Lybra - radio z navi - ekran main

mariopil

Lybra - radio z navi - ekran main

Post autor: mariopil » 15 sie 2014, 12:49

Witam,

Będzie takie trochę lamerskie pytanie, ale nie umiem sobie poradzić więc zapytam... :D

Mam radio z telefonem i nawigacją. Z wiadomych względów z nawigacji w Polsce nie skorzystam. Wkurza mnie tylko fakt, że w ICS na ekranie "main" cała prawa strona ekranu jest niewykorzystana bo pokazuje komunikaty navi "Please insert CD", "Enter the destination", albo "Guidance deactivated" gdy odznaczę opcję "active" w navi.

Fajnie gdyby była możliwość wyłączenia tych komunikatów a w to miejsce np. wyświetlenia listy zapamiętanych stacji radiowych, albo informacji z ekranu "trip".

Da się to jakoś skonfigurować? W instrukcji nie znalazłem, w opcjach ICSa nie mogę namierzyć. Przyszło mi jeszcze do głowy żeby dobrać się do wtyczki w bagażniku i odłączyć i tak niewykorzystane navi na stałe - co wtedy wyświetli się na ekranie "main" po prawej stronie?

Awatar użytkownika
skuter38
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 29 mar 2010, 15:32
Imię: Jerzy
Lokalizacja: Siemirowice

Re: Lybra - radio z navi - ekran main

Post autor: skuter38 » 15 sie 2014, 20:52

Wtedy na pewno przestanie wczytywać właściwą godzinę i datę. Bo pobiera ją z satelity.
Była - Astra 2.0 DI 16V
------- Lybra SW 1,9 JTD
Jest - Delta 1,6 mjt 120KM
----- Fiat 500 1,2 69KM

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Lybra - radio z navi - ekran main

Post autor: bassooner » 15 sie 2014, 21:49

ja wybrnąłem w ten sposób, że cały czas jeżdżę z ekranem pokazującym "aktualne" spalanie, stacje radiowe lub telefon ;-)
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - radio z navi - ekran main

Post autor: meqqex » 16 sie 2014, 20:52

skuter38 pisze:Wtedy na pewno przestanie wczytywać właściwą godzinę i datę. Bo pobiera ją z satelity.
Pozostanie ustawienie manualne ;)

Ja tam nie zwracam szczególnej uwagi gdyż podczas jazdy koncentruję się co się dzieje przed i wokoło :) ale może podejmiesz się wyzwania i cosik tam podłączysz dvd lub dvbt aby wspomnianą pustkę czymś zapełnić lub jak kolega wyżej ustawiać na inne dane wyświetlane przez ICSa ;) do wyboru do koloru

a może coś w ten deseń ;) :link:
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

mariopil

Re: Lybra - radio z navi - ekran main

Post autor: mariopil » 17 sie 2014, 11:35

meqqex pisze:
skuter38 pisze:Wtedy na pewno przestanie wczytywać właściwą godzinę i datę. Bo pobiera ją z satelity.
Pozostanie ustawienie manualne ;)

Ja tam nie zwracam szczególnej uwagi gdyż podczas jazdy koncentruję się co się dzieje przed i wokoło :) ale może podejmiesz się wyzwania i cosik tam podłączysz dvd lub dvbt aby wspomnianą pustkę czymś zapełnić lub jak kolega wyżej ustawiać na inne dane wyświetlane przez ICSa ;) do wyboru do koloru

a może coś w ten deseń ;) :link:
Pozostaje się przyzwyczaić; nie można mieć wszystkiego. :) Co do patentu z linka widziałem "lepszy" - w miejsce fabrycznego radio poszło zwykłe, natomiast wolne miejsce, które zostało ze względu na różnicę w gabarytach obu urządzeń zostało wypełnione... książką :lol: Było chyba zdjęcie gdzieś na forum, ale teraz nie mogę znaleźć. To był jedyny na świecie egzemplarz Lancii wyposażony w bibliotekę :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”