Lybra - wyciszenie przy Bose

fi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 07 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Lybra - wyciszenie przy Bose

Post autor: fi » 07 lis 2008, 1:25

Witam wszystkich :)

Nie mogę nigdzie znaleźć jasnej informacji odnośnie różnic w wersjach z Bose i bez. Wszedzie można przeczytać, że z powodu Bose Lybra została specjalnie wyciszona aby uwypuklić zalety nagłośnienia. Mnie natomiast interesuje czy każda Lybra bez wyjątku jest wyciszona, czy tylko te wersje z Bose? A jeśli są 2 wersje wyciszenia, to czy ktoś z Was miał okazję porównać?

Awatar użytkownika
BJK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 351
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa (wcześniej Piła, Szczecin, Londyn)
Kontakt:

Wyciszenie Lybry

Post autor: BJK » 07 lis 2008, 1:49

Ja "stety" mam wersję z Bose i w porównaniu do Seata Cordoby (wiem, nie ta klasa etc) stwierdzam, że Lancia jest po prostu niesamowicie cicha. Jazda w trasie jest przyjemnością, nawet na wysokich obrotach, czego o Seacie nie można powiedzieć...
Ogólnie polecam wersję z Bose, bo audio naprawdę daje radę, a i zmieniarka na 6 CD wystarcza na przejechanie od Polski do Belgii :)

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1411
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Wyciszenie Lybry

Post autor: kaeres » 07 lis 2008, 12:55

"BJK" pisze:Ja "stety" mam wersję z Bose i w porównaniu do Seata Cordoby (wiem, nie ta klasa etc) stwierdzam, że Lancia jest po prostu niesamowicie cicha. Jazda w trasie jest przyjemnością, nawet na wysokich obrotach, czego o Seacie nie można powiedzieć...
Ogólnie polecam wersję z Bose, bo audio naprawdę daje radę, a i zmieniarka na 6 CD wystarcza na przejechanie od Polski do Belgii :)
1GB mp3 wystarczy zatem na przejechanie tej trasy chyba z 8x.
Sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać :)

jacekpm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 27 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Konin

Wyciszenie Lybry

Post autor: jacekpm » 07 lis 2008, 13:05

Myślę że wesja business jest najgorsza, ale co do wyciszenia to chyba jest standard.

jenks
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 386
Rejestracja: 20 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: dominowo

Wyciszenie Lybry

Post autor: jenks » 07 lis 2008, 13:29

witam,to prawda-lancia z systemem bose jest lepiej wyciszona posiada dodatkowe maty w tylnich nadkolach i błotnikach,ale z tego co wiem to nawet bez bose jest o wiele ciszej niz w krzyżakach
lancia lybra intensa 2,4jtd-sprzedana
lancia delta III platinum 2,0 M-jet 2010r-sprzedana
Alfa Romeo Tonale-użytkowana
***** ***

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Wyciszenie Lybry

Post autor: Fugaz » 07 lis 2008, 14:19

@fi, jak Ci mogę doradzić to nie patrz na audio tylko na stan techniczny auta. Będziesz bardziej zadowolony ze sprawnego autka bez Bose niż zz psującego się z Bose. Fakt różnica w cenie kupna jest żadna, ale ja bym się bardziej skupił na stanie technicznym niż audio.
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

bartek42
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 28 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Łabiszyn/Bydgoszcz

Wyciszenie Lybry

Post autor: bartek42 » 07 lis 2008, 15:10

Audio Bose gra bardzo dobrze, a audio gra dobrze... Przy włączonym radiu laik nie wskaże różnicy, przy CD - może być słychać inne dźwięki :) Oczywiście z przewagą dla BOSE...

Audio bez BOSE ma w okolicy uchwytu do otwierania drzwi głośnik wysokotonowy, BOSE tam go nie ma.

Audio BOSE na pewno jest przystosowane do zmieniarki CD - chodzi głównie o kabel do podłączenia zmieniarki... reszta wyposażenia bagażnika (półka na CD i uchwyt do zmieniarki nie jest standardem)

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1411
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Wyciszenie Lybry

Post autor: kaeres » 07 lis 2008, 17:46

"bartek42" pisze:Audio bez BOSE ma w okolicy uchwytu do otwierania drzwi głośnik wysokotonowy, BOSE tam go nie ma.
Chyba coś się nie zgadza.
http://lh4.ggpht.com/__MeUZ3BChW4/SF6Xa ... G_1660.JPG[/img]

Awatar użytkownika
Krissu1980
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 418
Rejestracja: 13 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Wyciszenie Lybry

Post autor: Krissu1980 » 07 lis 2008, 18:12

to tylko siatka, pod spodem na pewno nie ma głośniczka - sprawdzone podczas wymiany wodzika :)

fi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 07 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Wyciszenie Lybry

Post autor: fi » 07 lis 2008, 19:28

"Fugaz" pisze:@fi, jak Ci mogę doradzić to nie patrz na audio tylko na stan techniczny auta. Będziesz bardziej zadowolony ze sprawnego autka bez Bose niż zz psującego się z Bose. Fakt różnica w cenie kupna jest żadna, ale ja bym się bardziej skupił na stanie technicznym niż audio.
Nie sugeruję się wbrew pozorom nagłośnieniem. Rzecz w tym że chce mieć super ciche auto, bo mało mnie rzeczy tak męczy jak monotonny hałas - stąd moje pytanie. Na samochodach się nie znam i chyba sam bym nie umiał go wytłumić (o ile to możliwe w warunkach domowych). Znam sie natomiast nieźle na sprzęcie grającym i wiem , jak to ktoś już tutaj napisał, że Bose bynajmniej świętym gralem audio nie jest ;) Sprzęt audiofilski mam w pokoju i nie potrzebuję takiego samego w aucie. Zresztą co ja bym zrobił z taką ilością watów i basu.... głośności w domu nigdy powyżej godziny 11stej nie odkręciłem ani "direct'a" nie wyłączyłem. Jak najbardziej będę się kierował stanem auta, pytam na okoliczność możliwości wyboru

dzięki za porady :)

Awatar użytkownika
trigo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2006, 0:00

Wyciszenie Lybry

Post autor: trigo » 08 lis 2008, 1:23

"kaeres" pisze:
"bartek42" pisze:Audio bez BOSE ma w okolicy uchwytu do otwierania drzwi głośnik wysokotonowy, BOSE tam go nie ma.
Chyba coś się nie zgadza.
http://lh4.ggpht.com/__MeUZ3BChW4/SF6Xa ... G_1660.JPG[/img]





a Trigo sobie zamontował gwizdki + dodatkowe szerokopasmowe na tylnych półkach :)
pozdrawiam Marek vel Trigo .. chwilowo bez Lybry ale za to Sprinter - kontener na 8 palet a jakby ktoś chciał teściową wyekspediować -służę pomocą

masz czas ? zajrzyj:https://www.facebook.com/Quadratura-339116226208598

Awatar użytkownika
Pikselek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 294
Rejestracja: 13 maja 2014, 23:12
Imię: Artek
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra - Wyciszenie przy Bose

Post autor: Pikselek » 07 maja 2015, 19:54

A jak odróżnić wersję bose z fabryki, oraz wersję bose zamontowaną przez użytkownika?

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1574
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra - Wyciszenie przy Bose

Post autor: rain » 08 maja 2015, 8:13

Pikselek pisze:A jak odróżnić wersję bose z fabryki, oraz wersję bose zamontowaną przez użytkownika?
Jak jest zrobiona kompletnie, to nie odróżnisz. Ale najczęściej wiązki trzeba samemu lutować bo sprzedają z samymi wtyczkami. Natomiast po elementach nie odróżnisz :P
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

Awatar użytkownika
Twardy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 06 kwie 2014, 13:46
Imię: Robert
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Lybra - wyciszenie przy Bose

Post autor: Twardy » 08 maja 2015, 18:07

Ja mam wersję "bez BOSE", czyli nagłośnieniem ichniejszym, fabrycznym (1.9jtd) i auto jest bardzo ciche. Nawet na autostradzie przy 160km/h i, oczywiście, zamkniętych oknach. Bałem się tego przed zakupem, bo też naczytałem się dziwacznych opinii, że tylko wersja wyposażenia z BOSE jest cicha i jest to bzdura. Wiele osób, które ze mną jechały, mówiły mi, że nigdy nie jechały tak cichym samochodem.
I'm forever blowing bubbles,
pretty bubbles in the air...

Awatar użytkownika
Pikselek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 294
Rejestracja: 13 maja 2014, 23:12
Imię: Artek
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra - wyciszenie przy Bose

Post autor: Pikselek » 08 maja 2015, 18:48

Ja mam 2.4jtd z Bose. Na wyciszenie bardzo narzekam. Fiat Siena od mojej siostry jest 100razy cichszy, niż moja Lancia. A czemu nie mam pojęcia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”