Kappa - szyba czołowa

Awatar użytkownika
bomal23
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 238
Rejestracja: 30 lip 2005, 0:00
Skype: bomal23
Lokalizacja: Lublin/Rzeszów

Odp: Kappa - Szyba czołowa

Post autor: bomal23 » 20 sty 2010, 21:19

Ja wymieniałem na początku czerwca i kosztowała mnie używana od handlarza 400 zł + wysyłka + montaż. Dla wyjęcia szyby były rozginane słupki i karoseria. Udało się bez kłopotów założyć używkę. Ale jest warunek jak kupujecie używkę czołową do Kappy - musi być wycięta bez uszkodzenia uszczelki. A to niewielu ludzi chce się podjąć, bo to jest po prostu loteria.

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Odp: Kappa - Szyba czołowa

Post autor: Marcin_D » 21 sty 2010, 14:17

kulu pisze:No z tymi sprzęgłam to się chyba za bardzo rozpędziłeś bo np. na stronie inter-cars w ofercie mają sprzęgła: luk, sachs i valeo

Nie bardzo rozumiem posta.

Np sprzęgło w Kappie fabryczne jest (zdaje mi się) Valeo, w serwisie w opakowaniu Ricambi Originale Fiat/Lancia/Alfa Romeo też jest produkcji Valeo (kosztuje koło 1300zł), a w sklepie niezależnym (np. InterCars) Valeo kosztuje (dane sprzed 2 min) 765,44zł.
A na stro nie są Luc i Bosch - bo oni też je robią.

Tak samo lampy robi Hella, Bosch, Valeo i masa innych firm np. TYC - ogólnie do różnych samochodów (nie do Kappy - bo tutaj tylko Carello robi).

Awatar użytkownika
kulu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 144
Rejestracja: 17 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Żagań

Odp: Kappa - Szyba czołowa

Post autor: kulu » 22 sty 2010, 20:07

Chodziło mi o to że w przeciwieństwie do szyby czołowej do Kappy to sprzęgła produkuje kilka firm a nie tylko jedna

carincton
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 675
Rejestracja: 05 lis 2011, 14:54
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Konina

Re: Kappa - Szyba czołowa

Post autor: carincton » 26 lis 2013, 21:26

Czy jeśli szybą czołowa używana zostanie wycięta z uszkodzoną uszczelką to można ją zamontować stosując tzw. listek imitujący uszczelkę?
Czy ktoś słyszał o czymś takim?

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4001
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - szyba czołowa

Post autor: volf » 26 lis 2013, 23:24

Ja o takich listkach nie słyszałem, ale szybę zamontować się da nawet z uszkodzoną uszczelką, bo przecież jest wklejana. Tylko nie wiem jak to będzie wyglądać i czy te listki będą w stanie to zamaskować :?:
KAPPA TDS & JTD

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kappa - szyba czołowa

Post autor: bronx » 27 lis 2013, 10:21

A ja mam ubezpieczenie szyb w AXA i właśnie coś się dzieje.
Orientujecie się czy tam są jakieś okresy karencji,
od ubezpieczenia nie minął jeszcze 1miesiąc, w warunkach nie znalazłem żadnego zapisu, a nie chciałbym aby mnie zrobili na szaro.

carincton
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 675
Rejestracja: 05 lis 2011, 14:54
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Konina

Re: Kappa - szyba czołowa

Post autor: carincton » 27 lis 2013, 12:26

Ja mam OC w Avivie i ubezpieczenia na szyby swiadomie nie wykupilem, bo koszt 120 zl, a wklad wlasny wynosi 500 zl, dlatego stwierdzilem, ze mi sie nie oplaca wykupowac.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”