Kappa - tulejka waHacza wzdłużnego

tomski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 65
Rejestracja: 18 sie 2016, 13:40
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kappa - tulejka waHacza wzdłużnego

Post autor: tomski » 08 lip 2017, 15:24

Tak czytam o tej różnicy wahaczy przed i po lifcie i nurtuje mnie jedno pytanie, jako że nie wiem jak się ma ta duża tuleja w wymianie, ale co ma kształt bądź budowa wahacza do tej tylnej, małej tulejki, która zamocowana jest w pieście, a nie w wahaczu. Wahacz w niczym nie szkodzi. Trzeba tylko zrobić sobie dostęp do tulejki i wybić starą z piasty koła :) nie rozumiem też (ale to z mojej niewiedzy), po co wymieniać na Themowskie wahacze, skoro te w kappie nie sprawiają problemu.

Awatar użytkownika
kapral
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 29 sty 2008, 0:00
Skype: tomek_kapral
Lokalizacja: Miechów

Re: Kappa - tulejka waHacza wzdłużnego

Post autor: kapral » 22 sie 2017, 0:14

mrn pisze: 20 kwie 2017, 20:25 Zamontowano mi poliuretanowe tuleje (przednie tuleje wzdłużnych wahaczy tylnych, wahacz starego typu) zrobione na zamówienie właśnie tutaj: http://poliuretany.olkusz.pl/ i po przejechaniu kilkuset kilometrów jest ok. Na razie to niewielki dystans ale i tak jest już lepiej niż w przypadku Tedgumu ;-) Może komuś przydadzą się te dane, więc podaję rozmiar jaki zamówiłem:

fi wewn: 10 mm
długość tulei wewn: 52 mm
fi zewn: 53 mm
długość tulei zewn: 46 mm

W tulejach Tedgumu (których 3 komplety się rozleciały jak pisałem powyżej) wyciągniętych z wahaczy fi zewn to było 52,6 mm.
Witam ile cię kosztowały te tuleje, bo ja pytałem w firmie http://mpbs.pl/ to tuleje wycenili po 100 zł za sztukę ale że nie mają na nią formy to za formę doliczyli 300zł netto, już się nawet zastanawiałem, czy by na forum się zgrać i jakieś zbiorcze zamówienie zrobić. Tedgum to jakaś porażka po miesiącu się odkleiły, w chwili obecnej na przeczekanie zrobiłem patent na "Janusza" owinąłem gumowy wkład blachą z puszki po piwie i na ciasno wcisnąłem. Jest znaczna poprawa ale to jest na krótką metę do znalezienia lepszego rozwiązania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”