Lybra - zwariowane radio

bedui
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2009, 7:27
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Lybra - zwariowane radio

Post autor: bedui » 12 sie 2011, 2:11

Witam
Mam problem z radiem w Lybrze radyjko gra i nagle zmienia źródła sygnału. Lutowałem styki w kierownicy czyściłem kostki. Taśma spiralna pod kierownicą czy co? Miał ktoś taki przypadek? Dajcie znać jak cośik
Pozdro!!

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Lybra - zwariowane radio

Post autor: markiz » 14 sie 2011, 20:37

bedui pisze:Witam
Mam problem z radiem w Lybrze radyjko gra i nagle zmienia źródła sygnału. Lutowałem styki w kierownicy czyściłem kostki. Taśma spiralna pod kierownicą czy co? Miał ktoś taki przypadek? Dajcie znać jak cośik
Pozdro!!
Po znalezieniu stacji należy przytrzymać wybrany przycisk numeryczny przez chwilę, w celu ,,zapamiętania".
Jeżeli to nie pomaga,to nie wiem :roll:
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

bedui
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2009, 7:27
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Re: Lybra - zwariowane radio

Post autor: bedui » 14 sie 2011, 21:40

Jak się programuje to wiem , może źle opisałem problem radio zmienia źródło aux, radio, tape. Ale dzięki za miłe chęci :|

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Lybra - zwariowane radio

Post autor: markiz » 14 sie 2011, 21:54

Tak myślałem,że wiesz ;)
Może któryś przycisk na na panelu ma zwarcie :?: Zalany czymś,zabrudzony lub uszkodzony.
tu masz jak to wygląda w środku:link:
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - zwariowane radio

Post autor: FXX » 14 sie 2011, 22:02

Na początek odłączyłbym (o ile można bo nie wiem) przyciski w kierownicy i sprawdził co będzie. Jeśli się nic nie zmieni to wykluczamy kierownicę i wtedy zostaje grzebanie przy radyjku, czy któreś przyciski od drgań nie robią zwarcia.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr84
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 85
Rejestracja: 13 mar 2010, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - zwariowane radio

Post autor: Piotr84 » 15 sie 2011, 22:11

Mam podobne objawy, nasilające się jak jest większa wilgotność. Czasem wszystko ładnie, a czasem ni z gruchy ni z pietruchy radio szalej. Stacje non stop się zmieniają lub w ogóle radio nie zatrzymuje się i ciągle wyszukuje. Dodatkowo w momencie kiedy to się dzieje, przestają mi najczęściej działać przyciski na kierownicy. Przyznam sie że nic z tym nie robiłem, choć jest to bardzo męczące i denerwujące. Jeśli uda Ci się rozwiązać tajemnice wściekłego radio to koniecznie sie nią podziel
Pozdrawiam
Lancia Lybra 1.9 JTD 110

Awatar użytkownika
MICHO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 709
Rejestracja: 26 sie 2011, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Lybra - zwariowane radio

Post autor: MICHO » 14 wrz 2011, 12:39

Już tradycyjnie podepnę się pod niniejszy wątek co by nie zaśmiecać forum :)

Wybrałem temat zwariowane radio gdyż:

Zauważyłem że moje radio/CD/CC lubi sobie focha strzelić i np. po włączeniu płyty gra sobie tylko na lewą stronę :) Później przełączę się na FM i gra OK! Mam kaprys posłuchać kasety :P włączam a tu gra tylko prawa! Innym razem gra lewa głośniej niż prawa! Nie do wiary! Oczywiście nie jest tak cały czas bo zdarzają się całkiem spore okresy czasu prawidłowego grania na wszystkich nośnikach!
Jest w stanie ktoś określić co jest przyczyną takiego stanu? Spotkało to kogoś? Będę wdzięczny za jakieś wskazówki!
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT TIPO 1.4 16V 2016

MojaWłoskaMiłość

Awatar użytkownika
wzorekk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 04 kwie 2011, 8:54
Skype: wzorekk
Imię: Tomek
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska/Kraków

Re: Lybra - zwariowane radio

Post autor: wzorekk » 18 gru 2011, 22:16

Witam,
Mam problem poczytałem forum poszukałem w szukaj i nie wiele znalazłem odpowiedzi.
Mianowicie 3 dni temu słuchałem radia FM nie było problemów przyjechałem do rodzinki zgasiłem autko i dwa dni później wsiadam do auta i kicha.... radio gra ale bardzo cicho wiec dałem na maxa i coś słyszałem. Później już nic cisza. Jak odkręcę antenę na dachu ( znaczy bat) to szumi dość głośno jak zakładam antenę to robi się cisza. Wykręciłem radyjko odpiąłem antenę i szumi sporo jak zakładam wtyczkę anteny to cisza coś tam słychać jak gra między szumami ale tam cichutko i kiepsko.
Ktoś doradzi co to może być??
Lybra SW 2,4 JTD 150KM Executive, 2003r

Jarek T
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - zwariowane radio

Post autor: Jarek T » 07 sty 2012, 9:20

WItam
Podepnę się pod temat bo mam podobne wariacje - auto stoi na dworze, więc głównie w warunkach zwiększonej wilgotności/temperaturach zbliżonych do 0 ale też czasem w upalne dni mam podobne objawy, jak w pierwszym wpisie - radio skanuje w nieskończoność jakiś czas, zazwyczaj po 10 minutach mu przechodzi - przy okazji nie działa część przycisków z lewej strony i u dołu paneu, dodam, że nie mam sterowania w kierownicy (uboga wersja) więc ta część odpada.
Mam pytanie - czy rozwiązaliście problem, ew. poproszę namiar na kogoś, kto potrafi to naprawić, też mnie to denerwuje niemiłosiernie.
Będe wdzięczny za rady.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - zwariowane radio

Post autor: pew » 10 kwie 2014, 0:04

to chyba norma, mam to samo - czasem słychać tylko szum i radio nie odpali, zabawa jest czysto losowa :-)
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

polo85
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2014, 22:02
Imię: Paweł
Lokalizacja: Słupsk

Re: Lybra - zwariowane radio

Post autor: polo85 » 10 lip 2014, 23:09

jeżeli ktoś znalazł rozwiązanie to niech się podzieli swoją tajemnicą, a przy okazji chciałem się zapytać czy taśma w kierownicy ma coś wspólnego z taśmą od air baga ?

Awatar użytkownika
sinu600
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 35
Rejestracja: 22 lut 2014, 14:10
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa Jelonki
Kontakt:

Re: Lybra - zwariowane radio

Post autor: sinu600 » 11 lip 2014, 19:28

Taśma ma wspólnego z airbag i asr,a także sterowanie radiem. Ostatnio tzn 3 miechy temu wymieniłem ją ,bo rozsypała się podczas wymiany przełączników zespolonych(podczas włączenia kierunków włączały się długie) tąśme kupiłem na allegro,ale była zdemontowana przez kogoś kto nie miał pojęcia żeby ją zabezpieczyć przed samoistnym kręceniem,tzn powinna być zaklejona taśmą samoprzylepną,a to dlatego że jak założyłem tą z allegro to w kierownicy podczas kręcenia strzela i od tamtego czasu radio mi zaczęło głupieć. Samo potrafi zmienić źródło dźwięku ,przejść w tryb mute,jak przyciszam w kierownicy słuchając cd to także zmienia źródło dźwięku na radio,tak więc objawy podobne,i występują bynajmniej u mnie sporadycznie. Stawiam u siebie na taśmę bo wcześniej nie było problemów z radiem. A jak kupować używaną taśmę to tylko żeby po demontażu była odpowiednio zabezpieczona,ma to jeszcze wpływ na ustawienie skrętu kół i jak będzie pokręcona to też możemy nie ustawić,na forum jest wątek o tym.
Były
Ford Orion 1.6
Skoda 120L
Skoda Felicja 1.6 MPI
Jest
Lybra 2.4 JTD 150KM INTENSA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”