Kappa 20vT - obudowa filtra powietrza a filtr

wozwo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 54
Rejestracja: 24 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Kappa 20vT - obudowa filtra powietrza a filtr

Post autor: wozwo » 01 maja 2017, 19:34

Witam
Dzisiaj wymieniałem filtr powietrza - niby rzecz banalna a tu problemy i stąd moje pytania:

1. Oczywiście urwałem jedną ze śrub obudowy...

2. Czy pod pokrywą obudowy powinna być gumowa uszczelka? Po założeniu nowego filtra i zakręceniu pokrywy, jest szpara, właśnie jakby brakowało uszczelki. Jeżeli nie ma jej być to zastosowany filtr jest jakby za "wysoki" i odpycha pokrywę do góry. Zastosowałem filtr Filtrona-a. Wcześniej miałem Boscha, który był też jakby za długi i uległ lekkiemu odkształceniu bo ktoś na siłę dokręcił tę pokrywę śrubami.. - o co chodzi? Nie chcę dokręcać tego na siłę bo wyrwę pozostałe śruby.

3. Jakie stosujecie filtry biorąc pod uwagę powyższe?

Pozdrawiam

Wojtek

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa 20VT obudowa filtra powietrza a filtr

Post autor: kond243 » 01 maja 2017, 19:42

Filtr trafił na swoje miejsce? Nie ma tam żadnej uszczelki są dwie kryzy które się zarabiają i jest szczelnie. Filtr musi trafić na dole w wypustki i u góry też. Ją akurat mam pipercrosa gąbkowego. Którego piorę i nawilżam olejem i jest ok.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa 20VT obudowa filtra powietrza a filtr

Post autor: Borek » 01 maja 2017, 20:08

Wysokość filtra 255mm, średnica zewnętrzna 150mm oczywiście z jakąś tam tolerancją, 3mm więcej nie zrobi różnicy.
U mnie siedzi obecnie bodajże standardowy Knecht dobrany wg bazy Intercarsu i nie było żadnych problemów. Tylko właśnie, na dole puszki oraz na spodzie pokrywy są te wyżłobienia w które filtr musi trafić, ale myślę że to jest logiczne, inaczej się po prostu nie da.
Drop a gear and disappear!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”