Kappa 2.0 VIS '98 - services 17 pobiera prąd na postoju

Awatar użytkownika
Skowoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 08 lut 2016, 18:33
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Kappa 2.0 VIS '98 - services 17 pobiera prąd na postoju

Post autor: Skowoo » 09 sty 2017, 17:07

Witam, poszukując powodów problemów ze startem w większe mrozy, zauważyłem podwyższony pobór prądu przy wyłączonym silniku - 0,20A. Sprawdzając bezpieczniki wyszło mi, że podżera prąd tytułowy services 17. Po jego wyjęciu pobór wraca do zwyczajnych 0,02A. Z racji braku garażu, jak i "sprzyjającej" pogody nie bardzo mam ochotę wybebeszać i sprawdzać wszystko po kolei, zatem może ktoś spotkał się z podobnym problemem, i podpowie mi co warto sprawdzić jako pierwsze? Patrząc w instrukcje bezpiecznik ten odpowiada za: sygnał ASB (co eliminuję, jako że samochód mam w manualu), radioodbiornik (sygnał zabezpieczający) - (nawet nie wiem co to jest - podpowiedź mile widziana :D a wg. instrukcji radio jest na services 2, założone mam niefabryczne), oraz infocenter. Dla osób rozeznanych we wszelkim druciarstwie - trafiłem chyba taką perełkę, więc usterki łatwo usuwalne kiepskimi metodami podejrzewałbym jako pierwsze, gdyż jest tam włożony bezpiecznik 20A (instrukcja zaleca 5A). Nie wkładałem odpowiedniego, więc nie wiem czy spali 5A. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Lancia Kappa 2.0 V.I.S. '98

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa 2.0 VIS '98 - Services 17 pobiera prąd na postoju.

Post autor: volf » 09 sty 2017, 18:48

Radio masz fabryczne czy inne, bo tam jest zasilanie "pamięci" radia i mogą być zamienione kabelki, znaczy zasilania, bo są 2-jedno to i drugie po "zapłonie".
Tak czy owak odłącz radio i sprawdź pobór-wtedy będzie jasność czy to to.
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa 2.0 VIS '98 - Services 17 pobiera prąd na postoju.

Post autor: Borek » 09 sty 2017, 19:37

Na service17 poza sygnałami do/z automatu (którego nie masz) wisi tez zabezpieczenia radia (security code), które raczej nie powinno w ogóle działać przy niefabrycznym radiu oraz zegary! Będziesz więc musiał obejrzeć kabelki i od radia, i od zegarów. Ale w pierwszej kolejności obejrzyj chyba skrzynkę bezpieczników pod kierownicą, może tam się jakieś zwarcie robi.
Drop a gear and disappear!

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Re: Kappa 2.0 VIS '98 - Services 17 pobiera prąd na postoju.

Post autor: giekso » 10 sty 2017, 16:32

Hehehehe miałem kiedyś podobny problem, odwiedziłem paru elektromechaników, którzy przeważnie byli obrażeni, że przytargałem Lancie a nie jakiś porządny niemiecki samochód ;) Wszyscy polegli, jefen tylko wskazał na którym kablu spiernicza prąd. Więc postanowiłem, że rozbiorę całą deskę rozdzielczą. Na szczęście kiedy już miałem pościągane wszystko z tunelu środkowego przeszło mi przez myśl żeby jeszcze raz sprawdzić pobór prądu. Podpinam miernik a tu 0,03A a odpiąłem tylko radio.... Żaden kretyn elektropożalsiębożemechanik wcześniej tego nie sprawdził... A radio było oryginalne - to z nawigacją.... Tak więc warto sprawdzić to radio ;-) ;-) ;-)
Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

Awatar użytkownika
Skowoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 08 lut 2016, 18:33
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa 2.0 VIS '98 - Services 17 pobiera prąd na postoju.

Post autor: Skowoo » 10 sty 2017, 16:39

Radio sprawdzone jako pierwsze, bierze około 0,01A, więc jest w normie. Co do Services 17 - zauważyłem że odpowiada m. in. za podtrzymanie pamięci infocenter, oraz zasila radio przy wyłączonym zapłonie. Dzisiaj zauważyłem że przy wkładaniu go na wyłączonym zapłonie, słychać z okolic prawej strony deski rozdzielczej cyknięcie - coś jak cewka, lub przekaźnik. Niestety dzisiaj nie miałem nikogo do pomocy by zlokalizować dokładnie źródło dźwięku.
Lancia Kappa 2.0 V.I.S. '98

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”