Lybra - brak głośników z tyłu

Anonymous

Lybra - brak głośników z tyłu

Post autor: Anonymous » 05 paź 2006, 23:48

Jakież było moje rozczarowanie gdy niechcący zauważyłem że w mojej Lybrze brak jest głośników z tyłu (1,8 SW) :(

Czy może ktoś praktykował podłaczenie tam czegoś sensownego - a może macie gdzieś kupić Bose i dokompletować?

Czy jest okablowanie w standardzie i miejsce do podłączenia we wzmacnaczu?

Widziałem że ktoś nawet DVD montował - może by zrobić o tym szczegółowy artykół - ja też mam brzdąca w wieku Disneya :lol:

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - brak głośników z tyłu

Post autor: Nat » 06 paź 2006, 15:12

hIhi, to to dopiero niechcący sie zauwaza ? ;)
To widze, że Ty Durendal, masz słuch muzyczny pierwszego stopnia: rozróżniasz, kiedy graja a kiedy nie...
Śmieję sie, bo ostatnio jechalem kawałek autem, ktore miało tylko z przodu głosniki i naprawdę bardzo mi to przeszkadzało...
Sprawdź w takim razie, czy w ogóle masz woofer w bagazniku.
Co do głośników, to jesli chcesz BOSE to chyba najtaniej jest wymontowac na szrocie... autokasacja jakis czas temu miala Lybrę, ale z tego co sie orientuje juz śladu po niej nie ma (a akurat glośniki sa dośc chodliwe, więc ich to juz z pewnoscia nie ma...)
co do okablowania, to jesli z przodu masz BOSE, to z tył na 100 proc. było i okablowanie też, a czy (okablowanie) zostało, to tylko Ty możesz sprawdzić :)
Chłopak, który założył DVD jakos urwał kontakt, materiały poglądowe sa niestety w języku Dantego. Chcesz potłumaczyć?
W skrócie DVD ok, ale musi miec wyjscie bodajże RGB.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
lekis
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 26 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - brak głośników z tyłu

Post autor: lekis » 08 paź 2006, 22:40

Cześć

O jaki tył Ci chodzi?

W drzwiach czy w bagażniku?

Bo ja mam Bose , a w bagazniku nie mam gośników.

To co mam teraz gra dla mnie wystarczającą super i nic więcej nie potrzebuję. No może jeszcze MP3 sobie dokupię i podłączę :)

Pozdrawiam

Lkis
Lekis - Zielony Pocisk :)
Stateczna Lyberka 1.9 SW

Anonymous

Lybra - brak głośników z tyłu

Post autor: Anonymous » 09 paź 2006, 8:15

Tył - to tył - a więc sam za.. :D w bagażniku.

Dla mnie też jest jakość dźwięku OK ale ... jakby dało się mieć jeszcze jedną parę : yesyes : na pewno byłby bajny efekt...

Nat - oczywiście że woofer - i nawet go słychać :D . Zastanawian się jednak czy w SW miejsce na bagażniku jest wystarczająco odpowiednie na głośniki z drzwi - bo jak wiesz taki drugi komplet też mam :)

chodko
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Witkowo
Kontakt:

Lybra - brak głośników z tyłu

Post autor: chodko » 16 paź 2006, 16:14

kolego u mnie też nie ma ale zastanawiam się czy są kable do tyłu i czy idą one od wzmacniacza czy od radia
jak będe montował "radar cofania"sprawdze to
chyba że już coś wiesz
znalazłem od strony subwofera wtyczkę koloru zielonego w kształcie kwadratu z czpieniem w środku

Awatar użytkownika
trigo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2006, 0:00

Lybra - brak głośników z tyłu

Post autor: trigo » 17 paź 2006, 11:44

w instalacji są końcówki do głośników ( żółte - trzeba je poszukać ) tak że nie ma problemu z ich instalacją
pozdrawiam Marek vel Trigo .. chwilowo bez Lybry ale za to Sprinter - kontener na 8 palet a jakby ktoś chciał teściową wyekspediować -służę pomocą

masz czas ? zajrzyj:https://www.facebook.com/Quadratura-339116226208598

chodko
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Witkowo
Kontakt:

Lybra - brak głośników z tyłu

Post autor: chodko » 18 paź 2006, 19:49

odnalazłem i ............... okazała się byc wtyczką od air bagu to teraz mam probloe i świecącą kontrolke na desce oraz wizyte jutro u lekarza czytaj ASO ciekawe ile mnie wykasują :x

Anonymous

Lybra - brak głośników z tyłu

Post autor: Anonymous » 19 paź 2006, 7:34

to w bagażniku ma air-bag-a?
toś się pewnie też zdziwił?
w sumie ja też mam świecącą kontrolkę od air-bag (ale u mnie to inna historia:) - jak będziesz miał diagnozę (i cennik oczywiście) to z chęcią bym posłuchał - albo raczej się przsygotował :(

czekam na info


ps.
a jaki system parktronika zamontowałeś - puść jakieś info o tym bo też będę chciał się z tym pobawić

chodko
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Witkowo
Kontakt:

Lybra - brak głośników z tyłu

Post autor: chodko » 19 paź 2006, 8:32

a kabelki były niepozorne i koloru żółtego
napisze jak wróce z ASO

Mart27

Lybra - brak głośników z tyłu

Post autor: Mart27 » 19 paź 2006, 9:08

na samym początku miałem podobny problem - kasowanie kompem nie pomogło....powód okazał sie błahy - rozłaczone kabelki od air-baga kierowcy i już mi nic nie świeci....

chodko
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Witkowo
Kontakt:

Lybra - brak głośników z tyłu

Post autor: chodko » 19 paź 2006, 22:20

kontrolka znikneła koszt to 59 zł brutto w ASO Gniezno
a przyczyna głupota moja niestety przez przypadek rozłączyłem kabelki i chociaż zaraz je połączyłem kontrolka już świeciła : yesyes :

Mart27

Lybra - brak głośników z tyłu

Post autor: Mart27 » 24 paź 2006, 14:34

"Durendal" pisze:Tył - to tył - a więc sam za.. :D w bagażniku.

Dla mnie też jest jakość dźwięku OK ale ... jakby dało się mieć jeszcze jedną parę : yesyes : na pewno byłby bajny efekt...

Nat - oczywiście że woofer - i nawet go słychać :D . Zastanawian się jednak czy w SW miejsce na bagażniku jest wystarczająco odpowiednie na głośniki z drzwi - bo jak wiesz taki drugi komplet też mam :)

a ja nawet cieszę się, że nie mam głóśników w bagażniku - wożę tam wielkiego sierściucha, który się tak śliny, że zalałby mi te głośniczki - i miałbym problem...
a te 6 głośniczków w kabinie i tak robi "boski" efekt... :D

chodko
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Witkowo
Kontakt:

Lybra - brak głośników z tyłu

Post autor: chodko » 24 paź 2006, 20:06

a mnie jest smutno z tego powodu bo mie znalazłem wtyczek do podłączenia głośników :(

Anonymous

Lybra - brak głośników z tyłu

Post autor: Anonymous » 02 gru 2006, 17:49

nurtuje mnie pewne pytanie na ktore nie znalazlem na forum odpowiedzi (moze za slabo szukalem), nie chcac zakladac nowego tematu postanowilem napisac tutaj. Mianowicie chodzi o dane techniczne systemow audio Bose montowanych farbycznie w Lybrach, bede wdzieczny za odpowiedz.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - brak głośników z tyłu

Post autor: Nat » 02 gru 2006, 23:23

To trudne pytanie- sam Bose nigdzie nie podaje specyfikacji (w każdym razie ja nie znalazłem).
Dane są szczątkowe:
wzmacniacz pięciokanałowy 4X25W +100W z analogowym sygnałem amplitudy i fazy.
Głośniki, jak zapewne zauważyłes, to dwa woofery fi 168, dwa tweetery fi 50, zamontowane współosiowo z wooferami- to wszystko w drzwiach przednich.
W drzwiach tylnich masz midrange fi 160
W bagażniku subwoofer. Limuzynki mają go chyba jakoś pod półką?

Te marne informacje Cię pewnie nie ucieszą, ale nie ma dokładniejszych specyfikacji, szczególnie głośników. Trzxebaby je wymontować, może tam gdzieś jest tabliczka znamionowa czy coś?
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”