Lybra - karta telefoniczna GSM nie chce działać

zbyszek55
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 01 lip 2010, 19:48
Lokalizacja: bydgoszcz

Lybra - karta telefoniczna GSM nie chce działać

Post autor: zbyszek55 » 21 sie 2010, 20:36

Witam
Kupiłem startera Pleya włożyłem do kieszonki i
Nie pokazała się karta w monitorze żeby wpisać nr pinu.
Być może nasze włoszki nie rozmawiają w Pleyu.
Pozdrowienia
Zbyszek55 z Bydgoszczy
Lancia Lybra sw 2,4 jtd
Ostatnio zmieniony 22 sie 2010, 0:58 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Tytuł zgodnie z zasadami
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

Codee

Re: Karta telefoniczna

Post autor: Codee » 21 sie 2010, 20:38

może odwrotnie włożyłeś :?: po próbuj jeszcze bo powinno wejść jeśli nie wyłamiesz karty SIM

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Karta telefoniczna

Post autor: markiz » 21 sie 2010, 22:01

Tak jak napisał kolega Codee,jeżeli nie wyłamałeś karty to wkładasz ją tym złotym chipem do przodu i ma on być z lewej strony.Inaczej ujmując :D po stronie kciuka,jeżeli wkładasz prawą ręką :D .Musi być włożona tak,żeby się schowała równo z tym rowkiem tej czarnej ramki.Potem całość dopychasz.Naciskasz przycisk Tel. i ukazuje się ekran do wpisywania pinu.Musi zagadać.
Jeżeli wyłamałeś kartę to podklej ją z powrotem taśmą klejącą i postępuj jak wyżej :D
Powodzenia : ok2 :
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Awatar użytkownika
skuter38
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 29 mar 2010, 15:32
Imię: Jerzy
Lokalizacja: Siemirowice

Re: Lybra - karta telefoniczna GSM nie chce działać

Post autor: skuter38 » 22 sie 2010, 19:48

zbyszek55 pisze: Być może nasze włoszki nie rozmawiają w Pleyu.
Gadają, gadają tylko pisze PLUS GSM :D
Była - Astra 2.0 DI 16V
------- Lybra SW 1,9 JTD
Jest - Delta 1,6 mjt 120KM
----- Fiat 500 1,2 69KM

Favo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 22 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - karta telefoniczna GSM nie chce działać

Post autor: Favo » 22 sie 2010, 23:55

Nowy starter PLAY nie ma aktywnego sprawdzania PINu. Ja taki testowałem w Lybrze i działał bez problemu, na wyświetlaczu oczywiście PLUS GSM.

Awatar użytkownika
brzoznik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 67
Rejestracja: 17 lut 2010, 20:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Lybra - karta telefoniczna GSM nie chce działać

Post autor: brzoznik » 23 sie 2010, 22:05

u mnie też działa bez zarzutu
Lancia Lybra SW 1,9 JTD LX

Pozdrawiam:)

szmulek8
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 26 lip 2010, 18:18
Skype: szmulek8
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - karta telefoniczna GSM nie chce działać

Post autor: szmulek8 » 10 paź 2010, 7:28

Zbyszek55 jeśli nadal nie działa ci telefonik a jesteś na 100% pewny, że dobrze włożyłeś kartę to wejdź w kompie w opcje i ustaw na automat. Musisz mieć na uwadze to, że telefon działa tylko w systemie GSM tzn. 900 i 1800 mhz. Jeśli w czasie jazdy wyświetli ci komp " tylko alarmowe" a pokazuje pełen zasięg to znaczy, że przeszedłeś w strefę 3G lub UMTS. Takie przynajmniej są u mnie problemy z telefonem. Posiadam kartę ORANGE.

zbyszek55
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 01 lip 2010, 19:48
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Lybra - karta telefoniczna GSM nie chce działać

Post autor: zbyszek55 » 10 paź 2010, 16:37

Witam
Mea culpa.Uparłem się żeby wbić pin,odbyło się bez niego.Telefon działa.
Pozdrowienia
Zbyszek55 z Bydgoszczy
Lancia Lybra sw 2,4 jtd
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

Awatar użytkownika
qra69
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 10 kwie 2011, 15:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lybra - karta telefoniczna GSM nie chce działać

Post autor: qra69 » 06 maja 2011, 21:37

mam włożoną kartę z PLAY, wykrywa PLUS, da się dzwonić więc OK, niestety nie mogę się dodzwonić na ten numer włożony w aucie z telefonu komórkowego, cały czas komunikat "sieć zajęta". co robić?
poprzednio:>Fiat Marea Weekend 1.6 ELX automat
aktualnie:> Lancia Lybra 1.8 PB+LPG sedan '00

doxpila
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 64
Rejestracja: 22 sie 2010, 15:00
Lokalizacja: Wałcz

Re: Lybra - karta telefoniczna GSM nie chce działać

Post autor: doxpila » 24 sie 2014, 15:10

szmulek8 pisze:Zbyszek55 jeśli nadal nie działa ci telefonik a jesteś na 100% pewny, że dobrze włożyłeś kartę to wejdź w kompie w opcje i ustaw na automat. Musisz mieć na uwadze to, że telefon działa tylko w systemie GSM tzn. 900 i 1800 mhz. Jeśli w czasie jazdy wyświetli ci komp " tylko alarmowe" a pokazuje pełen zasięg to znaczy, że przeszedłeś w strefę 3G lub UMTS. Takie przynajmniej są u mnie problemy z telefonem. Posiadam kartę ORANGE.
Odkopię bardzo stary temat, ale chciałbym wiedzieć czy też macie takie problemy.

Kupiłem starter Virgin Mobile i czyta kartę, pokazuje pełny zasięg i wyświetla "Only emergency". Czy też macie taką sytuację, która jak rozumiem wynika z tego o czym pisał dawno temu jeden z forumowiczów- zasięg sieci 3G/UMTS? Znaczyłoby to tyle że wkrótce telefon w Lybrze przestanie być całkowicie użyteczny ponieważ 3G staje się standardem. Nie znam się na technologiach rozwijanych przez operatorów komórkowych, ale tak to sobie wyobrażam. Jest sens testować startery innych sieci czy wszędzie wygląda to podobnie?

grigor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 326
Rejestracja: 02 sty 2012, 19:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - karta telefoniczna GSM nie chce działać

Post autor: grigor » 24 sie 2014, 18:21

doxpila pisze:
szmulek8 pisze:Zbyszek55 jeśli nadal nie działa ci telefonik a jesteś na 100% pewny, że dobrze włożyłeś kartę to wejdź w kompie w opcje i ustaw na automat. Musisz mieć na uwadze to, że telefon działa tylko w systemie GSM tzn. 900 i 1800 mhz. Jeśli w czasie jazdy wyświetli ci komp " tylko alarmowe" a pokazuje pełen zasięg to znaczy, że przeszedłeś w strefę 3G lub UMTS. Takie przynajmniej są u mnie problemy z telefonem. Posiadam kartę ORANGE.
Odkopię bardzo stary temat, ale chciałbym wiedzieć czy też macie takie problemy.

Kupiłem starter Virgin Mobile i czyta kartę, pokazuje pełny zasięg i wyświetla "Only emergency". Czy też macie taką sytuację, która jak rozumiem wynika z tego o czym pisał dawno temu jeden z forumowiczów- zasięg sieci 3G/UMTS? Znaczyłoby to tyle że wkrótce telefon w Lybrze przestanie być całkowicie użyteczny ponieważ 3G staje się standardem. Nie znam się na technologiach rozwijanych przez operatorów komórkowych, ale tak to sobie wyobrażam. Jest sens testować startery innych sieci czy wszędzie wygląda to podobnie?
U mnie karta PLUSa za 5zł działa wszędzie bez problemu. Ale za to nie chce mi się ustawić godzina z GPSu :)
Jest:
Lybra Executive SW 2.4 JTD + Mod by Ramzes

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”