Kappa - zwiększanie funkcjonalności i komfortu

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - zwiększanie funkcjonalności i komfortu

Post autor: Michor » 23 mar 2014, 0:39

Suabo.
Ni ma za bardzo miejsca gdzie go zrobić-

Taki kiedyś mi się pomysł wymyślił żeby wykorzystać podłokietnik i uchwyt z jakiegoś hebla -są takie cienkie, wysuwane.
Zabudować to we front podłokietnika -> wysuwa się, a jak nie trzeba to się chowa.


Obecnie, w ramach "zastępczego" uchwytu na kubki - wtykam kubek pomiędzy końcówkę dźwigni ręcznego- a tunel i fotel
Jak się odpowiednio ustawi fotel, to robi się tam taki "trójkąt" i coś na upartego można tam utknąć.
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Awatar użytkownika
wladakov
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 108
Rejestracja: 20 kwie 2010, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kappa - zwiększanie funkcjonalności i komfortu

Post autor: wladakov » 09 paź 2015, 21:56

Witam
co do tematu "podświetlenia nóg" jak ktoś napisał "Amibight" we wnętrzu, to zamontowałem u siebie wzorując się na Audi S6 :)
Taśma Led - odcinek z 3 LED podłączony pod gotowy kit AVT - włącznik zmierzchowy na 12V i wpięty do oświetlenia zapalniczki, przyklejony na "półkę" od strony kierowcy i obudowę od strony pasażera. (należy tylko samemu dobrać rezystor do mocy paska LED).
Polecam też nawiercenie obudowy klamek od środka i montaż na górze diody LED, podłączamy do oświetlenia sterowania szybami (dioda 12V). Ułatwia znalezienie klamki drzwi w nocy pasażerom (warunek włączone światła i włączone sterowanie tylnymi szybami) - to muszę usprawnić.
Trzecia rzeczą oświetleniową która mi pomaga jest pasek LED w głównej lampce wnętrza, podpięty na stale do Kitu AVT, zbliżeniowe sterowanie, dotykam ręka podsufitki i włącza się na 1 MIN (regulowane) i ściemnia przez 1 MIN (regulowane). Jak szybko potrzebuje na chwile włączyć światło to dotykam podsufitki i samo się włączy a potem wyłączy.
Jak ktoś zainteresowany podeśle zdjęcia ETC.
Taśma LED oczywiście Zielona :)
Teraz będę montować podświetlenie gałki zmiany biegów jak jest w AR 169.

Co do uchwytu na napoje, zobaczyłem taki patent u kolegi na spocie z AR164 - po prostu tacka z MC wkładana w podłokietnik!
Rewelacja!
a zdalne odpalenie silnika to nie problem - dużym problemem jest:
1. wychwycenie stanu lewarka w stanie jałowym
2. kodowana transmisja droga radiowa - gotowe KITy bazują na kodach standaryzowanych wiec niefajnie by było jakby ktoś otwierając bramę/szlaban odpalił nasze autko

Mnie osobiście intryguje temat WEBASTO, są gotowe uniwersalne na Allegro, oraz klapa na siłownikach (otwieranie/zamykanie).
Sterowanie noga klapy to już nie problem.
p.s. przepraszam za kryptoreklamę ale takie gotowe kity tylko AVT ma.
pozdrawiam
wladakov

Kappa 5.20 T

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - zwiększanie funkcjonalności i komfortu

Post autor: Bichoń » 11 paź 2015, 17:07

Hej, mógłbyś coś więcej napisać i wrzucić zdjęcia o tym podświetleniu nóg? Temat jest dla mnie na czasie, bo muszę zrobić taki upgrade dla żony.

Awatar użytkownika
wladakov
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 108
Rejestracja: 20 kwie 2010, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kappa - zwiększanie funkcjonalności i komfortu

Post autor: wladakov » 15 paź 2015, 12:23

A proszę bardzo.
Całość bardzo prosta:
1. Kit AVT https://sklep.avt.pl/avt1516.html
Na wejście podane zasilanie z zapalniczki (aby działał po przekręceniu kluczyka), na wyjście oświetlenie zapalniczki/infocenter/podświetlenie (jeżdżę na światłach a podświetlenie ma być wieczorem, więc czytelny infocenter w ciągu dnia).
Kit zamontowany w nawiewie szyby - górny nawiew
2. Podświetlenie z rezystorem(dobrać samemu do jasności taśmy) i taśma led + złączki (ważne - ułatwiają demontaż osłony), poprowadzone wzdłuż infocenter do dołu i na środku rozdzielone na podświetlenie prawe/lewe i zapalniczkę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tutaj widać czujnik światła (po prawej), skierowany przez nawiew w stronę kabiny - niweluje to bezpośrednie oświetlenie światłem słonecznym (czujnik ma próg około 15 sekund przy zmianie jasności, wiec w tunelach się włącza ale przejazd pod wiaduktem nie włącza, dodatkowo nie "migocze" przy zmroku)
Obrazek

Tutaj realizacja podświetlenia klamek - podłączone do podświetlenia przełącznika szyb.
Obrazek

Teraz będę oświetlał gałkę zmiany biegów - jak to jest w AR 159, wystarczy jedna dioda soczewkowa plus rezystor.
pozdrawiam
wladakov

Kappa 5.20 T

Awatar użytkownika
Bartek-Lodz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 20 cze 2010, 9:08
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kappa - zwiększanie funkcjonalności i komfortu

Post autor: Bartek-Lodz » 15 paź 2015, 12:48

Podświetlenie nóg kierowcy i pasażera to ja mam oryginalnie, podświetlenie gałki - można sobie taką gałkę zakupić gotową. Podświetlanie klamek - myślę, że to trochę zbędne - są podświetlane przełączniku od szyb.

Co do zwiększenia funkcjonalności komfortu w Kappie:
- bagażnik z pilota
- automatycznie składane lusterka
- automatyczna zmiana podświetlenia infocenter
- radio z telefonem + odpowiednie nagłośnienie
- follow me home
- samo-ściemniające się lusterka zewnętrzne - połączone z lusterkiem wewnętrznym
- automatyczne światła do jazdy dziennej
- dodatkowe wygłuszenie
- rolety w bocznych drzwiach
- podgrzewane spryskiwacze
- podgrzewanie wycieraczek
Wynajem aut, auta do ślubu - imprezy okolicznościowe - pojazdy zastępcze z OC sprawcy - pomoc w dochodzeniu roszczeń od ubezpieczycieli
Kappa 3.0 V6 1999 [204KM] AUTOMATIC ZF PB+LPG, Thesis 3.0 V6 2002 [215] PB+LPG, Thesis 3.2 V6 2003 [230KM] PB+LPG, Thesis Sportiva 2006 [200KM], Thesis Sportiva 2008 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2007 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2008 [185KM], Phedra 2.0 JTD 2005 [110KM], Citroen C8 2.0 JTD 2005 [109KM], Audi A6 C7 2.0 Ultra 2014 [190KM], Audi A8 D3 3.0 2008 [300 KM], Audi S8 D3 5.2 2007 [520 KM],Porsche Cayenne Turbo S 2003 [550 KM]

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - zwiększanie funkcjonalności i komfortu

Post autor: Borek » 15 paź 2015, 17:59

Bartek-Lodz pisze:- automatyczna zmiana podświetlenia infocenter
Przecież jest. Rozumiem, że chodzi o taką aktywowaną czujnikiem zmierzchu a nie włączeniem oświetlenia. :P
- follow me home
Mam w Iveco, użyłem cały jeden raz żeby sprawdzić jak to działa. Przypominam, że roboczo bywam w bardzo różnych warunkach pogodowych o każdej porze dnia i nocy. ;)
- samo-ściemniające się lusterka zewnętrzne - połączone z lusterkiem wewnętrznym
Największy problem to znaleźć odpowiednie szkła...
- automatyczne światła do jazdy dziennej
Tu z kolei jest kłopot ze znalezieniem właściwego miejsca. Z tych "gotowych" dziur pasują tylko skrajne zewnętrzne kratki od chłodnicy albo trzeba się bawić z przeciwmgłowymi. Gdyby znaleźć odpowiednio wąskie i płytkie lampki ledowe to można coś wyrzeźbić w tych listewkach pod reflektorami, kaleczenie zderzaka ssie.
- podgrzewane spryskiwacze
- podgrzewanie wycieraczek
Warto pomyśleć nad podgrzaniem całego podszybia (zanim silnik się nagrzeje), bo jak się zbierze lód w tej wnęce to bez kilofa nie podchodź...
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
Bartek-Lodz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 20 cze 2010, 9:08
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kappa - zwiększanie funkcjonalności i komfortu

Post autor: Bartek-Lodz » 15 paź 2015, 18:18

Mój kolega ma w Kappie "follow me home" - włączają mi się przeciwmgielne i wsteczne - ale tylko jak jest ciemno. Podgrzewanie podszybia jest do zrobienia podczas wymiany szyby :) - można nakleić matę grzewczą pod szybą i po sprawie. Podgrzewane spryskiwacze można kupić :)
Lusterka to już wyższa szkoła jazdy.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2015, 19:56 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Follow me home
Wynajem aut, auta do ślubu - imprezy okolicznościowe - pojazdy zastępcze z OC sprawcy - pomoc w dochodzeniu roszczeń od ubezpieczycieli
Kappa 3.0 V6 1999 [204KM] AUTOMATIC ZF PB+LPG, Thesis 3.0 V6 2002 [215] PB+LPG, Thesis 3.2 V6 2003 [230KM] PB+LPG, Thesis Sportiva 2006 [200KM], Thesis Sportiva 2008 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2007 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2008 [185KM], Phedra 2.0 JTD 2005 [110KM], Citroen C8 2.0 JTD 2005 [109KM], Audi A6 C7 2.0 Ultra 2014 [190KM], Audi A8 D3 3.0 2008 [300 KM], Audi S8 D3 5.2 2007 [520 KM],Porsche Cayenne Turbo S 2003 [550 KM]

Awatar użytkownika
wladakov
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 108
Rejestracja: 20 kwie 2010, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Kappa - zwiększanie funkcjonalności i komfortu

Post autor: wladakov » 20 lis 2015, 23:12

Witam
Bartek-Lodz pisze:Mój kolega ma w Kappie "follow me home" - włączają mi się przeciwmgielne i wsteczne - ale tylko jak jest ciemno.
A wiesz może jaki ma moduł do tego?
Myślałem o przerobieniu instalacji ściemniacza lampki ale jest z tym za dużo zabawy.

Mnie jeszcze interesują automatyczne roletki z tyłu, jak jest w Thesis.


Pozdrawiam
wladakov
mobile sent
pozdrawiam
wladakov

Kappa 5.20 T

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”