Kappa - kontrolka poduszki powietrznej

Awatar użytkownika
Michal198422
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 13 lip 2010, 2:57
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - kontrolka poduszki powietrznej

Post autor: Michal198422 » 16 cze 2013, 21:49

Co kto twierdzi to jedno, a jak jest to drugie;) Nie mówię że jest po stłuczce, a jedynie że jest taka możliwość. Jak szukać? Skutecznie ;) Na początek sprawdź przewody przy i wewnątrz wtyczki, a następnie dalej po wiązkach. Oczywiście wszystko robisz na własne ryzyko, jesli samemu będziesz w tym grzebać. Tu masz rozpiskę wtyczki - dzięki temu łatwiej się połapiesz jakie przewody za co odpowiadają.

PS. Zrobiło Ci się z nią tak z dnia na dzień, czy z takim stanem już kupiłeś?

PS2. Możesz też zdobyć sprawną centralkę i podłączyć ją bez męczenia się w montowanie, po czym zobaczyć co wyjdzie - przyszło mi do głowy, że może też coś wewnątrz centralki robić zwarcie, a i tak na koniec centralkę nową zdobyć musisz jak chcesz żeby kontrolka działała jak powinna.
Rozpiska.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kappa SW 2,4 TDS. Brak ECSF, brak nieoczekiwanych CHECKów, brak problemów. Wszystko (prócz klimy) działa:D Więc na pewno coś jest nie tak :|

Awatar użytkownika
Krzychu32
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 133
Rejestracja: 01 gru 2013, 21:35
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Kappa - kontrolka poduszki powietrznej

Post autor: Krzychu32 » 03 wrz 2018, 12:34

Witam

Przedwczoraj wymieniałem plastik lewarka zmiany biegów i do tej operacji wyjąłem sobie oba przednie fotele.
Przed złożeniem wszystkiego do kupy odpaliłem auto żeby sprawdzić prawidłowe działanie biegów... niestety po zmontowaniu wszystkiego do kupy zauważyłem że pali mi sie kontrolka poduszek...
Czy to jest możliwe że przez odpalenie auta bez foteli, ta cholera zaczęła się palić ?
Poduszek w fotelach nie mam i do tej pory z autem było wsio ok, żadna kontrolka po uruchomieniu silnika mi się nie świeciła.
No i najważniejsze pytanie jak tą cholerę zgasić nie wyjmując żarówki z licznika ? auto 99r.
Lancia Kappa 2.0 VIS

Awatar użytkownika
jasiugm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 372
Rejestracja: 03 lut 2015, 19:14
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kappa - kontrolka poduszki powietrznej

Post autor: jasiugm » 03 wrz 2018, 12:53

Tylko podpięcie się MESem i skasowanie błędu.
Kappa SW 2.0 20V VIS
Y 1.2 8V

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - kontrolka poduszki powietrznej

Post autor: volf » 03 wrz 2018, 12:55

A jakieś kabelki do tych foteli dochodziły, zwłaszcza w żółtych koszulkach?
Swoją drogą 99 rocznik i brak bocznych poduszek 8-O
Błąd skasujesz MES /FES-jak masz interfejs a jak nie to musisz znaleźć jakiegoś magika/warsztat...
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Krzychu32
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 133
Rejestracja: 01 gru 2013, 21:35
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Kappa - kontrolka poduszki powietrznej

Post autor: Krzychu32 » 03 wrz 2018, 13:28

volf pisze: A jakieś kabelki do tych foteli dochodziły, zwłaszcza w żółtych koszulkach?
Do każdego fotela dochodził jeden kabelek w żółtych koszulkach
volf pisze:Swoją drogą 99 rocznik i brak bocznych poduszek
Sory mój błąd ... rocznik sierpień 1998
Ale ona wogóle jest jakaś pokićkana, rocznik 98 niby poliftowa, a silnik z metalowym kolektorem... przez to kupiłem niewłaściwą uszczelkę pod dekiel zaworów, która mi teraz leży bez sensu...
volf pisze: Błąd skasujesz MES /FES-jak masz interfejs a jak nie to musisz znaleźć jakiegoś magika/warsztat...
Interfejsa nie mam, na kompach się nie za bardzo znam, więc pozostaje mi szukać kogoś kto to skasujeten cholerny błąd, tylko proszę napiszcie gdzie ta cholera ma gniazdo diagnostyczne, bo ide o zakład że magik kasujący nie będzie wiedział ...

A tak nawiasem mówiąc to żeby kontrolka się zapaliła z takiej pierdoły, to się w pale nie mieści... zaczyna mnie już coraz bardziej wkurzać to auto...
Lancia Kappa 2.0 VIS

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Kappa - kontrolka poduszki powietrznej

Post autor: Gros » 03 wrz 2018, 13:45

To auto trzeba kochać hihi gniazdo jest z prawej strony na wysokości kolana kierowcy hihi
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
jasiugm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 372
Rejestracja: 03 lut 2015, 19:14
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kappa - kontrolka poduszki powietrznej

Post autor: jasiugm » 03 wrz 2018, 15:34

Chyba w każdym samochodzie sterownik zapisuje błąd na stałe. Nigdy nie włącza się zapłonu przy odpiętych elementach układu poduszek.
Kappa SW 2.0 20V VIS
Y 1.2 8V

Awatar użytkownika
Michal198422
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 13 lip 2010, 2:57
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - kontrolka poduszki powietrznej

Post autor: Michal198422 » 10 wrz 2018, 18:03

Gros pisze: 03 wrz 2018, 13:45 To auto trzeba kochać hihi gniazdo jest z prawej strony na wysokości kolana kierowcy hihi
A nie w nogach pasażera, a dostęp do niego po zdjęciu osłony plastikowej oklejonej tapicerką? ;)

jasiugm pisze: 03 wrz 2018, 15:34 Chyba w każdym samochodzie sterownik zapisuje błąd na stałe. Nigdy nie włącza się zapłonu przy odpiętych elementach układu poduszek.
No nie do końca. Np w alfie 147 (moja 2002r) zdarza się, że wywala błąd poduszki ze względu na złączki, które poleca się zlutować, ale po poprawieniu połączenia błąd gaśnie (choć jest zapisany w centralce, że wystąpił). W Kappie się świeci do chwili skasowania błędu.
Kappa SW 2,4 TDS. Brak ECSF, brak nieoczekiwanych CHECKów, brak problemów. Wszystko (prócz klimy) działa:D Więc na pewno coś jest nie tak :|

Awatar użytkownika
dobermannn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 428
Rejestracja: 16 wrz 2008, 0:00
Imię: Kuba
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - kontrolka poduszki powietrznej

Post autor: dobermannn » 11 wrz 2018, 22:34

Krzychu32 pisze: 03 wrz 2018, 12:34 Witam

Przedwczoraj wymieniałem plastik lewarka zmiany biegów i do tej operacji wyjąłem sobie oba przednie fotele.
Przed złożeniem wszystkiego do kupy odpaliłem auto żeby sprawdzić prawidłowe działanie biegów... niestety po zmontowaniu wszystkiego do kupy zauważyłem że pali mi sie kontrolka poduszek...
Czy to jest możliwe że przez odpalenie auta bez foteli, ta cholera zaczęła się palić ?
Poduszek w fotelach nie mam i do tej pory z autem było wsio ok, żadna kontrolka po uruchomieniu silnika mi się nie świeciła.
No i najważniejsze pytanie jak tą cholerę zgasić nie wyjmując żarówki z licznika ? auto 99r.


ale zapewne masz napinacze pasów i to one prawdopodobnie powodują błąd :D
poza tym żarówki nie wyjmiesz ponieważ jej tam nie ma. Tam jest dioda wlutowana w płytkę

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - kontrolka poduszki powietrznej

Post autor: volf » 12 wrz 2018, 14:11

dobermannn pisze: ale zapewne masz napinacze pasów i to one prawdopodobnie powodują błąd :D
Tylko co wspólnego mają napinacze z fotelami? 8-O
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
dobermannn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 428
Rejestracja: 16 wrz 2008, 0:00
Imię: Kuba
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - kontrolka poduszki powietrznej

Post autor: dobermannn » 12 wrz 2018, 23:31

Pomyliło mi się. Fakt. Są przy zwijaczach. Więc Nie mają nic wspólnego 😁😁😁

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”