Kappa temperatura ?

Awatar użytkownika
rak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 200
Rejestracja: 19 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa temperatura ?

Post autor: rak » 08 paź 2008, 14:14

Mam problem z temperaturą płynu w silniku w czsie jazdy oscyluje między 50-70 st. C. a w trakcie jazdy czasami wyświetla się na infocenter napis CHECK, ENGINE CONTROL SYSTEM FAILURE w jednym przypadku włączyły się oba wentylatory mimo że silnik nie ośiągnął tak wysokiej temperatury.Byłem w serwisie podłaczyli samochód pod komputer i okazało się że mam usterkę czujnika temperatury wody tego czerwonego (bo w tym typie JTD jest dwa ). Natomiast inny mechanik bez podłączenia pod komputer stwierdził że po wymianie termostatu powinno wszystko wrócić do normy. Teraz nie wiem co mam robić czy wymieniać termostat i liczyć że on był przyczyną tej usterki czy szukać czujnika? Nadmieniam że jeśli chodzi o czujnik to nie mam pojęcia gdzie go kupiś bo we wszystkich znanych mi sklepach i serwisach szukałem ale niestety nie mają. Jeżeli ktoś wie gdzie go kupić proszę o odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich :(
Pozdrawiam Zbyszek
Srebrna Włócznia K 2,4 JTD

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa temperatura ?

Post autor: prezesjm » 08 paź 2008, 14:30

Niska temperatura w JTD oczywiście może być od termostatu, czujnik czerwony " na zegary" nie do kupienia, nawet w serwisie produkt wyczerpany. Pozostaje jedynie poszukać używanych. Czujniki te psuja się niezmiernie rzadko, raczej częstsza jest awaria zegarów, licznika jak kto woli bo on steruje wiatrakami. Samoistne włączenie się wiatraków na zimnym silniku może być spowodowane wspomnianą awarią zegarów, awarią czujnika na osuszaczu klimy lub włączoną klimą i co najbardziej prawdopodobne przerwą w obwodzie wspomnianego czerwonego czujnika temperatury. Układ w Kappie jest tak zaprojektowany że w przypadku zdjęcia wtyczki z czujnika, wypadnięcia wtyczki, przerwania obwodu ( np uszkodzenie przewodów, zaśniedziałe styki na czujniku) włącza wiatraki na stałe. Uszkodzony termostat na zimnym silniku nie spowoduje włączenia wiatraków.

tony
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 381
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa...ale nie mam swojego miejsca...

Kappa temperatura ?

Post autor: tony » 08 paź 2008, 14:43

Zapytaj w LT
www.autosklep24.pl

Tylko napisz maila albo zadzwoń,nie wszystko mają na stronie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”