Kappa - wymiana sprężyn/tył

Awatar użytkownika
jakubg
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5640
Rejestracja: 22 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Brodnica/Ciche
Kontakt:

Kappa - jakie sprężyny

Post autor: jakubg » 29 sty 2009, 13:14

"radek82" pisze:a jak wygląda sytuacja z SW? Słyszałem że można wsadzić amortyzatory z sedana i twardsze sprężyny (AR 166), czy ktoś już to przerabiał?
Użyj szukaj a na 100% znajdziesz było już to poruszane.

A co do sprężyn z 164 to ja takie kupiłem z autosklep24.pl i jestem zadowolony. Dopiero co przejechałem około 20-25tys km więc o trwałości się nie wypowiem ale trochę wyżej stoi a mam koła 16".
Są: Lancia Musa 1,3 M-jet'06;Ypsilon 1.4 16V'04;Kappa 2.4jtd '99;Kappa 2.4TDS SW '98;Delta 1.6 GT i.e. '89
Były:Kappa 3.0V6 SW Automat '96;Y 1,2 LS ECVT '97;Kappa 3.0V6 Automat '96;Delta II 1.6 8v;Lybra 2.0 SW Automat '00;Y10 Mia 1.0 '91;Kappa 2,4jtd '01;Y 1,2 LS ECVT '96;Thema 8.32 '88 oraz 1/2 Kappy 2.0t 16V '95

Zapraszam do sklepiku!

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Kappa - jakie sprężyny

Post autor: skyblu » 29 sty 2009, 19:38

Sprężyny zamówione w Autosklepie24 pan Marcin - pozdrawiam i chwalę :D wyjaśnił o co chodzi, jakie mam obecne, stary model, nigdy nie wymieniane, różnica między sprężynami jest 3cm, Alfa ma krótsze, a jeden "zwój" więcej, w przyszłym tygodniu będą założone dedykowane do Kappy opiszę jak wyglądają etc. fotka też będzie
stara sprężyna przerdzewiała, i kupowanie używki to myślę szkoda czasu, pieniędzy, pieniędzy i czasu skoro auto lubię i chcę mieć sprawne, a kufer czasem trudno domknąć, jeździ ze mna kobieta na wakacje :D
pozdrawiam
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Kappa - jakie sprężyny

Post autor: wega » 29 sty 2009, 20:16

"skyblu" pisze:Sprężyny zamówione w Autosklepie24 pan Marcin - pozdrawiam i chwalę :D wyjaśnił o co chodzi, jakie mam obecne, stary model, nigdy nie wymieniane, różnica między sprężynami jest 3cm, Alfa ma krótsze, a jeden "zwój" więcej, w przyszłym tygodniu będą założone dedykowane do Kappy opiszę jak wyglądają etc. fotka też będzie
stara sprężyna przerdzewiała, i kupowanie używki to myślę szkoda czasu, pieniędzy, pieniędzy i czasu skoro auto lubię i chcę mieć sprawne, a kufer czasem trudno domknąć, jeździ ze mna kobieta na wakacje :D
pozdrawiam
Ja też zamówiłem w "autosklep24" i od tygodnia czekają na wymianę. Myślę, że będą git. Zamierzam w przyszłym tygodniu wziąć się za wymianę.
Obrazek

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Kappa - jakie sprężyny

Post autor: skyblu » 29 sty 2009, 21:04

"wega" pisze:
"skyblu" pisze:Sprężyny zamówione w Autosklepie24 pan Marcin - pozdrawiam i chwalę :D wyjaśnił o co chodzi, jakie mam obecne, stary model, nigdy nie wymieniane, różnica między sprężynami jest 3cm, Alfa ma krótsze, a jeden "zwój" więcej, w przyszłym tygodniu będą założone dedykowane do Kappy opiszę jak wyglądają etc. fotka też będzie
stara sprężyna przerdzewiała, i kupowanie używki to myślę szkoda czasu, pieniędzy, pieniędzy i czasu skoro auto lubię i chcę mieć sprawne, a kufer czasem trudno domknąć, jeździ ze mna kobieta na wakacje :D
pozdrawiam
Ja też zamówiłem w "autosklep24" i od tygodnia czekają na wymianę. Myślę, że będą git. Zamierzam w przyszłym tygodniu wziąć się za wymianę.
czy bez kanału i podnosników tylko na stojakach mozna samemu wymienić? czy jakieś klucze patentowe są potrzebne?,
czas to chyba 2h na stronę? :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Kappa - jakie sprężyny

Post autor: KGB » 29 sty 2009, 22:59

przydatny jest sciagacz do sprezyn
oczywiscie ,ze bez kanalu sie da
flota :
FSO 125p 1500ME 84' od 1996 do 2003 R.I.P
FSO Polonez Caro+ 1.6GLI LPG 98' od 2001
Daihatsu Charade 1.0 turbo LPG 85' od 2006
FSO Polonez Caro 1.6GLE LPG 91' od 2007
Lancia Kappa 2.0 pdrive " " 96' od 2008

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Kappa - jakie sprężyny

Post autor: wega » 30 sty 2009, 4:55

"KGB" pisze:przydatny jest sciagacz do sprezyn
oczywiscie ,ze bez kanalu sie da
Powiedziałbym, że ściągacz jest niezbędny.
Obrazek

przemas81
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2299
Rejestracja: 11 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Chojnice/Hünxe
Kontakt:

Kappa - jakie sprężyny

Post autor: przemas81 » 30 sty 2009, 19:42

ściągacz niezbędny a nawet dwa ,pozatym troszkę zabawy z wywaleniem amorka w kole odkręcasz dwie śruby chuba klucz 17 i 19 wybijasz dwa bolce i gitara nie pamietam za to od góry dostajesz się przez półkę więc musisz wywalic kanapę .Kanał całkowicie niepotrzebny tylko miękka poduszeczka pod tyłek i na glebę :wink:
Lancia Phedra 2.0 desel...Auto na codzien mojej zonki
Lancia Delta 2.0 turbo-moja zabawka-poki co w czesciach
Volvo xc 90- wół roboczy
Yamaha r1 RN09 plus FZR 600-moje
Aprilia rs125.....poczatki przygody z dwoma kolami mojej zonki

Byly kappy 2.4 lpg +2.4 tds,zeta 2.0 turbo,lybra 1.9 jtd

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - jakie sprężyny

Post autor: prezesjm » 30 sty 2009, 20:15

Czas pracy jest proporcjonalny do oporu tych 2 długich śrub łączących piastę z amorkiem. Czasem da się je wybić bez problemu a czasem to trzeba młotem i później trzeba kombinować nowe śrubki. Proponuję więc jak ktoś nie ma narzędzi ( pneumatyka itp) zarezerwować sobie więcej czasu. W kappie warto po wyjęciu kolumn amorków wymyć kielichy z brudu i nawet choćby tanimi sposobami zabezpieczyć je przed korozją . Jak np. w Themie akurat z tyłu dało się wymienić sprężyny bez ściągaczy to już w kappie ten numer nie przejdzie.

przemas81
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2299
Rejestracja: 11 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Chojnice/Hünxe
Kontakt:

Kappa - jakie sprężyny

Post autor: przemas81 » 30 sty 2009, 20:23

"prezesjm" pisze:Czas pracy jest proporcjonalny do oporu tych 2 długich śrub łączących piastę z amorkiem. Czasem da się je wybić bez problemu a czasem to trzeba młotem i później trzeba kombinować nowe śrubki. Proponuję więc jak ktoś nie ma narzędzi ( pneumatyka itp) zarezerwować sobie więcej czasu. W kappie warto po wyjęciu kolumn amorków wymyć kielichy z brudu i nawet choćby tanimi sposobami zabezpieczyć je przed korozją . Jak np. w Themie akurat z tyłu dało się wymienić sprężyny bez ściągaczy to już w kappie ten numer nie przejdzie.

co do tych długich śrubek-u mnie ta krótsza wyszła bez prroblemu za to dłuższa stawiała opór jak diabli ,aby jej nie zniśzczyć to zacząłem ją wybijac przez nakrętkę-nie do końca ją odkręciłem i heja banana a pózniej dlugi bolec i poszło.Przy odkręcaniu pamietajcie o dobrum środku do zapiekłychśrub gdyż jedna z tych od bolców -bądż może i dwie ,nie pamietam- ma drobnozwojoy gwint i "obtoczenie " jej kluczen na okrągło przysparza problemy przy składaniu
Owocnej przacy :D
Lancia Phedra 2.0 desel...Auto na codzien mojej zonki
Lancia Delta 2.0 turbo-moja zabawka-poki co w czesciach
Volvo xc 90- wół roboczy
Yamaha r1 RN09 plus FZR 600-moje
Aprilia rs125.....poczatki przygody z dwoma kolami mojej zonki

Byly kappy 2.4 lpg +2.4 tds,zeta 2.0 turbo,lybra 1.9 jtd

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Kappa - jakie sprężyny

Post autor: wega » 30 sty 2009, 20:41

Dzięki za dodatkowe info : brawa_na :
Obrazek

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Kappa - jakie sprężyny

Post autor: skyblu » 05 lut 2009, 21:13

"skyblu" pisze:
"wega" pisze:
"skyblu" pisze:Sprężyny zamówione w Autosklepie24 pan Marcin - pozdrawiam i chwalę :D wyjaśnił o co chodzi, jakie mam obecne, stary model, nigdy nie wymieniane, różnica między sprężynami jest 3cm, Alfa ma krótsze, a jeden "zwój" więcej, w przyszłym tygodniu będą założone dedykowane do Kappy opiszę jak wyglądają etc. fotka też będzie
stara sprężyna przerdzewiała, i kupowanie używki to myślę szkoda czasu, pieniędzy, pieniędzy i czasu skoro auto lubię i chcę mieć sprawne, a kufer czasem trudno domknąć, jeździ ze mna kobieta na wakacje :D
pozdrawiam
Ja też zamówiłem w "autosklep24" i od tygodnia czekają na wymianę. Myślę, że będą git. Zamierzam w przyszłym tygodniu wziąć się za wymianę.
czy bez kanału i podnosników tylko na stojakach mozna samemu wymienić? czy jakieś klucze patentowe są potrzebne?,
czas to chyba 2h na stronę? :D
Sprężyny wymienione, wszystko OK :D
siedzi ładnie, wyżej niż te z pierwszego montażu, nie buja, jest pięknie,
:D
pozdro :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Kappa - jakie sprężyny

Post autor: wega » 05 lut 2009, 21:27

Zajefajnie. Szkoda że nie masz fotek z przed wymiany.

Mógłbyś zrobić fotki "nowej" Kappy?
Obrazek

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Kappa - jakie sprężyny

Post autor: skyblu » 05 lut 2009, 21:59

"wega" pisze:Zajefajnie. Szkoda że nie masz fotek z przed wymiany.

Mógłbyś zrobić fotki "nowej" Kappy?
zrobię jutro, ale przed, nadkole było na oponie ok 1cm, po jest ok 3-4cm ponad oponą , poszukam zdjęcia z przed :D
i usilnie będę próbować umieścić na forum z tej przyczyny jeszcze jej wogóle nie pokazywałem w swojej stronce :wink:
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
Vico
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 07 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Radom

Kappa - pytanie o sprężyny tył w sedanie?

Post autor: Vico » 18 lut 2009, 18:11

Efekt na tych spręzynach od Alfy super. Też muszę w nie zainwestować bo tył mi siedzi niziutko, a do tego stuka coś w prawym tylnym kole - obstawiam że pęknięta spręzyna...
Teraz mam pytanie. Czy ktoś orientuje się czy do Kappy z 95 roku 2.0 155km też będą psaowały? Byłbym wdzięczny za rzeczowe odpowiedzi.
Lancia Kappa 2.0l 20V bez turbo i VIS :) 1995r.

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Kappa - pytanie o sprężyny tył w sedanie?

Post autor: wega » 18 lut 2009, 18:52

"Vico" pisze:do tego stuka coś w prawym tylnym kole - obstawiam że pęknięta spręzyna...
Wątpię że to sprężyna.

Ja kupiłem w autosklep24 po 198zł szt. Jeszcze ich nie zakładałem, ale chłopaki w sklepie gwarantowali mi, że będzie lepiej niż te od Alfy.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”