Kappa - wtyczka pompy paliwa

Kamil_91
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 08 maja 2016, 15:38
Imię: Kamil
Lokalizacja: Bochnia

Kappa - wtyczka pompy paliwa

Post autor: Kamil_91 » 20 maja 2017, 9:06

Mam problem z wtyczką do pompy paliwa. Jeden z przewodów grzeje się, a sama wtyczka wygląda na przytopioną na jednym styku. Czasem auto nie chce odpalić jednak to na 99% problem z wtyczką ponieważ jak ruszam kabelkami to na pracującym silniku potrafi zgasnąć. Musiałem zdjąć osłonę w bagażniku bo jak kabelki były podgięte tak jak mają być przy założonej osłonie to często pompa nie chodziła. Problem pojawił się oczywiście nagle, wcześniej zero oznak, że dzieje się coś złego. W załączniku zdjęcia wtyczki i tutaj moje pytanie. Skąd wziąć nową lub ewentualnie czy ta jest rozbieralna ? W internecie najbardziej zbliżone wyglądowo co znalazłem to tutaj http://konektory.pl/product.php?id_product=1976 ale jednak nie wygląda idealnie tak samo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2017, 9:19 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami! Regulamin działu technicznego!

Awatar użytkownika
Jan19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 262
Rejestracja: 28 kwie 2013, 21:36
Imię: Jan
Lokalizacja: Łódź

Re: Wtyczka pompy paliwa

Post autor: Jan19 » 20 maja 2017, 22:07

Jako elektryk powiem tak: jeżeli wtyczka nie była luźna ani uszkodzona w jakiś sposób to takie uszkodzenie może być spowodowane zwiększonym prądem a ten pojawia się wtedy gdy silnik elektryczny ma za duży opór na wale. Może zaciera się pompa. wyjmij ją podłącz do akumulatora i sprawdź na wszelaki słoczaj czy pompa pracuje równo. Oczywiście styki mogły zaśniedzieć ale to jest wtyczka prawie hermetyczna i to by było dziwne
Nigdy nie wolno wdawać się w dyskusję z głupszym bo najpierw zniży cię do swojego poziomu a potem zniszczy doświadczeniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”