Kappa - brak świateł mijania

Awatar użytkownika
rosvit
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 07 maja 2010, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - brak świateł mijania

Post autor: rosvit » 07 maja 2010, 21:03

Witam, mój pierwszy post i od razu w porady i pytania techniczne :D

Otóż sytuacja jest taka: posiadaczem Kappy jestem od niedawna - od niespełna miesiąca. A kupiłem ją od użytkownika forum amorepomidore, który był jej czwartym właścicielem, co mnie z kolei robi piątym )) Samochód naprawdę zadbany, choć nie bez drobnostek, ale czego wymagać od 13-letniego auta..

Ostatnio pojawił się pewien problem, który nieco psuje mi humor - pewnego dnia zauważyłem, że nie mam świateł mijania (samochód stoi na ulicy) po 3-dniowym postoju. Tak jak wskazuje schemat i moje oczy - Kappa ma jedną żarówkę na światła mijania i drogowe, a co więcej - jest w niej jeden drut. "Długie" mam, świecą bardzo ładnie, natomiast mijania nie mam. Jeżeli chodzi o przełącznik w salonie (ten po lewej stronie), to ten działa - jak włączam, to mam napięcie na bezpiecznikach (obu - tych na lewym nadkolu) świateł mijania. Przekaźnik (w tym samym miejscu) działa (wymieniałem przekaźniki drogowych i mijania miejscami i nic się nie zmieniło). Ma ktoś może pomysł, o co może się rozchodzić, bo przez taki niby drobiazg nie mogę korzystać z samochodu, a do tej pory nie mogę tego problemu rozwiązać?

Albo ma ktoś może szczegółowy schemat instalacji elektrycznej (w tej, co jest tu na forum - 5-co tomowym pdf nie ma wszystkich elementów - jest bardzo schematyczny).

Byłbym bardzo wdzięczny za każdą radę i pomóc. (Przy okazji naprawy dzisiaj przypomniało się już dawno zapomniane rozwinięcie skrótu FIAT - Fix It Again, Tony - nie chcę, żeby coś takiego kojarzyło mi się z Kappą, z której jestem póki co naprawdę zadowolony )).

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lancia Kappa - brak swiatel mijania

Post autor: stabraf » 07 maja 2010, 21:07

Ja bym zaczął od sprawdzenia poprawności styków tych wpinanych do lampy na dole jak i konektorów wpinanych bezpośrednio w żarówkę H7-lubią zaśniedzieć.Tylko czemu obie lampy na raz :roll:

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Lancia Kappa - brak swiatel mijania

Post autor: bargaw3181 » 07 maja 2010, 21:17

Witaj :) : witaj :

Teraz to już mnie zakręciłeś strasznie... przecież Kappa ma osobne żarówki do świateł długich i do świateł mijania... dobrze mówię...?? Bo już sam się zakręciłem teraz :lol: :-P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lancia Kappa - brak swiatel mijania

Post autor: stabraf » 07 maja 2010, 21:39

:D
kappa.JPG
I tak to widzę :roll: ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Lancia Kappa - brak swiatel mijania

Post autor: bargaw3181 » 07 maja 2010, 21:41

No mnie widzi się to dokładnie tak samo :)
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
cocoon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 739
Rejestracja: 03 kwie 2009, 20:53
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: Lancia Kappa - brak swiatel mijania

Post autor: cocoon » 07 maja 2010, 21:48

Po pierwsze primo to może by tak sprawdzić czy żarówki są sprawne czyli odepnij pierwszą lepszą wtyczkę i wepnij pewną czyli dobrą H7 , jak nie zadziała to kombinuj dalej 8-O
CROMA 1,9 JTDM 150 KM 272/B AVORIO VANITOSO VR.z wirusem
FREEMONT URBAN 2.0 JTDM2 automat 170 KM (narazie)
była : Kappa 2,4 JTD 616A GRIGIO URANO z jeszcze nowszym wirusem :)
>wojtekr3@interia.pl 600 227 557
Idiotów na świecie nie ma wcale tak wielu. Są tylko bardzo dobrze rozstawieni

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Lancia Kappa - brak swiatel mijania

Post autor: bargaw3181 » 07 maja 2010, 21:56

No jeżeli kolega myślał, że jest jedna żarówka do długich i mijania to bardzo możliwe że po prostu żarówki wystarczy wymienić :)
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
rosvit
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 07 maja 2010, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia Kappa - brak swiatel mijania

Post autor: rosvit » 07 maja 2010, 22:07

Panowie, muszę się przyznać, że jest mi... wstyd.. Poszedłem, sprawdziłem - przepalone żarówki (przynajmniej jedna, drugą sprawdzę jutro). Przepraszam za zawracanie głowy, więcej się nie powtórzy (przecież nad studiowaniem manualu spędziłem niejedną toaleto-godzinę, a jakoś ominąłem stronę z żarówkami...)

W każdym razie naprawdę dziękuję za wsparcie,

myślę że temat można zamknąć.

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Lancia Kappa - brak swiatel mijania

Post autor: bargaw3181 » 07 maja 2010, 22:09

nie ma problemu :) pomoc zawsze się znajdzie :)

pozdrawiam : yesyes :
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lancia Kappa - brak swiatel mijania

Post autor: stabraf » 07 maja 2010, 22:11

I gitara Santany ;) Dowiedziałeś się czegoś nowego o swoim autku : ok2 :
Wal śmiało z pytaniami - zawsze pomożemy :D

Awatar użytkownika
maciek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 69
Rejestracja: 22 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Kappa - brak swiatel mijania

Post autor: maciek » 10 maja 2010, 10:59

w mojej Kappie często przepalają się żarówki mijania. A najgorsze jest to ,że nie są one tanie. Na stacjach ceny są od 23 do 29 zł za szt H7.
Wiem bo wczoraj zwiedziłem z 3 stacje bo właśnie mi padły dwie żarówki mijania. Już drugi raz mi się to zdarzyło że padły dwie. Auto mam 2 lata a żarówek wymieniłem z 9szt mijania i kilka pozycyjnych i innych. A w VW T4 od roku nie zmieniłem ani jednej.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - brak swiatel mijania

Post autor: stabraf » 10 maja 2010, 11:43

A nie parują Ci klosze od wewnątrz?Jeśli chodzi o żarówki to ja miałem na zapasie 2 szt. H7 z biedronki po 9zeta komplecik i jeżdżę na nich już z pół roku : gafa : drugi komplecik ze stonki jeżdzi w bagażniku ;)

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Kappa - brak swiatel mijania

Post autor: bargaw3181 » 10 maja 2010, 12:18

stabraf pisze:A nie parują Ci klosze od wewnątrz?Jeśli chodzi o żarówki to ja miałem na zapasie 2 szt. H7 z biedronki po 9zeta komplecik i jeżdżę na nich już z pół roku : gafa : drugi komplecik ze stonki jeżdzi w bagażniku ;)
ja zrobiłem tak jak Ty. Kupiłem akurat takie bo potrzebowałem szybko a nie było nic w pobliżu.
Pomyślałem sobie... kupie tanie najwyżej za parę dni wymienię jak się przepalą... ale o dziwo już 7 miesiąc jeżdżę na nich i świecą :-P
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - brak swiatel mijania

Post autor: wujekp » 10 maja 2010, 20:54

maciek pisze:w mojej Kappie często przepalają się żarówki mijania. A najgorsze jest to ,że nie są one tanie. Na stacjach ceny są od 23 do 29 zł za szt H7.
Wiem bo wczoraj zwiedziłem z 3 stacje bo właśnie mi padły dwie żarówki mijania. Już drugi raz mi się to zdarzyło że padły dwie. Auto mam 2 lata a żarówek wymieniłem z 9szt mijania i kilka pozycyjnych i innych. A w VW T4 od roku nie zmieniłem ani jednej.
W ciągu 3,5 roku w Kapiszonie wymieniałem żarówkę mijania może ze trzy-cztery razy (nie jestem zwolennikiem nadgorliwości i wymieniam tylko spaloną). Postojowe trochę częściej. Tyle że ja jeżdżę relatywnie niewiele (przynajmniej w kilometrach, bo w tych korkach to czasem tyle czasu to zajmuje ...)
Kupuję standardowe żarówki (zazwyczaj Narva).
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kappa - brak swiatel mijania

Post autor: goldixll » 14 maja 2010, 13:17

maciek pisze:w mojej Kappie często przepalają się żarówki mijania. A najgorsze jest to ,że nie są one tanie. Na stacjach ceny są od 23 do 29 zł za szt H7.
Wiem bo wczoraj zwiedziłem z 3 stacje bo właśnie mi padły dwie żarówki mijania. Już drugi raz mi się to zdarzyło że padły dwie. Auto mam 2 lata a żarówek wymieniłem z 9szt mijania i kilka pozycyjnych i innych. A w VW T4 od roku nie zmieniłem ani jednej.
sprawdź na początek jakie napięcie dochodzi do żarówek, być może jest za duże i pali żarówki :?:

Nie jestem pewny ale w kappie jest chyba coś takiego jak regulator napięcia (z reguły przy alternatorze) - może masz walnięty i daje zbyt duże napięcie.

Co do autora wątku to nie przejmuj się - ja po zakupie kappy zrobiłem to samo co ty : gafa : Później dopiero uświadomiłem sobie że są osobne żarówki mijania :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”