Lybra - przednie lampy - relacja z czyszczenia i rozbiórki

Awatar użytkownika
Pan_G01
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:52
Lokalizacja: Chrzanów

Lybra - przednie lampy - relacja z czyszczenia i rozbiórki

Post autor: Pan_G01 » 28 gru 2009, 12:52

Witam wszystkich! Ostatnio wymieniłem w lybrze zarówki i pojechałem do fiata żeby je ustawić :D okazało się że w żadnej lampie nie działa regulacja i na dodatek w prawej klosz lata 8-O . Chciał bym je wymontować , może da się jakoś to naprawić :D. Szukałem na forum jak je zdemontować :D psialo że są tam jakieś spręzyny i dwie śrubki. Mógł by ktoś zamiescić zdjęcie w którym miejscu są te śrubki? :roll:? Będe wdzięczny.

Favo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 22 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - przednie lampy

Post autor: Favo » 28 gru 2009, 21:21

Jeśli chodzi o instrukcję demontażu lamp z Lybry to jest tutaj opis po włosku z fotkami

Awatar użytkownika
Pan_G01
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:52
Lokalizacja: Chrzanów

Odp: Lybra - przednie lampy

Post autor: Pan_G01 » 02 sty 2010, 15:40

Dzięki wielkie w najbliższym czasie się za to wezme.:D jak zdołam to naprawić:D to napisze co i jak może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem.

jaren
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 36
Rejestracja: 26 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Chorzów

Odp: Lybra - przednie lampy

Post autor: jaren » 02 sty 2010, 15:51

Witam,
Mam podobny problem w swojej Lyberce. Pomimo wczesniejszego dokrecania srub, klosze lamp po jezdzie na naszych drogach najwyczajniej w swiecie poluzowaly sie. Elektryczna regulacja w jednej z lap nie dziala. I to byloby bardziej interesujace, czy mozna to jakos naprawic? Slyszalem kiedys ze w tym modelu elektryczna regulacja jest raczej nienaprawialna (wymiana calego klosza). Ale ile w tym prawdy...???
Obrazek

Doodik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 280
Rejestracja: 26 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Odp: Lybra - przednie lampy

Post autor: Doodik » 02 sty 2010, 19:36

a ja z innej beczki, obok mamy po dwie śruby regulacyjne wysokości światła, dobrrze kombinuje ze jedna to bedzie do świateł mijania a druga do długich ??

Awatar użytkownika
lukosm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 18 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lybra - przednie lampy

Post autor: lukosm » 04 sty 2010, 2:14

Ostatnio wyjmowałem reflektor przedni i wymieniałem ramkę (z chromu na tę z Intensy) w wersji xenon jak i zwykłej. W obu przypadkach dostanie się do ramki polega na wydłubaniu silikonu( chyba to silikon) z rynienki w której osadzony jest klosz. Trwa to dość długo ale ostrożnie i pomału można dostać się do środka. W wielu wypadkach będzie to pomocne przy mocno zabrudzonych kloszach i odbłyśniku. UWAGA nie wolno przecierać odbłyśnika bo można go porysować i uważać na wszelakie płyny no może poza wodą. Klosz bez problemu odczyścić można przy użyciu wody. Dokładnie usunąć stary silikon i w rowek lampy wcisnąć nowy a potem ostrożnie włożyć klosz lampy z ramkę docisnąć i poczekać aż silikon zwiąże. U mnie pięknie świecą teraz xenony i widać różnice w porównaniu do zwykłych lamp.

ps.
moja lybra oryginalnie miała zainstalowane xenony ale po zbiciu wstawiłem na chwile zwykłe lampy montując dodatkowe kostki wszystko działało ze zwykłymi lampami poza elektrycznym podnośnikiem i opuszczaniem.

Awatar użytkownika
schumik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 06 lip 2009, 13:08
Lokalizacja: Kielce

Odp: Lybra - przednie lampy

Post autor: schumik » 05 sty 2010, 13:24

Doodik pisze:a ja z innej beczki, obok mamy po dwie śruby regulacyjne wysokości światła, dobrrze kombinuje ze jedna to bedzie do świateł mijania a druga do długich ??
Jedna ustawia wyskość świateł mijania a druga ich kąt. Świateł drogowych się nie reguluje.
Ważne żeby dobrze wejść w zakręt, potem to już jakoś będzie....
Lancia Lybra 2.0 LX + LPG
Obrazek

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Lybra - przednie lampy

Post autor: kaeres » 05 sty 2010, 15:50

W sprawie ręcznej regulacji schumik wyjaśnił.
W sprawie nie działającej elektrycznej regulacji świateł radzę sprawdzić czy działają silniczki.
Mnie zaskoczyła również ta sprawa ale się okazało, że źle miałem zamocowaną żarówkę i silniczki działały ale regulacja góra/dół nie dawała żadnych efektów w jednym z reflektorów.

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Lybra - przednie lampy

Post autor: Toper » 05 sty 2010, 15:53

dużo jest lepiej na ksenonach niż zwykłych lampach?
Bo nie wiem czy się na to szarpać, przy szukaniu następnej Lybry :-)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
lukosm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 18 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lybra - przednie lampy

Post autor: lukosm » 06 sty 2010, 21:38

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej. Nie ma czarnych plam przed samochodem jak u mnie przy zwykłych lampach w tej i poprzedniej lybrze i równomiernie oświetlone jest całe przedpole. Oczywiście jeszcze dochodzi "wrażenie" że jest jaśniej.
Warto pamiętać że przy jakiejkolwiek stłuczce nowe lampy xenony to spory wydatek - tak z 6 razy tyle co zwykłe lampy. Zawsze można poszukać używanych. To już w miarę normalne ceny.

ps
jeśli kogoś bardzo interesują zdjęcia jak zdemontować klosz to oczywiście mogę zamieścić choć wydaję mi się to zbyteczne- lampa jak lampa prosta sprawa

TVC
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2009, 10:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Odp: Lybra - przednie lampy

Post autor: TVC » 06 sty 2010, 22:29

lukosm pisze: jeśli kogoś bardzo interesują zdjęcia jak zdemontować klosz to oczywiście mogę zamieścić choć wydaję mi się to zbyteczne- lampa jak lampa prosta sprawa
pewnie prosta sprawa ale jak możesz to zamieść zdjątka :D
Lancia Lybra 1.8 16v SW

Awatar użytkownika
lukosm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 18 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lybra - przednie lampy

Post autor: lukosm » 06 sty 2010, 22:49

OK biorę się do roboty. Pewnie zajmie mi to więcej czasu niż sam demontaż lamp ale postaram się dziś to zamieścić. Muszę się ......nauczyć jak to zrobić. Jak będę miał problem to dam znać. Idę po aparat i lampy. Do roboty

Awatar użytkownika
lukosm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 18 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lybra - przednie lampy

Post autor: lukosm » 07 sty 2010, 0:10

Jak zdemontować klosz reflektora w Lybrze.

Do rozłożenia reflektora potrzebujemy ostrego narzędzia. Mnie wystarczył scyzoryk z dwiema końcówkami 1. do konserw i małe ostrze.
Nieodzowny jest też silikon. Bo warto lampę złożyć po jej wyczyszczeniu. Najlepszy byłby w kolorze popielatym - jak fabryczny, ale biały też sie świetnie spisze.
Więc do dzieła tylko powoli.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Lybra - przednie lampy - relacja z czyszczenia i rozbiórki

Post autor: kaeres » 07 sty 2010, 14:53

A czy samą szybkę reflektora można jakoś odświeżyć (takie żółtawe się robią) ?

czerwony3248
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 24 lip 2009, 17:42
Lokalizacja: Żory

Odp: Lybra - przednie lampy - relacja z czyszczenia i rozbió

Post autor: czerwony3248 » 07 sty 2010, 21:33

Mam pytanko czy jeśli kupiłbym sobie lampy ksenonowe kompletne tzn. z przetwornicą i żarnikiem czy będą pasować do mojej instalacji w Lybrze posiadam zwykłe lampy ale jedna jest pęknieta a druga nie za bardzo czysta a mam okazję w dobrej cenie kupić. Proszę o radę w tej kwestii z góry Dziękuję. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”