Montaż dsp z alfy166-do lybry z nawi

Gość

Montaż dsp z alfy166-do lybry z nawi

Post autor: Gość » 07 paź 2009, 15:00

Na prośbę zainteresowanych forumowiczów przedstawiam know -how/manual/.
Oto co niezbędne:
Procesor dżwięku z alfy 166.
Kości z instalacji ,białą i czarną,jeśli nie do zdobycia z alfy.Zamiennik z seicento /pod dywanikiem koło nóg kierowcy-biała,czarna natomiast ze stilo np.od sterowania lusterkami.Oto foto kości i dsp
dsp.jpg
Nastepnie jak chcemy mieć dodatkowe żródło dżwięku w wersji stereo potrzebujemy częśći z tego schematu,aby zrobić przełącznik toru audio
audio po mod.JPG
Jak nie potrzebujemy dodatkowego żródła dżwięku to opuszczamy zrobienie przełącznika.
Teraz wystarczy wszystko podpiąć po istniejącą instalację,czyli adoptujemy instalację z alfy 166 do naszej lybry:Oto schemat podłączenia dsp w alfie-dwie części:
dsp1.jpg
dsp2.jpg
Opis co do czego
P 70 to nasze dsp
E 60 to ics alfy/kości są takie same jak w naszym ics /
Złącze A to biała kość do której podpinamy zasilania ,masy plus wszystkie głośniki z naszej lancii
biała kostka.JPG
Rozpiska złącz A/białej kości/
1,10->Głośnik przód lewy
2,11->Głośnik przód prawy
3,12->subwoofer I
4,13->subwoofer II
5,14->Głosnik tył lewy
6,15->głosnik tył prawy
8,19->stały plus z bezpiecznika
9,20->masa
Złącze B to czarna kość do której podpinamy:
k2.JPG
Rozpiska złącza B/czarna kość/
4,5->masa sygnału audio
16->masa do nawigacji pin1
7->plus po włączeniu ics/tzw.remote/
12->audio prawy
13->audio lewy
1->masa transmisji szeregowej
17->sygnał transmisji szeregowej
Wypinamy z tyłu ics zieloną kość i wpinamy przewody w puste piny 14,6:
kość zielona ics----> kość czarna dsp:
14---------------->17/sygnał trnsmisji szeregowej ics->dsp/
6-----------------> 1/masa transmisji szeregowej ics->dsp/
nastepnie interesuje nas żólta kość mini isoz tyłu naszego ics
mini iso ics/żółta kość/------>czarna kość dsp
3--------------------------.4,5/masa sygnału audio/
4-------------------------->13/sygnał audio lewy/
5-------------------------->12/sygnał audio prawy/
6-------------------------->7/stały plus do włączenia dsp po włączeniu ics/:
mini.jpg
kostka.jpg
Myślę ,że dsp może być jako alternatywa dla bose.przy podłączaniu nie trzeba programować ics wystarczy podpiąć i po poprawnym podłączeniu wszystko hula.oto foty poniżej:
DSC04713.JPG
DSC04714.JPG
P.S. myślę ,że wszystko jest jasne?

-- 07 Paź 2009, 15:06 --

Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwośći to sprubuję je rozwiązać.Chodzi mi o te zawiłe nie w stylu co to jest mini iso lub jak wyciągnąć ics.Używam tego zestawu od pół roku i wszystko hula ,zastosowałem to rozwiązanie zamiast loudlinka/ze względu na cene tego ostatniego/po podłączeniu przełącznika toru audio mamy dodatkowe wejście stereo z Ipoda,mp3-ki,lub z komórki lub po podłączeniu dvd w torze wizji mamy sygnał stereo lub sourrond w naszym wózku.Teraz koszta:Dsp-150,piny z wtyczkami od handlarza za flaszkę,przełącznik toru audio /płytka plus częsci to ~150pln/czas montażu ~5godz z puszczeniem kabli.
Zyczę miłego dłubania : yesyes : : yesyes :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Gość

Odp: Montaż dsp z alfy166-do lybry z nawi

Post autor: Gość » 07 paź 2009, 18:01

Dodam jeszcze,że nie musisz pozbywać się bose tylko bose podłączyć po dsp .zamiast z dsp na głośniki puszczasz sygnał do bose dopiero z bose na głośniki.Mamy wtedy 3 subwoofery ,jeden orginał ,dwa w miejscu ,gdzie były głośniki bez instalacji bose/czyli w bagażniku 16:9,owalne/tylko jest jeden mały problem suby muszą być dwuomowe,wtedy to sama przyjemność/ciężko dostać dopiero po wielu poszukiwaniach znalazłem takowe ,jednak teraz jestem pusty jak bęben/Co do przełącznika toru audio, tda1029 nie montować na podstawce i oddzielić masę audio od masy zasilania.I wtedy już bez żadnego ale mamy dodatkowe żródło dżwięku/jak nie mamy dołożonego czytnika nawigacji vdo z mapą polski/to mamy dwa dodatkowe wejścia audio.Po zastosowaniu małej acz skutecznej przeróbki mamy dżwięk w wersji sourrond/tylko dla zaawansowanych/Myslę ,że opis jest dość czytelny.Przelanie wiedzy na papier to mój największy problem i nie zawsze wychodzi mi.Dlatego jakby cosik było nie jasne to pomogę/lecz pytania w stylu co to jest tda1029,lub jak wyciąga się ics ,etcodpadają/proszę więc moda o usuwanie pytań w tym stylu.A i najważniejsza rzecz dsp w pełni integruje się z naszym ics ,wszystkie funkcje sa sterowane za pomocą przełączników ics,dostajemy equalizer i regulację pogłosu i etc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”