Lybra - nowy zestaw Car Audio

Awatar użytkownika
barsliw
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 496
Rejestracja: 06 lut 2012, 23:58
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: barsliw » 01 wrz 2012, 15:41

Moc to może i ma. Tylko po co by były wzmaki 10krotnie droższe o podobnej mocy, skoro istnieje Peiying ;) Ale zostawmy to.
Była: Lybra 1.8 LPG, Lybra 2.4jtd CF3 - 2000r
Jest: Alfa Romeo 156SW 2.5 V6

Awatar użytkownika
maxglow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 212
Rejestracja: 05 lip 2009, 9:20
Imię: Max
Lokalizacja: Skała

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: maxglow » 01 wrz 2012, 16:43

barsliw pisze:To jeśli za 6000zł nie udało się osiągnąć niezłego brzmienia to jacyś partacze. A Bose w Lybrze to raczej żart niż dobre audio.
Niestety,ale 13cm głośnik w blaszanej obudowie to nie jest dobre audio;)
Nie wiem jak wyglądają drzwi,ale śmiem wątpić żeby były wytłumione czymś na wzór mat.
Dlatego jeśli kolega chce się bawić z wymianą tego super Bose audio to popieram inicjatywę.
Bez przesady.......
Jeżeli Bose w Lybrze to dla ciebie żarty, to jak ocenisz audio fabryczne w 80% innych (zwykłych) samochodów???
Mogę Ci jednym tchem wyliczyć ze 30 aut (nawet nowych), w których audio w porównaniu z Bose w Lybrze to pierdzące gówno......
Lybra 1.9 sedan
Delta 1.6 platino

Awatar użytkownika
Fabian Bydgoszcz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2012, 20:42
Imię: Fabian
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: Fabian Bydgoszcz » 01 wrz 2012, 17:12

Zobaczymy co z tego wyjdzie... bedę działał ...

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: Polej » 01 wrz 2012, 17:19

Fabian Bydgoszcz pisze:Sprzęt już mam z poprzedniego autka , tak jak powiedziałem jestem amatorem w car audio ale według mnie ten zestaw naprawdę fajnie sobie radzi :

1. Wzmacniacz Peiying PY-B2H76R
2.Sub Alpine SBE-1243BR
3. 4 głośniki HERTZ DSK
4. Kondensator 1.5farada
5. tweetery również hertz

Mam jescze pytanie co do tego adaptera ... podłącza się go do tylnych głosników ok.. tylko że ja mam puste miejsca na głośniki "w bagazniku 6/9) a kabli nie widać...więc gdzie to podłaczyć?

czy jest jakiś patent na wyciągnięcie radia? mianowicie zdejmuje listwę ,odkręcam 4 śruby , radio trochę się wysuwa a dalej ni ch...ja:) Z góry przepraszam jeżeli moje niektóre pytania są prostackie :) ale kto pyta nie błądzi!:)
Chwila, to co to za Bose z pustymi miejscami na głośniki?
Sprawdź jeszcze, czy w ogóle masz Bose, czy tylko maskownice Bose'a, bo i takie przypadki się zdarzały.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
barsliw
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 496
Rejestracja: 06 lut 2012, 23:58
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: barsliw » 01 wrz 2012, 17:59

maxglow pisze: Bez przesady.......
Jeżeli Bose w Lybrze to dla ciebie żarty, to jak ocenisz audio fabryczne w 80% innych (zwykłych) samochodów???
Mogę Ci jednym tchem wyliczyć ze 30 aut (nawet nowych), w których audio w porównaniu z Bose w Lybrze to pierdzące gówno......
Ocenie jako radio odtwarzacz do słuchania newsów. Broń Boże muzyki.
To, że w 30 autach jest pierdzące gówno nie oznacza, że w Lybrze jest coś wspaniałego. Równajmy do góry a nie do pierdzącego gówna;)
Najwyraźniej nie słyszałeś instalacji przy której Bose to pierdzące gówno;)
Polej pisze: Chwila, to co to za Bose z pustymi miejscami na głośniki?
Sprawdź jeszcze, czy w ogóle masz Bose, czy tylko maskownice Bose'a, bo i takie przypadki się zdarzały.
A to już inna inszosć. Może jakbyś miał prawdziwe Bose to byś nie szukał zmiany na coś innego.
Chociaż jeśli miałeś poprawnie zrobione hertze, nawet DSK i tego suba co piszesz to raczej Bose mozesz odstawić na półkę;)
Była: Lybra 1.8 LPG, Lybra 2.4jtd CF3 - 2000r
Jest: Alfa Romeo 156SW 2.5 V6

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: FXX » 01 wrz 2012, 18:06

Marcinie, to jest normalne Bose ;)
W wersji SW, Bose ma 6 głośników - po 2 głośniki w drzwiach przednich (na dole średniotonowy i tweeter) i po jednym w tylnych drzwiach. Do tego sub i wzmak w bagażniku. Puste miejsca są za tylną kanapą przy ostatniej szybie, są tam same maskownice, a miejsce jest owalne coś jak 6x9" (przy czym ten rozmiar jest za duży bodajże) i tam głośników w wersji z Bose nie ma, natomiast w wersjach bez Bose głośniki są w przednich drzwiach i właśnie na tej tylnej "półce".
Dodatkowo jeśli masz Bose to z tyłu masz puste miejsca i nie ma do nich kabli.

Co do samego Bose to du... nie urywa, ale imho jako fabryczne audio spokojnie wystarcza do słuchania muzyki - jakimś audiofilem nie jestem, więc nie przeszkadza mi np. fakt, że Alfa 156 nie jest wygłuszona nie wiadomo jak i oprócz muzyki słyszę, też pomruk 5-ciu garów. Zdecydowanie wolałbym tą kasę wpakować, w mod silnika czy karoserii.
Ba, jeśli chodzi o samochody tej klasy, z tego rocznika, w tej klasie to chyba nie ma samochodu z lepszym fabrycznym nagłośnieniem w tej półce cenowej w jakiej była nowa Lybra. Specjalnie dodałem półkę cenową, bo głupio porównywać Lybrę do e46 m3 czy C-klasy AMG.
Porównując do analogicznych rocznikowo samochodów, to Vectra, Mondeo, Passat, A4 etc. oferowały gorsze bądź porównywalne audio - w większości też Bose.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

grigor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 326
Rejestracja: 02 sty 2012, 19:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: grigor » 01 wrz 2012, 19:01

FXX pisze: Co do samego Bose to du... nie urywa, ale imho jako fabryczne audio spokojnie wystarcza do słuchania muzyki - jakimś audiofilem nie jestem, więc nie przeszkadza mi np. fakt, że Alfa 156 nie jest wygłuszona nie wiadomo jak i oprócz muzyki słyszę, też pomruk 5-ciu garów. Zdecydowanie wolałbym tą kasę wpakować, w mod silnika czy karoserii.
Ba, jeśli chodzi o samochody tej klasy, z tego rocznika, w tej klasie to chyba nie ma samochodu z lepszym fabrycznym nagłośnieniem w tej półce cenowej w jakiej była nowa Lybra. Specjalnie dodałem półkę cenową, bo głupio porównywać Lybrę do e46 m3 czy C-klasy AMG.
Porównując do analogicznych rocznikowo samochodów, to Vectra, Mondeo, Passat, A4 etc. oferowały gorsze bądź porównywalne audio - w większości też Bose.
Racja, zgadzam się w 100%. Wiadomo, że Bose w Lybrze to klasa średnia-niska i istnieją setki innych, lepszych zestawów audio. Jednak biorąc pod uwagę relację jakość/cena jest jak najbardziej OK.
Jest:
Lybra Executive SW 2.4 JTD + Mod by Ramzes

Awatar użytkownika
Fabian Bydgoszcz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2012, 20:42
Imię: Fabian
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: Fabian Bydgoszcz » 01 wrz 2012, 22:48

Bose jest napewno . wiadomo gdybym miał pakować pieniądze w cały zestaw audio do lybry nie robił bym tego , bo miał bym inne pomysły jak dobrze wydac te pieniądze ale mam graty które kompletowałem przez jakiś czas i szkoda żeby teraz stały nie uzywane tylko dla tego że w lybrze tzreba trochę się pomęczyć żeby to podłączyć. Mam nadzieje że jakoś to ogarnę . Życzcie mi powodzenia :) napewno będe miał jeszcze jakieś pytania do szanownych forumowiczy:)

Awatar użytkownika
barsliw
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 496
Rejestracja: 06 lut 2012, 23:58
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: barsliw » 02 wrz 2012, 5:47

Jak już temat ogarniesz to daj znać co z tego wyszło i jaką drogą.
Była: Lybra 1.8 LPG, Lybra 2.4jtd CF3 - 2000r
Jest: Alfa Romeo 156SW 2.5 V6

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: Polej » 02 wrz 2012, 8:57

FXX pisze:Marcinie, to jest normalne Bose ;)
W wersji SW, Bose ma 6 głośników - po 2 głośniki w drzwiach przednich (na dole średniotonowy i tweeter) i po jednym w tylnych drzwiach. Do tego sub i wzmak w bagażniku. Puste miejsca są za tylną kanapą przy ostatniej szybie, są tam same maskownice, a miejsce jest owalne coś jak 6x9" (przy czym ten rozmiar jest za duży bodajże) i tam głośników w wersji z Bose nie ma, natomiast w wersjach bez Bose głośniki są w przednich drzwiach i właśnie na tej tylnej "półce".
Dodatkowo jeśli masz Bose to z tyłu masz puste miejsca i nie ma do nich kabli.
Teraz już zapamiętam : ok2 : : ok2 : , nigdy się nie przyglądałem, stąd moje błędne myślenie ;)
FXX pisze:Marcinie, to jest normalne Bose ;)
W wersji SW, Bose ma 6 głośników - po 2 głośniki w drzwiach przednich (na dole średniotonowy i tweeter) i po jednym w tylnych drzwiach. Do tego sub i wzmak w bagażniku. Puste miejsca są za tylną kanapą przy ostatniej szybie, są tam same maskownice, a miejsce jest owalne coś jak 6x9" (przy czym ten rozmiar jest za duży bodajże) i tam głośników w wersji z Bose nie ma, natomiast w wersjach bez Bose głośniki są w przednich drzwiach i właśnie na tej tylnej "półce".
Dodatkowo jeśli masz Bose to z tyłu masz puste miejsca i nie ma do nich kabli.

Co do samego Bose to du... nie urywa, ale imho jako fabryczne audio spokojnie wystarcza do słuchania muzyki
Ja wychodzę z założenia, że można oczekiwać takiego audio, jak cena samochodu..gdybym kupował X-type'a , to bym oczekiwał dobrego audio, a z kilkoma X-ami miałem do czynienia i "grały" wg mnie naprawdę dobrze- no chyba, że dla kogoś miarą jakości audio jest promień rozchodzenia się basu z bagażnika po okolicy, to wtedy każde nagłośnienie bez "tuuuuuuuby" jest nieodpowiednie :lol:
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

grigor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 326
Rejestracja: 02 sty 2012, 19:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: grigor » 20 wrz 2012, 16:33

I jak się udał swap?
Jest:
Lybra Executive SW 2.4 JTD + Mod by Ramzes

grigor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 326
Rejestracja: 02 sty 2012, 19:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: grigor » 08 lis 2012, 16:15

Podbijam temat.
Niestety dopadła mnie myśl wymiany głośników ;) . Mogę stać się posiadaczem zestawu HERTZ DSK 165 w okazyjnej cenie. Znajomy zakupił nie sprawdzając wymiarów u siebie i są mu zbędne. Miałem okazję posłuchać tego zestawu w innym samochodzie i grał na seryjnym radiu bardzo fajnie. Była ogromna różnica między seryjnymi głośnikami. Zestaw składa się z:
2 głośników basowych
2 tweeterów
4 zwrotnic
I tu pytanie czy ktoś u posiada założony w lybrze taki zestaw? Jak sprawuje się zamiast seryjnych głośników bose na seryjnym wzmacniaczu (czy warto się bawić w wymianę)?
Może ktoś posiada wiedzę czy te podawane 37W na kanał w Lybrze to RMS czy moc muzyczna? Przy założeniu, że to RMS powinien dać radę 80W głośnikom. Dodatkowo mam pytanie czy w fabrycznej instalacji BOSE zastosowano zwrotnice?

Jestem też ciekaw czy nie ma problemów z montażem i czy pasuje pod seryjne maskownice?
Jest:
Lybra Executive SW 2.4 JTD + Mod by Ramzes

Awatar użytkownika
Fabian Bydgoszcz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2012, 20:42
Imię: Fabian
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: Fabian Bydgoszcz » 10 lis 2012, 0:07

Tydzień temu w koncu udało mi sie skonczyć temat nagłośnienia i powiem że naprawdę warto ! i nie dlatego że kazdy chwali własne gó...no... ale wdg mnie efekt jest zadowalający. co do hertzów , polecam dają rade . w najbliższym czasie postaram sie wrzucić jakies fotki :)

buchmann1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 06 mar 2014, 19:00
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Płock

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: buchmann1 » 14 maja 2014, 8:58

Podpinam się pod temat. Czy przy montażu tego zestawu Hertz DSK 165 trzeba zastosować zwrotnice?

Awatar użytkownika
barsliw
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 496
Rejestracja: 06 lut 2012, 23:58
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: barsliw » 29 maja 2014, 22:35

buchmann1 pisze:Podpinam się pod temat. Czy przy montażu tego zestawu Hertz DSK 165 trzeba zastosować zwrotnice?
Oczywiście, ze trzeba. Po to są w zestawie. Coś musi Ci pociąć pasmo na zakresy "przyswajalne" dla dwóch rodzajów przetwornika.
Do kolegi wcześniej:
80w głośniki nijak nie zagrają pełnia swoich możliwości jak damy im połowę tego co mogą przyjąć. Lubisz zjeść dwa kotlety i po nich czujesz się dobrze to wiadomo, że po jednym będziesz głodny i zły;) Najlepiej zastosować oddzielny wzmacniacz do napędu tych głośników. I to mocny.

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka
Była: Lybra 1.8 LPG, Lybra 2.4jtd CF3 - 2000r
Jest: Alfa Romeo 156SW 2.5 V6

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”