Lybra - różne funkcje radia

Awatar użytkownika
gregory_gb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 20 sie 2006, 0:00
Lokalizacja: Śremkowo near Poznań

Lybra - radio

Post autor: gregory_gb » 19 paź 2006, 16:04

Ja również nie zauważyłem bym miał podświetlane przyciski na kierownicy, a jeśli o lusterka chodzi to macie na myśli lampki w podsufitówce czy jak odsłaniacie lusterka to zapalają się automatycznie (jeśli derugie to też nie mom :cry: ) i z tym zgłaśnianiem przy przyspieszaniu to upsss ale nie wiem o co lota???

Niby wersja LX i jak to jużwcześniej opisywaliśmy różnice w wyposażeniu są duże, np. navi powinno być w standarcie przy wersji LX a ja nie mom za to alu które są w opcji dla LX były podobno standartem w Itali i wiele innych różnic
KleKle...LANCIA Lybra 2,4 JTD SW LX...KleKle

Awatar użytkownika
Łukasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 446
Rejestracja: 30 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa

Lybra - radio

Post autor: Łukasz » 19 paź 2006, 17:26

Allleeem namieszal...dla woli wyjasnienia:
nie mam podswietlania w guzikach kierownicy
nie mam podswietlania lampek w daszkach przeciwslonecznych
i pojecia nie mam czy radio podglasnia sie samoczynnie
Dlatego pytam jak jest u Was????
Lancia Lybra SW 1.8 16VLX+ Navi
Mercedes C-klase 200 kompresor
Peuegot 307 SW HDI 110ps

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - radio

Post autor: Nat » 20 paź 2006, 1:04

"Łukasz" pisze:Allleeem namieszal...dla woli wyjasnienia:
nie mam podswietlania w guzikach kierownicy
nie mam podswietlania lampek w daszkach przeciwslonecznych
i pojecia nie mam czy radio podglasnia sie samoczynnie
Dlatego pytam jak jest u Was????
Fakt, namieszałeś- chyba nikt nie potwierdza, że ma podswietlanie guzików sterowania radia na kierownicy. one są niepodświetlalne. Zresztą jak jedziesz w nocy to na swiatłach i blask od zegarów jest wystarczający, by widziec doskonale napisy na guzikach. Zresztą każdy zna który guzik jest do czego na pamięć...
Co oznacza "podświetlanie lampek"? Trochę głupio brzmi ;) Jeśli chodzi Ci o podświetlanie lusterek w daszkach przeciwsłonecznych to u mnie tego nie ma. Są za to pod daszkami lampki, które włącza się naduszając na nie (na szybkę lampki), pod warunkiem, że kluczyk jest przekręcony w pozycje do zapalania (lub silnik działa).
Radio, w każdym razie w wersji bez navi, podgłaśnia się samoczynnie w miarę wzrostu prędkości. I jest to fajny bajer.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Anonymous

Lybra - radio

Post autor: Anonymous » 20 paź 2006, 8:10

guziki przy kierownicy są podświetlone w ten sam sposób jak np. te od sterowania szybami w drzwiach (zielonkawe podświetlenie białego znaczka na guziku)

Mart27

Lybra - radio

Post autor: Mart27 » 20 paź 2006, 8:44

"Nat" pisze:[Radio, w każdym razie w wersji bez navi, podgłaśnia się samoczynnie w miarę wzrostu prędkości. I jest to fajny bajer.
no chyba, że jedziesz z maluchem, który właśnie po dużych trudach zasnął...pewnie wiesz oczym mówię Nat....

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - radio

Post autor: Nat » 20 paź 2006, 10:11

Ja mam fader mocniej na front przesuniety od 3 miesięcy :). Poza tym mojemu maluchowi nie przeszkadzają hałasy kiedy jest senny. A kiedy nie jest to nawet cisza nie pomoze. Lepszy cwaniak ;)

Zgłasnianie w miarę przypieszania nie jest drastyczne- silnik auta przecież nie buczy zanadto, a efektem zgłasniania ma byc wyłącznie subiektywne wrazenie, że słyszymy radio z jednakową intensywnoscia niezależnie od gangu silnika wywołanego zmianą jego prędkości obrotowej.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Mart27

Lybra - radio

Post autor: Mart27 » 20 paź 2006, 10:20

może fajny bajer - nie odkryłem go jeszcze w moim radiu (a może po prostu nie ma w wersji z navi) ....
czytałem że podobnie jest w urządzeniach z navi- czy w Twoim Mio jest taka opcja ?

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - radio

Post autor: Nat » 20 paź 2006, 10:23

"Mart27" pisze:może fajny bajer - nie odkryłem go jeszcze w moim radiu (a może po prostu nie ma w wersji z navi) ....
czytałem że podobnie jest w urządzeniach z navi- czy w Twoim Mio jest taka opcja ?
Nie rozumiem pytania. A moze jeszcze sie nie dobudziłem ?:)

Jesli ci chodzi o to, jak się zgłasnia gadacza w mio, to normalnie, guzikiem volume + i -.
Skąd GPS zewnetrzny miałby wiedziec, czy jedzie garbusem (gdzie trzeba zgłosnić solidnie) czy bezszelestną limuzyną?
Ostatnio zmieniony 20 paź 2006, 10:25 przez Nat, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Mart27

Lybra - radio

Post autor: Mart27 » 20 paź 2006, 10:25

podobno niektóre urządzenia z GPS majątaką funkcję jak radio w Lybrze (Twoje np.), że pogłaśniaja się automatycznie wraz z prędkością....
oto pytałem (może trochę nie jasno :wink: )

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - radio

Post autor: Nat » 20 paź 2006, 10:55

Technicznie nie stanowi to problemu, praktycznie (z przycyzn opisanych powyzej) nie spełni swojej funkcji. Zgłaśnianie musi byc zestrojone ze zmiana poziomu hałasu. Inaczej- jedynie irytuje.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Mart27

Lybra - radio

Post autor: Mart27 » 20 paź 2006, 11:01

a jak to jest z wyciszaniem radia w Lybrze - czy wycisza się automatycznie ....
u mnie silnik głośniej pracuje jak przyspieszam mocno na niskich biegach, a później przy 120-140 pracuje cichutko, dopieropowyżej 140-150 zaczyna mi trochę dokuczać wiatr na szybach....

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - radio

Post autor: Nat » 20 paź 2006, 11:08

Nie, no aż tak wysublimowany ten patent, by np. mierzyc poziom decybeli w kabinie, to nie jest. Załozenie jest takie: wyższa prędkość = wyzszy poziom hałasu (nie tylko silnik, ale i opony, wiatr itp) więc radio musi grac troche głośniej. Jak na niskiej prędkosci rykniesz silnikiem wciskając pedał gazu do oporu to radio nie ryknie. Przy zmniejszeniu prędkości radio oczywiście wycisza sie automatycznie.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Mart27

Lybra - radio

Post autor: Mart27 » 20 paź 2006, 11:23

ciekawe, ale w niektórych sytuacjach uciążliwe :wink:
szkoda jednak, że nie reaguje na hałas.....czasami zwiększamy prędkośc bez znacznej zmiany hałasu w kabinie....

Anonymous

Lybra - radio

Post autor: Anonymous » 20 paź 2006, 11:37

Toteż jest możliwość regulacji intensywności tego zgłaśniania i dopasowanie go do indywidualnych potrzeb (Lybra vel kaszlak...) :)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - radio

Post autor: Nat » 20 paź 2006, 11:51

w mio czy w automapie? Nie znalazłem tej opcji. Zreszta jest mało przydatna- jakość dźwieku w przypadku GPSu jest mało istotna, to przy audio (np muzyce), bez względu na prędkość chciałbym miec takie samo natężenie dźwięku bez względu na prędkość.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”