Kappa 2.0 VIS - co to za czujnik?

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Kappa 2.0 VIS - co to za czujnik?

Post autor: Polej » 14 lut 2010, 17:25

Witam. Mam do Was pytanie.
Mam niesprawny czujnik w swojej Kappie 2.0 VIS 99rok.
Czujnik znajduje się (patrząc z przodu auta) po prawej stronie obok podstawy akumulatora w bloku silnika- jedyny w okolicy w miare dostępny bez demontażu osłon czy osprzętu silnika. Czujnik ma wtyczkę na 3 piny i powoduje błąd komputera 'sterowanie silnika uszkodzone' i powoduje samoistne włączanie się wentylatora chłodnicy- silnik nie może się rozgrzać, a wentylator cały czas pracuje;| Czy jest to czujnik temperatury silnika? Tak obstawiałem i kupilem czujnik, ale w sklepie dostałem czujnik na 2 piny, a niby dobierali po numerach nadwozia..Czy ktoś wymieniał ten czujnik, lub wie jaki jest jego numer katalogowy, albo coś, co może mi pomóc?
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

argenta67

Odp: Kappa 2.0 VIS - co to za czujnik?

Post autor: argenta67 » 14 lut 2010, 17:42

To jest czujnik temp silnika i występuje w ostatniej serii Kappy ale i też w innych autach.

Awatar użytkownika
Praptax
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Konin

Odp: Kappa 2.0 VIS - co to za czujnik?

Post autor: Praptax » 14 lut 2010, 18:49

Polej pisze:Witam. Mam do Was pytanie.
Mam niesprawny czujnik w swojej Kappie 2.0 VIS 99rok.
Czujnik znajduje się (patrząc z przodu auta) po prawej stronie obok podstawy akumulatora w bloku silnika- jedyny w okolicy w miare dostępny bez demontażu osłon czy osprzętu silnika. Czujnik ma wtyczkę na 3 piny i powoduje błąd komputera 'sterowanie silnika uszkodzone' i powoduje samoistne włączanie się wentylatora chłodnicy- silnik nie może się rozgrzać, a wentylator cały czas pracuje;| Czy jest to czujnik temperatury silnika? Tak obstawiałem i kupilem czujnik, ale w sklepie dostałem czujnik na 2 piny, a niby dobierali po numerach nadwozia..Czy ktoś wymieniał ten czujnik, lub wie jaki jest jego numer katalogowy, albo coś, co może mi pomóc?
Miałem identyczny objaw jak auto stało 2 dni na -20 st. Po skasowaniu błędu na komputerze problem zanikł.
Była: Lancia Y 1.1 Elefantino 1998r.
Jest: Lancia Kappa 2.0 VIS LPG 2000r.
Następna : Delta

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa 2.0 VIS - co to za czujnik?

Post autor: Polej » 15 lut 2010, 1:34

tyle, że ten błąd pojawia się i znika. Sęk jest raczej w czujniku, ale błąd warto skasować.
To jeszcze jedno pytanie. Jak nazywa się wersja komputera sterującego całą elektroniką w tym modelu? Bo ostatnio zaprzyjaźniony mechanik miał problem z podpięciem się pod komputer, bo prawdopodobnie nie miał do tego oprogramowania..
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
Praptax
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Konin

Odp: Re: Kappa 2.0 VIS - co to za czujnik?

Post autor: Praptax » 15 lut 2010, 7:17

Polej pisze:tyle, że ten błąd pojawia się i znika. Sęk jest raczej w czujniku, ale błąd warto skasować.
To jeszcze jedno pytanie. Jak nazywa się wersja komputera sterującego całą elektroniką w tym modelu? Bo ostatnio zaprzyjaźniony mechanik miał problem z podpięciem się pod komputer, bo prawdopodobnie nie miał do tego oprogramowania..
Ja mam Silnik 2.0 Vis 155 ( plastikowa osłona silnika) ten co już był montowany w Lybrach dlatego mechanik nie mógł się podpiąć pod Kappę tylko poszło jak wybrał Lybre 2.0 155 km
Była: Lancia Y 1.1 Elefantino 1998r.
Jest: Lancia Kappa 2.0 VIS LPG 2000r.
Następna : Delta

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa 2.0 VIS - co to za czujnik?

Post autor: Polej » 17 lut 2010, 17:11

czujnik zmieniony. Koszt w ASO -162 na 'za tydzień'. Koszty w sklepie- 49zł na 'za dwie godziny'.
W ASO warto tylko poprosić o numer katologowy, bo zdzierstwo jest niesamowite. Zresztą jak w każdym ASO.

Praptax
dzięki za pomysł, tak nie próbowaliśmy;)
Ale jeśli nie będzie problemu z wentylatorem po zmianie czujnika, to i diagnostyka będzie zbędna;]

Pozdrawiam!
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

fotisk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 617
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:25
Lokalizacja: Łódź

Odp: Kappa 2.0 VIS - co to za czujnik?

Post autor: fotisk » 17 lut 2010, 22:22

Kolego Polej,
numery części to nie problem, od tego mamy ePer, tam znajdziesz numery wszystkich części w Twoim aucie.
Pozdrawiam

Fotisk
Kappa 2.0 Łódź

Zapraszam do mojego sklepu http://www.nielsen.sklep.pl - dla forumowiczów 10% rabat...

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa 2.0 VIS - co to za czujnik?

Post autor: Polej » 18 lut 2010, 16:16

oo, a o tym nie wiedziałem. Wiedziałem, że katalogi są w internecie, ale nie wiedziałem, że tak łatwo dostępne.
Dzięki wielkie!
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”