Kappa - szyba czołowa/szyby boczne/szyba tylna

Jajcek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2013, 14:44
Imię: Jacek
Lokalizacja: Gryfino

Kappa - szyba czołowa/szyby boczne/szyba tylna

Post autor: Jajcek » 14 sty 2014, 17:47

Drodzy forumowicze.
Nie będę się rozpisywał co się stało z moją kochaną Lanciunią, można sobie o tym przeczytać tutaj http://egryfino.pl/pl/index.php/wydarze ... owa-zemsta.
Autko nie posiada szyb. Moje pytanie brzmi: czy opłaca się wstawić szyby?? jeżeli tak to czy nowe, czy używane?? może jakieś namiary na sprzedawce, wstawiacza szyb z okolic Szczecina, Gryfina?? może jak samemu wymienić szyby boczne?? a może i można tylną jakoś samemu wymienić??
Proszę o jakąś poradę, autko jest z 2000 roku, z silnikiem 2,4 jtd, w listopadzie zrobione całe zawieszenie, wymienione wszystkie filtry i płyny
Ostatnio zmieniony 15 sty 2014, 7:28 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!

Awatar użytkownika
cojo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 123
Rejestracja: 06 wrz 2013, 9:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szyba czołowa, szyby boczne, szyba tylna

Post autor: cojo » 14 sty 2014, 18:10

Wymieniaj na nowe, przednia do Lancii to koszt ok 300 zł,

Boczne i tylną kup używane,

boczne używki ok 60-100 zł

tylna nie mam pojęcia ile kosztuje
Była Lybra, jest Thesis i Dodge




Wystawiasz faktury, skorzystaj z Program do wystawiania faktur online bez potrzeby rejestracji lub faktury online z magazynem :)

Jajcek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2013, 14:44
Imię: Jacek
Lokalizacja: Gryfino

Re: Szyba czołowa, szyby boczne, szyba tylna

Post autor: Jajcek » 14 sty 2014, 18:19

Z tego co szukam to nowa przednia z wymianą to koszt 1157 zł plus dochodzi laweta do Szczecina
Gdzie znajdę jakąś tańszą??

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5037
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Szyba czołowa, szyby boczne, szyba tylna

Post autor: Bichoń » 14 sty 2014, 18:23

Szyba przednia nowa to koszt co najmniej 800zł i to jak masz szczęście mieć w okolicy jakiś "szybowników" którzy w tej cenie będą mieć. Zazwyczaj to koszt ok. 1100 - 1200zł.
Z używaną przednią szybą jest problem polegający na tym, że trzeba ją umiejętnie wyciąć z "dawcy", ponieważ szyba jest razem z uszczelką, byle jakie wycięcie spowoduje że szyby nie da się już prawidłowo zamontować (jest trochę o tym na forum, poszukaj).
Szyby boczne nie powinny sprawić większego problemu z wymianą, to już jak w każdym samochodzie, trochę zabawy z rozkręcaniem drzwi itp.
Co z szybą tylną - nie mam pojęcia.

Jajcek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2013, 14:44
Imię: Jacek
Lokalizacja: Gryfino

Re: Szyba czołowa, szyby boczne, szyba tylna

Post autor: Jajcek » 14 sty 2014, 18:46

Szyba czołowa wchodzi w rachubę tylko nowa, trochę juz o tym poczytałem, nie mam zaprzyjaźnionego szybownika, ani sam się nie podejmę wycinania bo nie mam o tym pojęcia, więc tylko nówka.
Może ktoś z forumowiczów wymieniał tylną szybę samemu, czy też musi być specjalista?? z bocznymi może sobie poradzę.
Jutro obdzwonie szybowników w okolicy, może dadzą jakąś normalną cenę na przednią szybę.

Awatar użytkownika
cojo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 123
Rejestracja: 06 wrz 2013, 9:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kappa - szyba czołowa/szyby boczne,/szyba tylna

Post autor: cojo » 14 sty 2014, 19:12

Wybacz kolego za wprowadzenie w błąd, (za dużo przed kompem) - myślałem, ze temat tyczy się Lybry a tu Kappa w temacie :)

Ceny, które podałem tycza się oczywiście Lancii Lybry i sa rzeczywiste, bo szybę przednią wymieniałem miesiąc temu a boczne pół roku jak mi się gówniarze włamali żeby CB zabrać :(


pzdr. S.
Była Lybra, jest Thesis i Dodge




Wystawiasz faktury, skorzystaj z Program do wystawiania faktur online bez potrzeby rejestracji lub faktury online z magazynem :)

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4007
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - szyba czołowa/szyby boczne,/szyba tylna

Post autor: volf » 15 sty 2014, 0:14

Co do przedniej to ja 1,5 roku temu płaciłem za nową razem z wymianą 600PLN, ale szyba chińska marki Benson.
Tylna też jest wklejana i też chyba komplet z uszczelką.
Boczne spokojnie sam wymienisz i mogą być używki.
KAPPA TDS & JTD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”