Kappa - różnice w twardości amortyzatorów

Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Re: Kappa - różnice w twardości amortyzatorów

Post autor: Kozi » 15 mar 2017, 17:41

volf pisze: 07 cze 2013, 21:57 Inna sprawa, że to sprawdzanie jest mało wiarygodne, dużo zależy od konstrukcji zawieszenia w danym aucie, w kappie nawet ze starymi i wysłużonymi amortyzatorami wyniki wychodzą bardzo dobre :)
Potwierdzam. Ja właśnie jestem po wymianie amorków i sprężyn z przodu. Kiedyś kupiłem z wyprzedaży Magneti Marelli po 100 zł i tak doczekały w piwnicy na moment kiedy pękła mi sprężyna. Kupiłem sprężynki KYB i do tego zostały założone nowe amorki wraz z nowymi poduchami. Na przeglądach zawsze miałem sprawność amorków na poziomie ok 80%. Po wymianie Kappa o wiele lepiej się prowadzi. Jest bardziej sztywna. Nie wiem czy to kwestia nowych amorków czy twardszych sprężyn. Taka sztywniejsza charakterystyka bardziej mi odpowiada. Na początku przód stał wyżej niż wcześniej ale już się wyrównało.
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

Anakin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 09 wrz 2014, 14:13
Imię: Jacek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kappa - różnice w twardości amortyzatorów

Post autor: Anakin » 13 kwie 2017, 8:32

Tylne KYB wytrzymały u mnie 40 tys., tj. rok jazdy. Prawy amortyzator wylał. Co gorsze 90% przebiegu zrobione na autostradzie więc trochę źle to wygląda.

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - różnice w twardości amortyzatorów

Post autor: volf » 13 kwie 2017, 9:48

Reklamowałeś?
Sprężyny jakie tam były/są?
KAPPA TDS & JTD

Anakin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 09 wrz 2014, 14:13
Imię: Jacek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kappa - różnice w twardości amortyzatorów

Post autor: Anakin » 09 maja 2017, 9:07

Będę reklamował w najbliższych dniach, bo czekam aż dojadą do mnie Sachsy. Sprężyny "faraonowe".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”