Kappa instalacja ksenonów zmieniona na ledy, nie działa samopoziomowanie

Awatar użytkownika
Ventura
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2009, 11:01
Imię: Marcel
Lokalizacja: Grudziądz

Kappa instalacja ksenonów zmieniona na ledy, nie działa samopoziomowanie

Post autor: Ventura » 30 lis 2017, 15:58

W kappie żonki są lampy ksenonowe, niestety jedna przetwornica to był chińczyk. Stwierdziliśmy, że wsadzimy Ledy. Lampy oczywiście świeca ale samopoziomowanie przestało działać i wiązka światła idzie w kosmos.
W reflektorach po prostu odciąłem zasilanie od przetwornic i wpiąłem do ledów. Jedyne co mi przychodzi na myśl (w co trochę powątpiewam) to, że cały ten system samopoziomowania nie widzi, że włączone sa reflektory i nie reguluje ich wysokości? (chociaż nie wiem czy to możliwe).
Nie mam nawet w tej chwili za bardzo jak na to zerknąć a sam układ samopoziomowania nie ukrywam jest mi obcy :( Macie jakiś pomysł?

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa instalacja ksenonów zmieniona na ledy, nie działa samopoziomowanie

Post autor: kond243 » 30 lis 2017, 16:10

A wystarczy mała przeróbka i zakładasz przetwornice z Thesis Opla Omegi itp. A te przetwornice są nie do zabicia. Ja to przerobione bo ori przetwornice się spier....
Przewtwornice ori Hella. Ja bym się w ledy nie bawił. Kappa ma ryflowane szkła i wiązka światła ledów będzie szła w kosmos. Kappa ma Żarniki d2r z przesłoną na żarniku który jest przystosowany do pracy w reflektorach hid czyli bez soczewek. Przesłona i szkło ryflowane to te dwie rzeczy są odpowiedzialne za wiązkę światła oraz granicę światła cienia. Samopoziomowanie nie ma centralki tylko jeden czujnik przy tylnej belce. Silniki mają 4ry piny plus ,masa, akcelerometr oraz sygnał z potencjometru. We wtyczkach piny ok? Kable ok? Załóż przetwornice od Thesis lub Opla da się zamocować pod lampą jak oryginał tyle ciężej jest włożyć reflektor bo przetwornica jest grubsza.Trzeba wyciąć dziurę w plastikowej czarnej maskownicy żeby włożyć wtyczkę do żarnika plus świateł mijania i masa.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2017, 16:26 przez kond243, łącznie zmieniany 1 raz.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa instalacja ksenonów zmieniona na ledy, nie działa samopoziomowanie

Post autor: volf » 30 lis 2017, 16:20

Dają w ogóle radę takie ledy?
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Ventura
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2009, 11:01
Imię: Marcel
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kappa instalacja ksenonów zmieniona na ledy, nie działa samopoziomowanie

Post autor: Ventura » 30 lis 2017, 19:22

Dają rade wg. mnie znacząco lepsze niż HIDy tylko, że w mojej kapie mam soczewki a w żony już nie no i jest jak jest... tak , że nie może tak zostać i jeśli nie ogarnę wysokości to pozostanie założenie przetwornic od innej marki.

Awatar użytkownika
Johnny
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1602
Rejestracja: 11 cze 2009, 14:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Wrocław / Mirków

Re: Kappa instalacja ksenonów zmieniona na ledy, nie działa samopoziomowanie

Post autor: Johnny » 30 lis 2017, 21:17

Ventura pisze: 30 lis 2017, 19:22 Dają rade wg. mnie znacząco lepsze niż HIDy tylko, że w mojej kapie mam soczewki a w żony już nie no i jest jak jest... tak , że nie może tak zostać i jeśli nie ogarnę wysokości to pozostanie założenie przetwornic od innej marki.
Napiszesz coś więcej o tych soczewkach które masz u siebie ? Albo jakieś zdjęcie ... chodzi mi takie coś po głowie od dłuższego czasu i nie wiem czy gra jest warta świeczki
Lancia Dedra 1.6 8V 30 tyś km miłych wspomnień
Lancia Kappa 2.4 20V 67 tyś km miłych wspomnień
Lancia Kappa 2.0 20V TURBO

Awatar użytkownika
Ventura
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2009, 11:01
Imię: Marcel
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kappa instalacja ksenonów zmieniona na ledy, nie działa samopoziomowanie

Post autor: Ventura » 07 gru 2017, 5:01

Info poszło na PW.

Który bezpiecznik jest od regulacji wysokości świateł bo albo jestem ślepy albo nie ma go w rozpisce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”