Kappa - bezpiecznik klimatyzacji, klimatyzacja

art_es
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Puławy

Kappa - bezpiecznik klimatyzacji, klimatyzacja

Post autor: art_es » 01 paź 2010, 17:32

witam wszystkich.
mam nie maly problem z moja kappa. jest sobie klimatyzacja normalnie chodzi, i nagle przestaje. zagladam do bezpieczników a tam stopiona obudowa bezpiecznika lecz bezpiecznik jest cały, ale klima nie dziala. po wymianie bezpiecznika wszystko działa i po jakimś czasie znowu sie bezpiecznik topi. i tak kilkanascie razy. w czoraj mi sie tak stopił, lecz po wymianie go nadal nie działa.
co moze byc przyczyna tego zjawiska???
dodam jeszcze ze była wymieniana sprezarka klimatyzacji. nie pamietam czy zaczeło tak sie dziac po wymianie czy juz przed. klapy nawieow przestaiaja sie normalnie, choc troche głośno skrzypią.

prosze o szybka odpowiedz
z gory dzieki.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2010, 9:30 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Tytuł zgodnie z zasadami

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: bezpiecznik klimatyzacji, klimatyzacja

Post autor: bargaw3181 » 01 paź 2010, 21:03

Gdzieś masz zwarcie :D Trzeba sprawdzić elektrykę :)
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4007
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: bezpiecznik klimatyzacji, klimatyzacja

Post autor: volf » 01 paź 2010, 21:18

Który konkretnie bezpiecznik się topi?
Przy zwarciu to powinien się spalić a nie topić, chyba, że włożyłeś jakiś dużo większy. Pewnie trzeba będzie wymienić skrzynkę bezpiecznikową, bo się styki upaliły pod tym bezpiecznikiem, jest słaby kontakt i stąd grzanie a wyczyścić pewnie się nie da...
KAPPA TDS & JTD

art_es
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Puławy

Re: bezpiecznik klimatyzacji, klimatyzacja

Post autor: art_es » 02 paź 2010, 8:06

topi sie bezpiecznik od klimatyzacji 30A. tez myslalem na poczatku ze za duzy, ale jak wlozylem 15 to tez sie stopil a nie spalil.

johny88
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2011, 8:57
Imię: Jan
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Kappa - bezpiecznik klimatyzacji, klimatyzacja

Post autor: johny88 » 05 maja 2012, 14:29

Witam,

przepraszam że odgrzewam kotleta.

Czy ktoś mi może pomóc z takim samym problemem?

Chcę rozwiązać ten problem w ten sposób, że wetnę się w kable od klimatyzacji i wstawię bezpiecznik jeszcze przed skrzynką bezpiecznikową.

Problem polega na tym że nie wiem która kostka a dokładnie które kable odpowiadają za klimatyzację i za w wspomniany bezpiecznik który się topi.

Stąd moja prośba do tych którzy wiedzą\mają schemat i w miarę możliwości o ukazanie na zdjęciu gdzie w kostce mam się wciąć?

Oczywiście przed tym zabiegiem sprawdzę czy nie ma gdzieś po drodze zwarcia.

Pozdrawiam Jan Ilnicki
Zawszę pomogę jeśli jestem w stanie.

Lancia Kappa SW 2.0 B+G 97r.

Ekskluzywne Herbaty ze Sri Lanki.
www.lyczekherbaty.pl

Rafako

Re: Kappa - bezpiecznik klimatyzacji, klimatyzacja

Post autor: Rafako » 05 maja 2012, 21:20

U mnie w Kappie SW powodem tego objawu był kończący żywot wentylator wnętrza. Po wymianie wentylatora problem ustal.
Serdecznie pozdrawiam.

johny88
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2011, 8:57
Imię: Jan
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Kappa - bezpiecznik klimatyzacji, klimatyzacja

Post autor: johny88 » 06 maja 2012, 0:11

Rafako pisze:U mnie w Kappie SW powodem tego objawu był kończący żywot wentylator wnętrza. Po wymianie wentylatora problem ustal.
Serdecznie pozdrawiam.
Dziękuję za wskazówkę.

Lecz nadal potrzebuję schemat żeby zrobić obejście gdyż mam wypalone gniazdo bezpiecznika od nawiewu.
Zawszę pomogę jeśli jestem w stanie.

Lancia Kappa SW 2.0 B+G 97r.

Ekskluzywne Herbaty ze Sri Lanki.
www.lyczekherbaty.pl

argenta67

Re: Kappa - bezpiecznik klimatyzacji, klimatyzacja

Post autor: argenta67 » 06 maja 2012, 8:24

johny88 pisze:
Rafako pisze:U mnie w Kappie SW powodem tego objawu był kończący żywot wentylator wnętrza. Po wymianie wentylatora problem ustal.
Serdecznie pozdrawiam.
Dziękuję za wskazówkę.

Lecz nadal potrzebuję schemat żeby zrobić obejście gdyż mam wypalone gniazdo bezpiecznika od nawiewu.
Nie ma czegoś takiego ja sobie myślisz bo po prostu skrzynka bezpieczników ma stałe połączenia i albo trzeba ją wymienić albo odszukać (po kolorach) przewód idący do silniczka i wstawić zewnętrzny bezpiecznik. Skrzynki bezpieczników są dostępne z rynku wtórnego więc chyba nie warto kombinować.

johny88
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2011, 8:57
Imię: Jan
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Kappa - bezpiecznik klimatyzacji, klimatyzacja

Post autor: johny88 » 06 maja 2012, 11:20

Nie ma czegoś takiego ja sobie myślisz bo po prostu skrzynka bezpieczników ma stałe połączenia i albo trzeba ją wymienić albo odszukać (po kolorach) przewód idący do silniczka i wstawić zewnętrzny bezpiecznik. Skrzynki bezpieczników są dostępne z rynku wtórnego więc chyba nie warto kombinować.

To właśnie chcę osiągnąć i może ktoś posiada schemat żeby było łatwiej znaleźć. To co na niebiesko zaznaczone :)

Problem polega na tym że bardzo dużo jeżdżę i zawsze mam problem z pocztą\kurierem itp.

Powiem że teraz akurat dla mnie 100zł to nie jest mało więc wolę zrobić zewnętrzny bezpiecznik.

Pozdrawiam
Zawszę pomogę jeśli jestem w stanie.

Lancia Kappa SW 2.0 B+G 97r.

Ekskluzywne Herbaty ze Sri Lanki.
www.lyczekherbaty.pl

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kappa - bezpiecznik klimatyzacji, klimatyzacja

Post autor: prezesjm » 06 maja 2012, 23:06

Wypalony styk w Kappie akurat jest łatwo naprawić. Skrzyneczka bezpiecznikowa ma sprytną warstwowa konstrukcję, nawet jest wszystko ponumerowane. Trzeba skrzyneczkę wyjąć z auta , powyjmować bezpieczniki i przekaźniki ( wcześniej warto to sobie ponotować gdzie co było) i rozłożyć ją na czynniki pierwsze. Wygrzane styki wyczyścić na ile się da i zamienić z jakimś mało używanym obwodem słaboprądowym najlepiej serwis 18. Tam z pewnością jeszcze długo posłuży a ten sprawny dajemy na obwód wiatraka nawiewu i problem z głowy na następne lata. Obejście bezpiecznika jest problematyczne bo to zasilanie na wiatrak jest załączane przez stacyjkę i poprzez jeden z przekaźników będących właśnie w tej skrzyneczce. Trzeba by dorobiać jeszcze dodatkowo przekaźnik itp.

johny88
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 28 cze 2011, 8:57
Imię: Jan
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Kappa - bezpiecznik klimatyzacji, klimatyzacja

Post autor: johny88 » 07 maja 2012, 9:39

prezesjm pisze:Wypalony styk w Kappie akurat jest łatwo naprawić. Skrzyneczka bezpiecznikowa ma sprytną warstwowa konstrukcję, nawet jest wszystko ponumerowane. Trzeba skrzyneczkę wyjąć z auta , powyjmować bezpieczniki i przekaźniki ( wcześniej warto to sobie ponotować gdzie co było) i rozłożyć ją na czynniki pierwsze. Wygrzane styki wyczyścić na ile się da i zamienić z jakimś mało używanym obwodem słaboprądowym najlepiej serwis 18. Tam z pewnością jeszcze długo posłuży a ten sprawny dajemy na obwód wiatraka nawiewu i problem z głowy na następne lata. Obejście bezpiecznika jest problematyczne bo to zasilanie na wiatrak jest załączane przez stacyjkę i poprzez jeden z przekaźników będących właśnie w tej skrzyneczce. Trzeba by dorobiać jeszcze dodatkowo przekaźnik itp.
Profesjonalna odpowiedź jeśli nie uda się załatwić sprawy z Panem Argenta67, zastosuję Pańskie rozwiązanie :)

Dziękuję

Pozdrawiam Jan Ilnicki
Zawszę pomogę jeśli jestem w stanie.

Lancia Kappa SW 2.0 B+G 97r.

Ekskluzywne Herbaty ze Sri Lanki.
www.lyczekherbaty.pl

Awatar użytkownika
wsk9
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 20 lis 2011, 9:31
Imię: Włodek
Lokalizacja: Tomaszów Maz

Re: Kappa - bezpiecznik klimatyzacji, klimatyzacja

Post autor: wsk9 » 15 maja 2012, 16:16

Witam! Poruszę temat klimy.W innym poście pisałem o rozładowaniu aku na postoju w ciągu nocy elektryk zlokalizował przyczynę a mianowicie: rozłączył przewód koło sprężarki klimy.Elektromagnes po wyłączeniu auta nie zawsze odpuści styki i jest cały czas pod napięciem.Może ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem proszę o pomoc.Moje domysły sugerują że: prąd idzie w kierunku sprężarki a więc co zamyka przepływ prądu,czy jest jakiś sterownik.Pozdrawiam
Które bezpieczniki odpowiadają za klimę.Elektryk powiedział mi iż klima jest podłączona bezpośrednie.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2012, 16:50 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie klep posta pod postem, tylko kliknij "zmień".

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kappa - bezpiecznik klimatyzacji, klimatyzacja

Post autor: prezesjm » 15 maja 2012, 19:17

Za to że po wyłączeniu auta na elektromagnes sprężarki jest podawane napięcie odpowiada uszkodzony przekaźnik. Przekaźnik ten jak i stosowny bezpiecznik tego obwodu znajduje się w małej skrzyneczce na lewym nadkolu tuż obok akumulatora. W tym samym miejscu są bezpieczniki i przekaźniki od wiatraków chłodnicy, świateł przednich i klaksonu. W minimalnym stopniu można podejrzewać uszkodzone okablowanie ale to bardzo łatwo wykluczyć. Skrzynka ta jest zasilana bezpośrednio z akumulatora więc jakiekolwiek uszkodzenie przekaźnika, klejenie styków itp. powoduje szybkie rozładowanie akumulatora bez względu na to czy jest załączona stacyjka czy nie.

Awatar użytkownika
wsk9
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 20 lis 2011, 9:31
Imię: Włodek
Lokalizacja: Tomaszów Maz

Re: Kappa - bezpiecznik klimatyzacji, klimatyzacja

Post autor: wsk9 » 15 maja 2012, 22:17

Dzięki za podpowiedź rano zaraz sprawdzę Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wsk9
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 20 lis 2011, 9:31
Imię: Włodek
Lokalizacja: Tomaszów Maz

Re: Kappa - bezpiecznik klimatyzacji, klimatyzacja

Post autor: wsk9 » 17 maja 2012, 15:02

Witam! Miałeś rację przekaźnik fiksuje.Rozebrałem go i na szczęście udało się go naprawić.Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”