Lybra - nie działa zmieniarka

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra - nie działa zmieniarka

Post autor: Kris » 18 sty 2011, 21:46

utal pisze:Kabelek polutowałem z din 8 270stopni, którego zamówiłem w cyfronice, ale po podłączeniu nie mogę na "mode" wybrać cd ;/
Czy to może być wina tego że jednak to miał być 262 stopnie, czy coś jest nie tak z ICS?? po odłączeniu mp3 playera też nie ma możliwości przełączenia na cd bądź tape;/
270 lub 262 stopnie - róznica jest tylko w rozmieszczeniu pinów we wtyczce. Jeśli Ci weszła wtyczka to jest ok. Zamiast CD powinno być AUX - jeśli masz dobrze zrobioną zworkę pomiędzy dwoma pinami we wtyczce. Wyślij zdjęcie tej polutowanej wtyczki to może coś więcej będzie widać.
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

utal
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Lybra - nie działa zmieniarka

Post autor: utal » 19 sty 2011, 19:42

Niestety ponowne próby zrobienia kabla na wtyczce nie powiodły się, dlatego wylutowałem gniazdo din 8 ze zmieniarki i zrobiłem na nim kabel( jest to wersja próbna ). Kabel testowałem i wszystko cacy, tylko lewy kanał gra ciszej;/ zastanawiam się czy jest to wina zbyt cienkiego kabelka idącego do lewego kanału, czy też może wina mp3 playera?? Wrzucam fotki mojego "wynalazku" i jakby ktoś miał jakieś sugestie co do mojego problemu to wielkie dzięki z góry:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Legenda
biało-czerwony kabelek - prawy kanał
biały(przezroczysty) kabelek - masa
czerwony(jednolicie) kabelek - lewy kanał
...no i mostek między pinem 3 a 5
Lancia Lybra SW 1.9 jtd 2001
Rover 416 1.6+gaz 1999

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra - nie działa zmieniarka

Post autor: Kris » 19 sty 2011, 21:16

Nieźle się musiałeś namęczyć aby wylutować gniazdo ze zmieniarki... Trochę Ci się plastik przytopił:)
Grubość kabli ma się nijak do głośności lewego kanału- przy takich prądach to i na cienkim druciku będzie Ci grać.
Obstawiam marnej jakości wtyk minijacka. Na testy rozkręć ten wtyk, być może ta plastikowa rurka nie spełnia swego zadania i zwiera połączenia lutowane. Druga rzecz to może zbyt mocno zakręciłeś ten wtyk i nie wchodzi Ci całkowicie do gniazda w mp3 playerze. Spróbuj wcisnąć go bardziej. Playera możesz sprawdzić wkładając słuchawki- będziesz mógł wykluczyć błędne jego działanie:) Powodzenia:)

Czasem te najprostsze rzeczy są najtrudniejsze do wytłumaczenia:)
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

utal
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Lybra - nie działa zmieniarka

Post autor: utal » 19 sty 2011, 22:39

Mp3 player działa dobrze( spr na słuchawkach)-nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzić;-), wyrzuciłem ten plastik co był w jacku i jutro spr czy teraz dobrze gra.faja. Ja przyjdą mi zamówione wtyki to może jeszcze raz spr to polutować i zobaczę czy załapie;-).... co do czasu to 2 godziny zabawy było z tym gniazdem;-)
Lancia Lybra SW 1.9 jtd 2001
Rover 416 1.6+gaz 1999

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra - nie działa zmieniarka

Post autor: Kris » 19 sty 2011, 22:51

utal pisze: wyrzuciłem ten plastik co był w jacku
Ten plastik jest po to, aby nie zwierały się pola lutownicze między sobą poprzez metalową obudowę wtyku i jest on POTRZEBNY jeśli skręcisz wtyk. Chyba mnie do końca nie zrozumiałeś:)

p.s.A co Ci nie działało w zmieniarce?
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

utal
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Lybra - nie działa zmieniarka

Post autor: utal » 22 sty 2011, 18:56

W jacku poszczególne luty się nie stykają, ale tak jak pow jak mi przyjdą nowe wtyki din to i "jacka" nowego kupię;-)....a zmieniarka, to najpierw magazynek przestał wychodzić, potem przestała czytać płyty, a na końcu to już w ogóle nie reagowała. Na razie to będę puszczał muzykę z mp3 playera, ale w niedalekiej przyszłości zaopatrzę się w emulator mp3, którego opis znajduje się na forum:)

PS. jakby ktoś był zainteresowany tą zmieniarką to zapraszam do Rudy Śląskiej, bądź sąsiedzkich miast, tam mogę ją dowieźć;-)
Lancia Lybra SW 1.9 jtd 2001
Rover 416 1.6+gaz 1999

wacia
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 205
Rejestracja: 29 wrz 2010, 21:40
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - nie działa zmieniarka

Post autor: wacia » 07 lut 2011, 0:07

declamer pisze:Wersja bezinwazyjna montażu AUX-in (wejście audio)

Nie będę powielał fotorelacji bo... Wejście audio bezinwazyjne

Moje uwagi co do manuala:

- nie musiałem wymontowywać osłony montowanej pod kolumną kierownicy. Złącze znajduje się obok dźwigni otwierania pokrywy silnika
- potrzebne gniazdo to DIN 8pin 270* (czyt. stopni), są dostępne wersje 262* - może nie pasować.
- swoją Lybrę mam w wersji bez navi, myślę że wersja z navi również taką złączkę na kablu do zmieniarki posiada.

Po polutowaniu paru kabelków wreszcie wiem czemu ten sprzęt grający nazywa sie Bose:)

Dźwięk z mp3 jest jak dla mnie zadowalający:)

Powodzenia w zakupie gniazda DIN (bo chyba to jest najtrudniejsze w tym wszystkim:)
Na podstawie Wejście audio bezinwazyjne dzięki pomocy kolegi "declamer" który pomógł mi zmontować taki kabelek, zabrałem się dzisiaj za mocowanie kabelka, odkręciłem osłonkę, biorę się za szukanie kabelka i co się okazało, nie posiadam takiego:( Czy zależny to od wersji wyposażeniowej Lybry? Myślałem ze takie wyjście ma każdy....

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra - nie działa zmieniarka

Post autor: Kris » 08 lut 2011, 10:28

Ta informacja mnie zadziwiła:)
Może masz Lybre w sedanie...
Może tylko w wersjach SW jest kabel do zmieniarki
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra - nie działa zmieniarka

Post autor: Heathen » 08 lut 2011, 11:55

Albo ktos jak demontowal zmieniarke wzial sobie tez kabel:P
QV...soon:)

wacia
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 205
Rejestracja: 29 wrz 2010, 21:40
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - nie działa zmieniarka

Post autor: wacia » 08 lut 2011, 12:57

Tak, mam Lybrę w sedanie. U mnie na pewno nie było zmieniarki więc nikt nie mógł sobie wziąć kabelka.

Awatar użytkownika
maxglow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 212
Rejestracja: 05 lip 2009, 9:20
Imię: Max
Lokalizacja: Skała

Re: Lybra - nie działa zmieniarka

Post autor: maxglow » 18 lut 2011, 19:02

To w końcu ma być kabel ten do zmieniarki czy jakiś inny?
Czy komuś to działa i jakie są wrażenia z odsłuchu ?
Czy dużo zależy od jakości playera?
Lybra 1.9 sedan
Delta 1.6 platino

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra - nie działa zmieniarka

Post autor: Kris » 19 lut 2011, 14:10

maxglow pisze:To w końcu ma być kabel ten do zmieniarki czy jakiś inny?
Czy komuś to działa i jakie są wrażenia z odsłuchu ?
Czy dużo zależy od jakości playera?
Mi to działa i Heathen'owi działa również. Wrażenia są takie jak na słuchawkach sennheiser'a MX400 i playerze samsunga U5:) inaczej mówiąc wiele zależy od playera i od bitrate skompresowanego utworu. w jednej mp3 przy solówkach gitarowych słychać na wysokich tonach przesterowania ale to dlatego że mam mp3 z bitrate 160kbs. Przy VBR lub 190kbs dźwięk już jest czysty. Są to subiektywne odczucia - nie określam się mianem audiofila. Po prostu lubię sobie posłuchać dobrej muzyki. Mi taki kabelek wystarcza w zupełności:)
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

Awatar użytkownika
Fiorino
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 97
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra - nie działa zmieniarka

Post autor: Fiorino » 21 lut 2011, 17:46

a jeżeli ja już namierzyłem ten kabel obok ciegna od maski i chciałbym zostawić zmieniarkę oraz chciałbym ten AUX,da się coś w tym właśnie wtyku pokombinować? czy muszę ICSa wyciągać?
Lancia Lybra SW 2.0 20V

Codee

Re: Lybra - nie działa zmieniarka

Post autor: Codee » 21 lut 2011, 18:16

Panowie poniżej na foto kabel wyciągnięty ze zmieniarki SONY ( ICS z NAVI ) opisany.

O ile wiem że:
- R to prawy kanał audio
- AG to masa audio
- L lewy kanał audio

To co do reszty nie bardzo wiem co i jak to można stestować żeby można z tego coś zrobić.
Czyli czy jest możliwość wpięcie tego do mp3 playera i sterowanie tym? Może coś na wzór Loudlink czyli 6 folderów z mp3 itd. Tylko jak to połączyć żeby mogło działać?
Ma ktoś jakiś pomysł?

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra - nie działa zmieniarka

Post autor: Kris » 21 lut 2011, 21:12

Fiorino pisze:a jeżeli ja już namierzyłem ten kabel obok ciegna od maski i chciałbym zostawić zmieniarkę oraz chciałbym ten AUX,da się coś w tym właśnie wtyku pokombinować? czy muszę ICSa wyciągać?
Spokojnie można zrobić coś takiego bez wyciągania ICS'a. Z tym że wtedy musi być przełącznik, który przełącza źrodło sygnału CD/AUX.
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”