Lybra - transmiter zamiast zmieniarki

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - transmiter zamiast zmieniarki

Post autor: FXX » 29 kwie 2015, 10:24

Czytam ten wątek i się tak zastanawiam, czy zamiast kombinować z przejściówkami, adapterami i Bóg wie czym jeszcze, nie lepiej odżałować dwie stówki i kupić emulator zmieniarki MP3?
Mam to w AR156 i po przejściach z transmiterami to warto wydać te parę złotych i się pozbyć problemu.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Lybra - transmiter zamiast zmieniarki

Post autor: kaeres » 29 kwie 2015, 10:28

Szczerze powiem, że audiofilem nie jestem zatem nie będę obiektywny.
Kupiłem transmiter podłączany do wejścia słuchawkowego.
Nie potrzeba Bluetooth, nie potrzeba jeździć z otwartą popielniczką.
Posiada wady jak większość transmiterów, szczególnie w klasie cenowej 20-30zł.
Jednakże to działa i to na prawdę nieźle. Szumy są słyszalne tylko między utworami.
Jakość dźwięku taka jak na przejściówce kasetowej.A
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2015, 10:32 przez kaeres, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - transmiter zamiast zmieniarki

Post autor: meqqex » 29 kwie 2015, 10:32

Racja Kamil, te 2 stówki spokojnie można przełknąć mając na uwadze że ten adapter kasetowy to coś ok 100 zł.
Jednak gdyby nie to że jeszcze parę rzeczy chcę zrobić w aucie głównie mechanicznych potem wizualnych to
bym wstawił o takie oto radyjko 2 din full wypas :D zamiast ICSa, może kiedyś... ;)

edit1.
emulator zmieniarki MP3 podłączony kosztem wyłączenia zmieniarki ale można zastosować przełącznik manualny
emulator podłączony do ICS ma wiele zalet w tym to, ze można nim sterować za pomocą
przycisków na kierownicy, a zmieniarka w sumie nie potrzebna bo sam nie korzystam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2015, 10:40 przez meqqex, łącznie zmieniany 1 raz.
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

pääkäyttäjä

Re: Lybra - transmiter zamiast zmieniarki

Post autor: pääkäyttäjä » 29 kwie 2015, 10:35

kaeres pisze:Szczerze powiem, że audiofilem nie jestem zatem nie będę obiektywny.
Nie jest to rocket science ale grało bez zastrzeżeń - coś znacznie powyzej zwykłej taśmy ale na pewno nie jak CD. Z tym, że ja wtedy się nie zdecydowałem i zostałem przy opcji Walkman Sony + przejściówka bo na to samo to wychodziło. Minusem był kabel.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - transmiter zamiast zmieniarki

Post autor: FXX » 29 kwie 2015, 12:55

meqqex pisze:Racja Kamil, te 2 stówki spokojnie można przełknąć mając na uwadze że ten adapter kasetowy to coś ok 100 zł.
Jednak gdyby nie to że jeszcze parę rzeczy chcę zrobić w aucie głównie mechanicznych potem wizualnych to
bym wstawił o takie oto radyjko 2 din full wypas :D zamiast ICSa, może kiedyś... ;)

edit1.
emulator zmieniarki MP3 podłączony kosztem wyłączenia zmieniarki ale można zastosować przełącznik manualny
emulator podłączony do ICS ma wiele zalet w tym to, ze można nim sterować za pomocą
przycisków na kierownicy, a zmieniarka w sumie nie potrzebna bo sam nie korzystam
Tylko po co Ci zmieniarka CD, kiedy masz MP3 i możliwość podpięcia pendrive, karty SD albo innego urządzenia w postaci odtwarzacza MP3 czy telefonu. W Alfie mam radio z CD, ale odkąd mam ten emulator to nie używam płyt, bo mam dość użerania się z nimi, zmieniania ich, nagrywania po 20 utworów i przeskakiwania na dziurach.
Jakość jest taka jaką masz jakość utworu w MP3. Przy dobrej jakości pliku gra to jak w przypadku CD.
Do tego jak trafnie zauważyłeś, można zmieniarką sterować za pośrednictwem radia, nie plątają Ci się żadne kable, nie musisz nic za każdym razem podłączać, tylko włączasz samochód i gra.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Lybra - transmiter zamiast zmieniarki

Post autor: kaeres » 30 kwie 2015, 9:45

pääkäyttäjä pisze:
kaeres pisze:Szczerze powiem, że audiofilem nie jestem zatem nie będę obiektywny.
Nie jest to rocket science ale grało bez zastrzeżeń - coś znacznie powyzej zwykłej taśmy ale na pewno nie jak CD. Z tym, że ja wtedy się nie zdecydowałem i zostałem przy opcji Walkman Sony + przejściówka bo na to samo to wychodziło. Minusem był kabel.
U mnie priorytetem jest właśnie brak kabla.
Ten z przejściówki kasetowej wołał o litość gdy znajomi pytali "wft" ?

Awatar użytkownika
Pikselek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 294
Rejestracja: 13 maja 2014, 23:12
Imię: Artek
Lokalizacja: Gliwice

Lybra - transmiter zamiast zmieniarki

Post autor: Pikselek » 09 maja 2015, 22:45

Ja używam takiego i jestem bardzo zadowolony. Jakość odtwarzanego dźwięku bardzo mnie zaskoczyła. Odtwarza mp3, oraz wideo mp4 na prawdę polecam.
Obrazek

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - transmiter zamiast zmieniarki

Post autor: s0krates » 09 maja 2015, 23:01

Panowie, naprawdę odżałujcie te 400 złotych i kupcie wirtualną zmieniarkę albo loudlinka z bluetoothem. jakbym miał się brandzlować z transmiterem to jeż lepszy chyba zwykły kabel aux. Jak Cię kolego zaskoczyła jakość transmitera fm to nie wiem jak by Cię musiało wglebić posłuchanie BOSE z w miare dobrego DACa

Maciej.S
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 07 cze 2015, 17:42
Imię: Maciej
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Lybra - transmiter zamiast zmieniarki

Post autor: Maciej.S » 16 cze 2015, 10:04

Używałam 2 lata w Lybrze transmitera Peiyng z funkcją odczytu piosenek na radiu - RDS. Działał bardzo czysto. 4GB pamięci wewnętrznej. To najlepszy transmiter jaki używałem a miałem ich już ze trzy. Jest dość drogi. Obecnie kupiłem emulator zmieniarki Yatour - YT-M06 za 225 zł. i jakość odbioru do Peiynga jest bardzo porównywalna np. na mp3 320kb/s

Awatar użytkownika
Adrian138
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, 18:42
Imię: Adrian
Lokalizacja: Malbork, Polska

Re: Lybra - transmiter zamiast zmieniarki

Post autor: Adrian138 » 19 cze 2015, 19:20

Witam 1 czerwca zakupiłem Lybre 1.6 16V 103KM. Fajnie się jeździ ale mniejsza z tym mam sterowanie w kierownicy i kaseciaka i nie mam zmieniarki nagłośnienie bose ładnie burczy wszystko ale nie bawiłem się nigdy z transmiterami i właśnie kolego Maciej.S jak Ci się sprawdza ten emulator zmieniarki Yatour? Bo ICS to prawdopodobnie chodzi o nawigację ale jak rozpoznać czy ja mam Grundig OEM Radio czy nie tam jakiś Blaupunkt itp. Znalazłem ten sam model co YT-M06 ale czy będzie pasowało do mojej lybry? I jak zabrać się do wytaszczenia radia? Za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam Adrian.
Ciało puszczone raz, puszcza się cały czas. :)

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - transmiter zamiast zmieniarki

Post autor: meqqex » 19 cze 2015, 23:51

Adrian138 pisze:(...)Bo ICS to prawdopodobnie chodzi o nawigację (...)
Tak łopatologicznie ICS jest to komputer pokładowy zintegrowany z radiem - jest wersja z navi i bez
Yatour który spotykamy obecnie w sklepach głownie jest dla wersji bez navi - trzeba się zapytać sprzedawcy przez zakupem
do wersji z navi pasuje sprzęt Loudlinka niestety ciut droższy ciężko spotykany.

Imho ja się skłaniam bardziej ku radiu 2din full wypas (navi, dvd, dvbt, mp3, wifi, BT, telefon, itd.)
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - transmiter zamiast zmieniarki

Post autor: s0krates » 20 cze 2015, 11:50

@meqqex: No ale jak zamierzasz to zrobić, żeby to wyglądało? Nie będzie Ci brakowało danych z komputera i sterowania z kierownicy?

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - transmiter zamiast zmieniarki

Post autor: FXX » 20 cze 2015, 11:59

Sterowanie z kierownicy to może nie być duży problem, kwestia wyprowadzeń przewodów i podłączenia ich odpowiednio.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Adrian138
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, 18:42
Imię: Adrian
Lokalizacja: Malbork, Polska

Re: Lybra - transmiter zamiast zmieniarki

Post autor: Adrian138 » 20 cze 2015, 21:23

Więc tak radio mam najzwyklejsze kasetowe oryginalne bez navi więc jak bez navi to mogę tego YT-M06 zamówić i podpiąć pod seryjne gniazdo w radiu tak jak mówi producent że pasuje do gniazda 8-pin. Zawracam gitarę ale wolę się upewnić niż wydać 270zł z przesyłką. Pozdrawiam.
Ciało puszczone raz, puszcza się cały czas. :)

Awatar użytkownika
Adrian138
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, 18:42
Imię: Adrian
Lokalizacja: Malbork, Polska

Re: Lybra - transmiter zamiast zmieniarki

Post autor: Adrian138 » 01 lip 2015, 20:16

Dobry wieczór. Emulator zmieniarki Yatour zamówiony już mam go w aucie i jestem bardzo zadowolony jakość względna co do ceny. Śmiało polecam i dziękuję za całą pomoc. Pozdrowiam Adrian.
Ciało puszczone raz, puszcza się cały czas. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”