Kappa - słaby nadmuch

Czyzyk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 101
Rejestracja: 18 lip 2007, 0:00
Imię: Bartek
Lokalizacja: Kraków

Kappa - słaby nadmuch

Post autor: Czyzyk » 25 cze 2013, 13:28

Witam wszystkich,


od dość długiego czasu zauważam bardzo słaby nadmuch w moim aucie. Generalnie rzecz biorąc odkąd mam kappe, to wentylacja szalu nie robiła, ale teraz to już jest w ogóle porażka. O odparowaniu szyb przy padającym deszczu mogę zapomnieć, jak ustawie wentylator na max, to czołową i przednie boczne do połowy jeszcze odparuje, ale tył jest wiecznie "przydymiony". Jak włączę klimę to jak najbardziej odparuje, jednak na jesieni, a w szczególności w zimie poniżej 7 st. klima się nie włącza i wtedy jest mega problem.No chyba,że wszystkie kappy słabo dmuchają z nawiewów (w co wątpię)? Dodam też ,że zimą przy minusowych temperaturach muszę ustawić wiatrak na 4/5 kresek,żebym cokolwiek czuł ciepłe powietrze na twarzy. Wentylator pracuje, słychać jak przyspiesza, na najwyższych obrotach robi już spory hałas a mimo to z nawiewów leci lekki zefirek zamiast huraganu na co wskazywałaby jego głośność. W trybie full auto słychać czasami wyraźne skrzypienie/trzeszczenie klapek(?) podczas ich przestawiania. Poradźcie proszę jak można to ugryźć, gdzie popatrzyć, co urwać, gdzie przywalić? ;) Dzięki za rady.
Kappa LS 2,0 20V 95'

Alan

Re: Kappa- słaby nadmuch

Post autor: Alan » 25 cze 2013, 13:38

Nigdy w kappie poniżej +7 nie odpala klima... a próbowałeś kiedyś wymienić filtr kabinowy? :) sprawa błaha,ale może...

Czyzyk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 101
Rejestracja: 18 lip 2007, 0:00
Imię: Bartek
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa- słaby nadmuch

Post autor: Czyzyk » 25 cze 2013, 13:57

Błahe sprawy załatwiam od ręki, w cięższych przypadkach szukam pomocy na forum ;) Filtr odpada, próbowałem też bez niego, dużej różnicy nie ma niestety...
Kappa LS 2,0 20V 95'

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - słaby nadmuch

Post autor: marceli » 25 cze 2013, 16:01

Generalnie jak nie sprawdzałeś to wartałoby zajrzeć czy nie leje nagrzewnica,ot tak dla pewności.Chodzi o to zaparowywanie.

Potem musisz sprawdzić drożność kanałów co dolatuje powietrze,ew ustawienia klapek ale to trochę pracochłonne bo pasuje dostać się na podszybie do wentylatora.
Jak już tam dogrzebiesz się to zobaczysz a może ktoś urwał/ułamał kawałek jakiegoś plastiku z kanałów powietrznych i nadmuch leci nie w kabinę a na zewnątrz?
Może też to sugerować to zaparowywanie gdyż wchodzi tam wilgoć.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Czyzyk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 101
Rejestracja: 18 lip 2007, 0:00
Imię: Bartek
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - słaby nadmuch

Post autor: Czyzyk » 26 cze 2013, 16:42

Dzięki za wskazówki, pobawię się z tym w sobotę.
Kappa LS 2,0 20V 95'

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”