Lybra - nowy zestaw Car Audio

Awatar użytkownika
Fabian Bydgoszcz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2012, 20:42
Imię: Fabian
Lokalizacja: Bydgoszcz

Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: Fabian Bydgoszcz » 29 sie 2012, 23:38

Witam drodzy forumowicze:) prosił bym o radę dotyczącą podłączenia wzmacniacza w lybrze. Mam seryjny sprzęt ale niesatysfakcjonuje mnie on do końca ... w poprzednim autku miałem dośc dopieszczony jak na amatora zestaw audio który teraz stoi biedny i sie kurzy... mianowicie moje pytania:
czy w radiu sa wyjscia na wzmacniacz ? jeżeli nie to prosił bym o jakąś rade jak sobie z tym poradzić...
z góry przepraszam jeżeli temat się powtarza ... Dzięki za podpowiedzi:)

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: FXX » 29 sie 2012, 23:46

Seryjny sprzęt tzn co masz na myśli? BOSE?
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Fabian Bydgoszcz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2012, 20:42
Imię: Fabian
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: Fabian Bydgoszcz » 30 sie 2012, 0:13

tak Bose .

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: FXX » 30 sie 2012, 0:16

W takim razie wzmacniacz już masz (po prawej stronie w bagażniku). Jeżeli chcesz dać inny, musisz podmienić ten który masz od BOSE. Na forum jest rozpiska połączeń idących do wzmacniacza.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

grigor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 326
Rejestracja: 02 sty 2012, 19:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: grigor » 30 sie 2012, 10:43

Najpierw zastanów się czy warto pchać pieniądze w jakiś full wypas zestaw audio. Kolega ostatnio wpakował 6k pln w audio swojej S80. Jednak obiektywnie porównując gra mu to bardzo porównywalnie do seryjnego BOSE z Lybry. Oczywiście przy odsłuchu nie śmiałem mu tego powiedzieć tylko zachwalałem nowe audio ;)

Oczywiście pytanie czy firma która mu to robiła optymalnie wykorzystała budżet i dobrze dobrała podzespoły. Moim zdaniem lepiej zainwestować w dobrej jakości płyty audio lub LOUDLINKA. Bo i tak audiofilską jakość dźwięku będziesz miał tylko na postoju.

Ale jak masz to podmienić zawsze możesz. Daj znać jakie uzyskałeś efekty.
Jest:
Lybra Executive SW 2.4 JTD + Mod by Ramzes

Awatar użytkownika
Fabian Bydgoszcz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2012, 20:42
Imię: Fabian
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: Fabian Bydgoszcz » 30 sie 2012, 19:50

chodzi mi tylko o samo podłączenie wzmacniacza i subwoofera , chciał bym pociągnąć nowe kable (od akumulatora ,rem i chinch od radia tylko właśnie... pytanie czy jest wyjscie chinch z seryjnego radia. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: FXX » 31 sie 2012, 22:51

Jeśli mnie pamięć nie myli to nie ma, ale możesz looknąć w dział Zrób to sam, tam gdzieś była fota radia od tyłu.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
barsliw
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 496
Rejestracja: 06 lut 2012, 23:58
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: barsliw » 01 wrz 2012, 8:52

To jeśli za 6000zł nie udało się osiągnąć niezłego brzmienia to jacyś partacze. A Bose w Lybrze to raczej żart niż dobre audio.
Niestety,ale 13cm głośnik w blaszanej obudowie to nie jest dobre audio;)
Nie wiem jak wyglądają drzwi,ale śmiem wątpić żeby były wytłumione czymś na wzór mat.
Dlatego jeśli kolega chce się bawić z wymianą tego super Bose audio to popieram inicjatywę.
Była: Lybra 1.8 LPG, Lybra 2.4jtd CF3 - 2000r
Jest: Alfa Romeo 156SW 2.5 V6

Awatar użytkownika
Fabian Bydgoszcz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2012, 20:42
Imię: Fabian
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: Fabian Bydgoszcz » 01 wrz 2012, 11:18

Znalazłem fotkę i niestety wyjśćś nie ma.. Macie może jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem ? kiedyś widziałem na allegro adapter który się podłączało do głosników ale nie jestem pewien czy to dobre rozwiązanie i czy nie będzie miało to wpływu na jakość dzwięku... jeśli sie mylę , proszę poprawcie mnie:) pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie tematem:)

Awatar użytkownika
barsliw
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 496
Rejestracja: 06 lut 2012, 23:58
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: barsliw » 01 wrz 2012, 12:35

Rozwiązaniem jest wzmacniacz z wejsciami hi-input. Albo wspomniany konwerter. O jakość sie zanadto nie martw. W jaki przetwornik i wzmak celujesz?
Była: Lybra 1.8 LPG, Lybra 2.4jtd CF3 - 2000r
Jest: Alfa Romeo 156SW 2.5 V6

grigor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 326
Rejestracja: 02 sty 2012, 19:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: grigor » 01 wrz 2012, 13:06

barsliw pisze:To jeśli za 6000zł nie udało się osiągnąć niezłego brzmienia to jacyś partacze. A Bose w Lybrze to raczej żart niż dobre audio.
Niestety,ale 13cm głośnik w blaszanej obudowie to nie jest dobre audio;)
Nie wiem jak wyglądają drzwi,ale śmiem wątpić żeby były wytłumione czymś na wzór mat.
Dlatego jeśli kolega chce się bawić z wymianą tego super Bose audio to popieram inicjatywę.
Możliwe, że to jacyś partacze robili. Dlatego napisałem to jako ciekawostkę. Też mi się wydawało, że za taką kwotę powinno mieć więcej polotu.

Oczywiście nie można porównywać BOSE do w pełni profesjonalnej audiofilskiej instalacji audio. Jednak co by nie mówić, BOSE jak na seryjne audio gra nieźle. Oczywiście mówię o samochodach podobnego segmentu a nie np. MB 550 z Harman Kardon.

Też jestem ciekawy efektu po updrade audio w lybrze. Jednak prywatnie uważam, że nie ma co ładować przesadnie dużo kasy w car-audio ponieważ warunki odsłuchu (hałasy zewnętrzne, szum powietrza) powodują, że i tak nie jesteśmy w stanie delektować się jakością dźwięku. Lepiej zainwestować w dobre audio do domu.
Jest:
Lybra Executive SW 2.4 JTD + Mod by Ramzes

Awatar użytkownika
barsliw
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 496
Rejestracja: 06 lut 2012, 23:58
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: barsliw » 01 wrz 2012, 13:18

grigor pisze:
Możliwe, że to jacyś partacze robili. Dlatego napisałem to jako ciekawostkę. Też mi się wydawało, że za taką kwotę powinno mieć więcej polotu.

Oczywiście nie można porównywać BOSE do w pełni profesjonalnej audiofilskiej instalacji audio. Jednak co by nie mówić, BOSE jak na seryjne audio gra nieźle. Oczywiście mówię o samochodach podobnego segmentu a nie np. MB 550 z Harman Kardon.

Też jestem ciekawy efektu po updrade audio w lybrze. Jednak prywatnie uważam, że nie ma co ładować przesadnie dużo kasy w car-audio ponieważ warunki odsłuchu (hałasy zewnętrzne, szum powietrza) powodują, że i tak nie jesteśmy w stanie delektować się jakością dźwięku. Lepiej zainwestować w dobre audio do domu.
No dobrze, jak na auto z przełomu wieków rzeczywiście jakoś tam gra.
I dodam,że audio lepsze niż Bose można by już złożyć za 2500zł i to jest naprawdę "far from audiophile";)
Jeśli kogoś stać i chce mieć Lybre za 9tyś i audio w niej za 1/3 wartości auta to proszę bardzo. Sens żaden, bo mając potencjał finansowy na porządne audio wolałbym dokładać do lepszego auta. Ale coż każdemu wg potrzeb.
Te 220W w Lybrze to trzeba by dać na samego suba żeby cokolwiek się z dźwiękiem ruszyło. Włożyć jakąś przyzwoitą 25cm, zabudować w boczku bagażnika i zasilić to monoblokiem. Do tego zadbać o drzwi i można by wtedy walczyć z poprawą dźwięku.
Była: Lybra 1.8 LPG, Lybra 2.4jtd CF3 - 2000r
Jest: Alfa Romeo 156SW 2.5 V6

Awatar użytkownika
Fabian Bydgoszcz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2012, 20:42
Imię: Fabian
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: Fabian Bydgoszcz » 01 wrz 2012, 13:49

Sprzęt już mam z poprzedniego autka , tak jak powiedziałem jestem amatorem w car audio ale według mnie ten zestaw naprawdę fajnie sobie radzi :

1. Wzmacniacz Peiying PY-B2H76R
2.Sub Alpine SBE-1243BR
3. 4 głośniki HERTZ DSK
4. Kondensator 1.5farada
5. tweetery również hertz

Mam jescze pytanie co do tego adaptera ... podłącza się go do tylnych głosników ok.. tylko że ja mam puste miejsca na głośniki "w bagazniku 6/9) a kabli nie widać...więc gdzie to podłaczyć?

czy jest jakiś patent na wyciągnięcie radia? mianowicie zdejmuje listwę ,odkręcam 4 śruby , radio trochę się wysuwa a dalej ni ch...ja:) Z góry przepraszam jeżeli moje niektóre pytania są prostackie :) ale kto pyta nie błądzi!:)

Awatar użytkownika
barsliw
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 496
Rejestracja: 06 lut 2012, 23:58
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: barsliw » 01 wrz 2012, 14:20

No tak - Peiying...
Jak kabli nie ma to znaczy, że trzeba ich poszukać. Albo pociągnąć nowe po wyjęciu radia. Opis tejże czynności znajdziesz na forum.
A kondensator w tej konfiguracji jest Ci zbędny. Sprzedaj razem ze wzmacniaczem i kup wzmaka renomowanej firmy. Zasilisz sobie nim suba a wzmakiem od Bose można kombinować z zasilaniem głośników. Choć najlepiej byłoby kupić porządna 4-kanałówkę do tych Hertzów.
Była: Lybra 1.8 LPG, Lybra 2.4jtd CF3 - 2000r
Jest: Alfa Romeo 156SW 2.5 V6

Awatar użytkownika
Fabian Bydgoszcz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2012, 20:42
Imię: Fabian
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lybra - nowy zestaw Car Audio

Post autor: Fabian Bydgoszcz » 01 wrz 2012, 14:45

też nie byłem pewny co do peiyinga ale jest w 100% wart swojej (dość niskiej ceny) miałem już wzmaki alpina , car powera 750 i uwierz że żaden z nich nie był lepszy od tego peiynga , moc,możliwości regulacji ,jakość wykonania nawet jest dużo lepsza od wymienionych wyżej marek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”