Lybra - dziwny problem z ICS + Navi

jaro1979
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2013, 16:23
Imię: Jarek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lybra - dziwny problem z ICS + Navi

Post autor: jaro1979 » 14 lut 2014, 17:59

Witam
Od 2 dni mam dziwny problem z wyświetlaczem w mojej Laluni i nie mam pojęcia o co jej może chodzić. Otóż jakiś czas po zgaszeniu silnika odpala się wyświetlacz ale w stanie jak po odłączeniu akumulatora, tzn żąda kodu PIN do ICS. PO jego podaniu wyświetlacz i radio działa normalnie ale po każdym zgaszeniu silnika mam to samo. Próbowałem kombinować i po zgaszeniu silnika włączałem sam wyświetlacz. Jeśli nie pojawiło się żądanie PINu wyłączałem wyświetlacz ale problem i tak za jakiś czas się pojawiał od nowa. Wkurza podawanie PINu za każdym razem ale jeszcze bardziej wkurza to, że rozładowuje akumulator.
Aha,dodam też, że zauważyłem, że czasem wyświetlacz jest sporo ciemniejszy niż zazwyczaj. NIe wiem czy może to mieć związek z moim głównym problemem. Będę bardzo wdzięczny za naprowadzenie na rozwiązanie problemu
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
sebol279
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 60
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Lybra - dziwny problem z ICS + Navi

Post autor: sebol279 » 15 lut 2014, 10:31

U mnie z kolei od czasu do czasu(bardzo rzadko)bez przyczyny resetuje się ICS i muszę na nowo wbijać wszystkie kody,ale nawet nie zastanawiałem się nad tym zjawiskiem.
Lancia LybraSW 2002r 2.4 jtd,150KM ,Intensa

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - dziwny problem z ICS + Navi

Post autor: meqqex » 15 lut 2014, 11:17

Jak kupowałem Lybrę poprzedni właściciel wspominał że czasem trzeba wbijać kod ICS najczęściej jak auto długo stoi ale po pewnym czasie zorientowałem się że klema była niedokręcona luźna także sprawdziłem tam gdzie mogłem zasilania kabelki itp problemu nie ma :)
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

jaro1979
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2013, 16:23
Imię: Jarek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - dziwny problem z ICS + Navi

Post autor: jaro1979 » 18 lut 2014, 17:01

Akumulator mi padł więc przy okazji przeczysciłem zaciski i klemy. Pomogło na 1 dzień i znów mam to samo. Wczoraj wieczorem natomiast zauważyłem, że po zgaszeniu silnika ekran wyświetlacza jest niby czarny ale pojawiają się na nim co sekunda błyski. Może to kogoś naprowadzi bo ja naprawdę nie mam pomysłu co z tym zrobić

tumajj
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2010, 13:32
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - dziwny problem z ICS + Navi

Post autor: tumajj » 20 paź 2014, 18:55

Witam serdecznie i prosze o pomoc. Mam dokładnie ten sam problem co jaro 1979. Po wyłączeniu silnika włącza się po kilkunastu sekundach wyświetlacz ICS żądając kodu PIN. Gdy się go wyłączy sytuacja się powtarza co powoduje rozładowanie akumulatora. Nie mam pojęcia co to może być?
Ostatnio zmieniony 20 paź 2014, 19:09 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ort.!

Exocet
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 04 cze 2013, 18:07
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra - dziwny problem z ICS + Navi

Post autor: Exocet » 20 paź 2014, 22:17

Jedyny trop jaki mi przychodzi do głowy to moduł telefonu- jak rozumiem jeśli koledzy mają Navi to i telefon też.
U mnie jeżeli prowadzi się rozmowę telefoniczną i wyłączy się zapłon to i tak ICS pozostaje włączony do końca rozmowy. Może coś nie styka (albo właśnie styka a nie powinno) i Wasze ICS z jakiegoś powodu uważają, że trwa rozmowa??
A może mają koledzy domontowane jakieś niefabryczne alarmy albo zestawy głośnomówiące?
Jest: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 TI, Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, Alfa Romeo Spider 2.0TS
Były: Lancia Lybra 2.4 jtd SW '04 (czarna) 185 KM,Lancia Lybra 2.4 jtd SW (granatowa), Lancia Ypsilon, Lancia Y, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Awatar użytkownika
Moglaj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 526
Rejestracja: 06 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: wroclaw/olkusz

Re: Lybra - dziwny problem z ICS + Navi

Post autor: Moglaj » 20 paź 2014, 23:14

U mnie jak kupiłem lyberke powiedziano mi ze tu (kolo kolana kierowcy) wlasciciel dorobił pstryczek zeby specjalnie wpisywac za kazdym razem kod do radia jak sie da do góry to nie trzeba wpisywać, po paru tygodniach zrozumiałem,że radio rozładowuje akumulator (szczególnie jak było po deszczu) i koles zrobił odcięcie prądu(pamięci) i tak jeżdże jak dla mnie jedyny minus to brak średniego spalania..,ale jak ktoś naprawi to chetnie dowiem się co jest nie tak i z moim radyjkiem.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Lybra - dziwny problem z ICS + Navi

Post autor: Nat » 21 paź 2014, 0:07

Miałem takie zaniki prądu w jednym z aut.
Przeczyszczenie klem etc. pomagało na krótko.
Na dobre pomogła.... wymiana klemy.
Na nową.
Koszt 8 złotych.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”