lybrach ta kombinacja działa, chociaż nie wiem, od czego to zależy.

viriano
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 64
Rejestracja: 28 lut 2011, 10:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Zablokowane radio,navi itp

Post autor: viriano » 03 mar 2011, 12:12

Witajcie, zakupiłem Lancie Lybre, ale ma ona zablokowane radio, navi itp.Po prostu trzeba wpisać kod. Jest jakiś jeden na to czy po prostu muszę jechać do jakiegoś serwisu itp. ?
Chodzi mi o to :)
Obrazek
zdjęcie z internetu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”