Lybra - jak ustawić datę i czas

bobik123

Odp: Lybra - jak ustawić datę i czas

Post autor: bobik123 » 21 lut 2010, 19:55

Nie,chyba że błąd jest na Rx lub Tx na wyjściu ics

Awatar użytkownika
gregi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 21 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: KOZIENICE

Odp: Jak rozebrac deske rozdzielcza w librze i pytano o obsł

Post autor: gregi » 22 lut 2010, 17:16

bobik123 pisze:
Nat pisze:Polskiego menu nie ma i nie będzie.
Mylisz sie kol.Nat polski jest był i będzie.Co do wklepania daty i czasu do ics z nawi wystarczy odpiąć zieloną wtyczkę od czytnika nawigacji ,następnie włączamy radyjko i ustawiany datę i godzinę w odpowiednim menu
Z chęcią poznam tajemnice uruchomienia polskiego menu jeśli takie w ogóle istnieje

bobik123

Odp: Lybra - jak ustawić datę i czas

Post autor: bobik123 » 22 lut 2010, 17:40

Z chęcia wyjawię obrób odpowiednio folder IDIS na płycie z nawigacją nagraj za pomocą odpowiedniego programu podłącz lapka do ics/poprzez upgrade za pomocą czytnika możesz rozwalic flasha/i zapodaj .W przypadku ics bez nawi wedytuj zawartość pamięci/24C../ podmień wyrażenia na język polski i z powrotem wgraj ,nie zapominająć o sprawdzeniu CRC.
To na tyle w tym temacie powodzenia miłego dłubania.Aha zapomniałem dodać ,kiedyś koleś z tego forum za przetłumaczenie z angielskiego na polski zwrotów/zawartych w ics/ jest tego kilka stron- krzyknął 1000PLN.

Awatar użytkownika
gregi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 21 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: KOZIENICE

Odp: Lybra - jak ustawić datę i czas

Post autor: gregi » 22 lut 2010, 18:09

A jednak można szacun kol : brawo : : brawo : : brawo :


Kol NAT a może by ten post kol bobik123 wrzucić do działu "Zrób to sam" niech wszyscy wiedzą co i jak z tym językiem
Ostatnio zmieniony 02 mar 2010, 11:24 przez Nat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zrobione - jest kopia tylko postów dot. zmiany jezyka w Zrób to sam.

bobik123

Odp: Lybra - jak ustawić datę i czas

Post autor: bobik123 » 22 lut 2010, 18:16

Wystarczy kupić pare ics popsuć i potem zacząć szukać przyczyn i trochę chęci i zaparcia no i pare stówek w błoto.Tu masz zapis wtrkcie edycji do ics z nawi:
Text ALFASW01.DAT.txt
A tu zawartość czegoś z ics bez nawi:
Text 2ok.bin.txt

P.S. Nie wysyłam wsadów ani żadnych gotowców.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Qboy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 01 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Odp: Lybra - jak ustawić datę i czas

Post autor: Qboy » 01 mar 2010, 22:42

Panowie i jak się u was rozwiązała sprawa z datą?osobiście dałem sobie spokój z jej ustawieniem bo i tak nie skutkowała żadna operacja prawidłowych nastaw.Lecz dnia dzisiejszego miłe zaskoczenie-rano pokazywało jeszcze 29.04 a wieczorem sam się ustawił na 1.03 Mam nadzieje,że wszystko wróciło do normy ale czemu się tak stało to chyba się już nigdy nie dowiem.... ;)

Lechu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 27 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Odp: Lybra - jak ustawić datę i czas

Post autor: Lechu » 02 mar 2010, 8:54

Ja też walczę z zegarem. Moje spostrzeżenia - zegar "ciągnie" dane z GPS. Jak nacisnąłem przycisk MAP to pokazało mi, że jestem w Holandii! W opcji "INFO" na dole powinno pokazywać ile ma wykrytych satelitów i u mnie pokazuje 0, z czego wnioskuję, że chyba gdzieś zgubił się sygnał z anteny. Ma ktoś jakiś pomysł jak to sprawdzić??

Awatar użytkownika
adamc
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 449
Rejestracja: 22 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: warszawa/okolice ciechanowa

Odp: Lybra - jak ustawić datę i czas

Post autor: adamc » 02 mar 2010, 11:02

Qboy pisze:Panowie i jak się u was rozwiązała sprawa z datą?osobiście dałem sobie spokój z jej ustawieniem bo i tak nie skutkowała żadna operacja prawidłowych nastaw.Lecz dnia dzisiejszego miłe zaskoczenie-rano pokazywało jeszcze 29.04 a wieczorem sam się ustawił na 1.03 Mam nadzieje,że wszystko wróciło do normy ale czemu się tak stało to chyba się już nigdy nie dowiem.... ;)

u mnie też sam się przestawił na marzec.. : yesyes : wybaczę mu ten kwiecień... :lol: :lol:

Awatar użytkownika
wolfshadow
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 02 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Poznań

ics - godzina data lancia lybra

Post autor: wolfshadow » 21 wrz 2010, 11:23

ICS wersja z navi pokazuje wadliwie godzinę jakieś 12 h różnicy wstecz i 15 min opóźnienia oraz brak daty próby zmian czasowych nic nie dają czy ktoś wie może jak to naprawić. Kiedyś czytałem że może to zależeć od navi ale ona działa - sprawdzałem pokazywaną pozycję w różnych częściach Polski z inną navi.

Awatar użytkownika
gregi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 21 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: KOZIENICE

Re: Lybra - jak ustawić datę i czas

Post autor: gregi » 22 wrz 2010, 14:03

Może nie wadliwie a, błędnie -wyjechać autem na dwór odpiąć aku (pod warunkiem że mamy kod do ics),po minucie podłączamy aku,odpalamy auto lub włączamy radio ,pokaże się ekran z prośbą o kod wpisujemy kod zatwierdzamy i mamy obrazek trybu MAIN ,godź jakaś tam daty brak czekamy aż satelita złapie sygnał i zmieni nam godź .
teraz wchodzimy do trybu TRIP,wybieramy data/godź zmieniamy z 12/24h potem zmieniamy strefę czasową na GMT potem dajemy czas letni i powinna się pokazać poprawna godź i data wychodzimy do tyłu aż do trybu TRIP ,przełączamy na MAIN i zrobione pozdro.
Jeśli nie mamy kodu do ICS to nie odpinaj aku zacznij procedurę od wyprowadzenia auta na zewnątrz odpal radio poczekaj aż navi złapie sygnał potem TRIP itd.

Awatar użytkownika
Pikselek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 294
Rejestracja: 13 maja 2014, 23:12
Imię: Artek
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra - jak ustawić datę i czas

Post autor: Pikselek » 11 maja 2015, 16:32

U mnie po odłączeniu navi. Mogę ustawić czas, ale daty już nie :-\ jakieś podpowiedzi?

Awatar użytkownika
gregi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 21 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: KOZIENICE

Re: Lybra - jak ustawić datę i czas

Post autor: gregi » 12 maja 2015, 21:06

Czy ja pisałem o odłączaniu NAVI , czytaj uważnie , "po odłączeniu akumulatora wpisz kod jeśli go nie masz ......"

Awatar użytkownika
Pikselek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 294
Rejestracja: 13 maja 2014, 23:12
Imię: Artek
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra - jak ustawić datę i czas

Post autor: Pikselek » 14 maja 2015, 20:58

Ale co mi da odłączenie akumulatora, jak nie czyta mi płyty z nawigacji? W tym temacie, kilka postów wyżej jest napisane, ze można ustawić datę, oraz godzinę po odpieciu navi. I zgadza się, godzinę można ustawić, e daty już nie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”