Kappa - szyba czołowa

Paweł Cichy
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2010, 19:14
Lokalizacja: Mieleszynek

Kappa - szyba czołowa

Post autor: Paweł Cichy » 13 sty 2010, 20:44

Witam. Posiadam kappę 99r,diesel.Mam problem,pękła mi szyba przednia po całej szerokości od prawego słupka do lewego 10 cm od dolnej uszczelki .Nie wiem co mam zrobić w sensie czy kupić szybę nową czy używaną?Pytałem w kilku firmach od szyb i dowiedziałem się że ta szyba nowa jest bardzo droga,i że używanej nie uda się założyć.Co mam zrobić? Czekam na poradę z góry dziękuję.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Kappa - Szyba czołowa

Post autor: Nat » 13 sty 2010, 20:49

Atermiczna (bodajże niebieska) jest bardzo droga, nieatermiczna a nowa chyba w rozsądniejszych cenach,
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Kappa - Szyba czołowa

Post autor: wujekp » 13 sty 2010, 22:56

Paweł Cichy pisze:Witam. Posiadam kappę 99r,diesel.Mam problem,pękła mi szyba przednia po całej szerokości od prawego słupka do lewego 10 cm od dolnej uszczelki .Nie wiem co mam zrobić w sensie czy kupić szybę nową czy używaną?Pytałem w kilku firmach od szyb i dowiedziałem się że ta szyba nowa jest bardzo droga,i że używanej nie uda się założyć.Co mam zrobić? Czekam na poradę z góry dziękuję.Pozdrawiam.
Niestety chyba Nat nie do końca ma rację. Niezależnie od "koloru" ta szyba jest bardzo droga - ja przynajmniej nie słysząłem jeszcze nigdy o nowej szybie czołowej do Kappy w rozsądnej cenie.
Ale nieprawdą jest że nie da się założyć używanej szyby. Były takie przypadki na forum. Ale nie jest to proste - szczególnie odpowiednie wycięcie szyby z uszczelką ze starego samochodu.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11973
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Kappa - Szyba czołowa

Post autor: topcio » 14 sty 2010, 14:39

Nowa w Lbn kosztuje ok 800 Pln
Używaną, aby dało się wkleić trzeba umiejętnie wyciąć.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Daro_wawa
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 407
Rejestracja: 29 maja 2009, 9:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Kappa - Szyba czołowa

Post autor: Daro_wawa » 14 sty 2010, 15:09

Ja wymieniłem swoją szybę na używaną oryginalną wycięcie - pół dnia, wklejenie drugie pół.
A jeśli chodzi o szybę jeśli jesteś nadal zainteresowany kupnem
To mogę podać nr. do autoszyb w Radomiu 750zł ---> szyba+ montaż ale oczywiście szyba nie z logiem Lanci ;/

Ale z tego co ja się dowiadywałem to nieoryginalne szyby nie nadają się do niczego i nie warto montować podróbek szkoda kasy i dużo gorsza jakość produktu i trwałość ;/
Były :
1.Kappa 2.4b 2.Kappa 2,4b 3.Kappa 2.0 4.Kappa 2.0 5.Kappa 2.4b 6. Kappa 2.4b 7.Kappa Coupe 2.4 20V nr 1410,Kappa Coupe 2.4 20V nr 0615, Lanos 1.6 16V,Kappa Coupe 2.0 20VT nr 2774
Jest :
BMW E39 2.5 24V
OPEL VECTRA C GTS OPC LINE

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Kappa - Szyba czołowa

Post autor: Nat » 14 sty 2010, 15:13

Nat pisze:Atermiczna (bodajże niebieska) jest bardzo droga, nieatermiczna a nowa chyba w rozsądniejszych cenach,
Jak wiadomo nie mam Kappy, powtarzam fragment rozmowy ze spota mazowieckiego - ktoś skarżył się, ze atermiczna jest dwa razy droższa...
Własnie sprawdziłem to - np. w carglass atermiczna kosztuje 1500 zł- czyli to by się w sumie zgadzało, skoro zwykła wg topcia 800 zł...
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 929
Rejestracja: 06 paź 2006, 0:00
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: Kappa - Szyba czołowa

Post autor: Przemek » 14 sty 2010, 16:25

Daro_wawa pisze:Ale z tego co ja się dowiadywałem to nieoryginalne szyby nie nadają się do niczego i nie warto montować podróbek szkoda kasy i dużo gorsza jakość produktu i trwałość ;/
Proponuję dowiedzieć się jeszcze raz... :?:
Szyby na pierwszy montaż (czyli niech będzie oryginalne) są wytwarzane przez tego samego producenta, co dostępne później jako tzw. markowe. Różnią się rzeczywiście brakiem logo producenta, za to są zazwyczaj o połowę tańsze. Według mojej wiedzy, żaden obecny producent samochodów nie wytwarza samodzielnie oszklenia, zlecając to podwykonawcom.
Niemniej, jak w przypadku każdego chyba produktu są dostępne szyby różnej jakości, od badziewia po produkt lepszy od oryginału, bo robiony współcześnie według wciąż dopracowywanych technologii produkcji.
Pozdr.

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Odp: Kappa - Szyba czołowa

Post autor: Marcin_D » 15 sty 2010, 15:37

Wracając do meritum - szyba oryginalna używana musi byc idelanie wycieta - ale to trzeba mieć narzędzia i fach w ręku.

Szyba nowa "nieoryginalna" (bez logo) - niebieska "atermiczna" z wklejeniem kosztuje koło 1200-1500zł - nioryginalność polega na braku loga Lanci, bo producent jest ten sam co na pierwszy montaż - Splintex - nikt inny nie produkuje szyb do Kappy.
Ja po znajomości w Car-glass na Polnej w radomiu wymieniłem 2 lata temu za 960zł.

Szyba oryginalna (z logo) - w ASO 1800 z wklejeniem.


Szyba "zielona" zwykła jest tańsza, ale na pewno nie o połowę.

Ja mam w piwnicy używaną, wyciętą prze pajaca tak, że uszczelka jest porżnieta - Marcin z Carglass stwirdził, że może dałoby się podebrać inną uszczelkę i ją zaadoptować, ale od 2 lat nie mam czasu się tym zająć i tak stoi sobie.

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11973
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Kappa - Szyba czołowa

Post autor: topcio » 15 sty 2010, 15:51

Marcin_D pisze:
Szyba "zielona" zwykła jest tańsza, ale na pewno nie o połowę.
.
a jednak, właśnie dzwoniłem do sprzedawcy - szyba w detalu bez znajomości z montażem 1000 pln
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Odp: Kappa - Szyba czołowa

Post autor: Marcin_D » 15 sty 2010, 15:55

topcio1 pisze:
Marcin_D pisze:
Szyba "zielona" zwykła jest tańsza, ale na pewno nie o połowę.
.
a jednak, właśnie dzwoniłem do sprzedawcy - szyba w detalu bez znajomości z montażem 1000 pln
Topciu to gdzie ona jest tańsza o połowę skoro w Carglasie bez znajomości "niebieska" z wklejką kosztuje 1300zł - toż to tylko 300zł mniej - czyli jakby nie liczyć niecałe 25%. :roll:

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Kappa - Szyba czołowa

Post autor: Nat » 15 sty 2010, 18:06

Tak jak napisałem powyżej - w Carglasie w Wawie niebieska 1500. Nie pytałem, czy z wklejeniem, przyjąłem, że bez. Do doprecyzowania. Jeśli by tak było, 800 a 1500 - prawie 100 % drożej.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11973
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Kappa - Szyba czołowa

Post autor: topcio » 15 sty 2010, 18:38

Marcin_D pisze:
topcio1 pisze:
Marcin_D pisze:
Szyba "zielona" zwykła jest tańsza, ale na pewno nie o połowę.
.
a jednak, właśnie dzwoniłem do sprzedawcy - szyba w detalu bez znajomości z montażem 1000 pln
Topciu to gdzie ona jest tańsza o połowę skoro w Carglasie bez znajomości "niebieska" z wklejką kosztuje 1300zł - toż to tylko 300zł mniej - czyli jakby nie liczyć niecałe 25%. :roll:
luzik, skrót myślowy

Marcin sam to napisałeś :ASO 1800 a ty wstawiłeś za 960 , a nawet u mnie 1000 z montażem to też prawie połowa
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Vico
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 07 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Radom

Re: Kappa - Szyba czołowa

Post autor: Vico » 18 sty 2010, 9:03

Ja wymieniałem niedawno w mojej Kappie w CarGlassie właśnie w Radomiu szybe czołową bez znajomosci zaplacilem 1070zł. Było to jakoś w lipcu :) Niestety dla tych, którzy chcą znaleźć taniej mam złą wiadomość. Obdzwoniłem praktycznie wszystkie zakłady włącznie z jakimś w starachowicach, gdzie miało być sporo taniej, jednak niestety nigdzie ale to nigdzie taniej nie udało mi się załatwić. Do tego szyba na zamówienie i trzeba czekać. Używaną też trudno kupić i tak jak kolega napisał musi być dobrze wycięta żeby uszczelek nie porżnąć, ale koszt podejrzewam, że nie będzie sporo mniejszy, dlatego osobiście odradzam już zabawę z używkami... niestety taki urok tej szyby i trzeba liczyć się z kosztami za nią... Ponadto ile robotniki się nabluzgali przy wycinaniu mojej starej to szkoda gadać ;)

Awatar użytkownika
schab
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 29 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Radziszów k. Krakowa

Odp: Kappa - Szyba czołowa

Post autor: schab » 18 sty 2010, 9:17

A ja z trochę innej beczki , skoro sprawę kosztów "mamy z głowy" .
Pytanie podstawowe - szyba pękła sama z siebie , czy dostała wcześniej jakimś kamykiem ? Dlaczego pytam ? Jeżeli to był kamyk - sprawa jest prosta , jeżeli pękła "samoistnie" - proponuję zastosować wariant najtańszy i szybciutko pozbyć się auta . Zachodzi bowiem uzasadnione podejrzenie o naruszonej sztywności nadwozia , który to objaw jest skutkiem "bogatej przeszłości" auta i niefachowych napraw blacharskich !

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Odp: Re: Kappa - Szyba czołowa

Post autor: paśny » 18 sty 2010, 11:01

Vico pisze:Obdzwoniłem praktycznie wszystkie zakłady włącznie z jakimś w starachowicach, gdzie miało być sporo taniej
Jak wymieniałem szybę w Passacie właśnie w Starachowicach to przy okazji podpytałem o szybę do Kappy (z ciekawości) i wtedy (rok 2008) powiedzieli mi 960.
Viva la macchina

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”