Lybra - bez navi - problem z radiem

misura
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 24 cze 2014, 18:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Jelenia Góra

Lybra - bez navi - problem z radiem

Post autor: misura » 24 cze 2014, 18:58

Witam forumowicze. Jakiś czas temu wszedłem w posiadanie Lancii Lybry 2.0LX rocznik 2000. Był to zakup wyjątkowo okazyjny, więc jako użytkownik wierny włoskim markom - długo się nie zastanawiałem. Ostatnio oddałem samochód do blacharza w celu wymiany zardzewiałych progów. Blacharz przed wykonaniem swojej pracy odłączył akumulator (BHP etc.) i jak się spodziewacie mam problem z radiem - prosi o kod. Radio to Grundig 839 z nr seryjnym FA1157YXXXXXXX. I teraz tak, krótkie pytania - tezy, tylko do upewnienia się:

1. Czy radia te nie były fabrycznie kodowane? Kod został wprowadzony z menu przez wcześniejszego użytkownika? Czy wprowadzając losowe kombinacje 4-rech cyfr nie zablokuję radia na amen?
2. Czy jest jakaś szansa zresetować ten kod? Nie chcę wymieniać swojego radia, gdyż jest w stanie idealnym :|
3. Czy ktoś zna jakąś firmę, tudzież osobę, która mogłaby dokonać zdjęcia tej blokady za niewygórowaną cenę w okolicach Lubania, Jeleniej Góry lub Zgorzelca?

Ostatni właściciel to starszy Pan (75lat+), z którym mam ograniczony kontakt (Niemiec, dziadek chłopaka córki mojego szefa- nie pytajcie nawet ;)). Wątpię, że on w ogóle pamięta, aby taki kod wprowadzał, o 4 cyfrach już nie wspomnę.

Proszę o wszelkie użyteczne wskazówki.



RE: Temat można zamknąć, uporałem się z problemem ;)
Lancia Lybra 2,0LX 20v

polo85
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2014, 22:02
Imię: Paweł
Lokalizacja: Słupsk

Re: Lybra - bez navi - problem z radiem

Post autor: polo85 » 10 lip 2014, 23:00

Witam

Napisz proszę w jaki sposób załatwiłeś sprawę, pozdrawiam.

misura
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 24 cze 2014, 18:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Lybra - bez navi - problem z radiem

Post autor: misura » 12 lip 2014, 7:40

Raczej to nikomu nie pomoże. W stercie faktur z napraw, do której wcześniej nie zaglądałem, znalazłem zapisany kod.
Lancia Lybra 2,0LX 20v

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”