Kappa - podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: prezesjm » 21 lut 2008, 21:40

Jak kolega wyżej zauważył najtaniej i najprościej przylutować druciki do żarówek. Absolutny brak problemów z checkiem a żywotność żarówki jest na tyle długa że parę lat można jeździć bez kłopotów.

Sixt

Kappa - Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: Sixt » 21 lut 2008, 23:16

Polak potrafi :D

Dzieki za rady, w weekend dzialam :D

Gifol
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 52
Rejestracja: 22 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Kappa - Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: Gifol » 22 lut 2008, 10:14

Potwierdzam powyższe wypowiedzi dotyczącel lutowania przewodów do zarówki - działa idealnie u mnie juz od miesiąca:)

POlecam przylutować przewody do żarówki, zrobić otworki w obudowie (jest z tworzywa miękkiegojak guma) przeciągnąć przez nie przewody, odpowiednie zawiązać na zewnątrz (tak żeby żarówka wisiała w obudowie - nie wiem na ile sie grzeje wiec lepiej żeby nie dotykała plastików). Na końcu połączyć z przewodami którymi do tej pory były przy blaszkach i CHECK znika na długo:)

A tak swoja drogą to strasznie nieszczeją lampki w naszych Lanciach - każda wymiana zarówki (np podświetlenie nóg pod kierownicą) wiąże sie z rozsypana obudową - LIPNE JAKOŚĆ PLASTIK/METAL.

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

Kappa - Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: Lewutek » 22 lut 2008, 11:40

"Gifol" pisze:A tak swoja drogą to strasznie nieszczeją lampki w naszych Lanciach - każda wymiana zarówki (np podświetlenie nóg pod kierownicą) wiąże sie z rozsypana obudową - LIPNE JAKOŚĆ PLASTIK/METAL.
Plastiki się starzeją ... nic się nie poradzi
Buraczany Wóz, "Ł"opel, "Ł"A"Ł‚"di, VW ... Obrazek
aktualnie turlam się™ od lat ... KAPISZONOLOT-em 2,4LX z "heblami" BREMBO ... na Blosie ... jest i K2,0T 20V

Awatar użytkownika
zlotko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 02 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Suchedniów

Kappa - Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: zlotko » 14 maja 2008, 13:27

U mnie problem jest trochę innego rodzaju: w infocenter jwst komunikat o awarji oświetlenia tablicy rej. - faktycznie nie pali się jedna żaróweczka, to sprawdzam miernikiem i prądu w tej jednej nie ma.
gdzie jest rozgałęzienie wiązki do tych żaróweczek. Może macie jakieś inne rady?

dudekken

Kappa - Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: dudekken » 14 maja 2008, 13:38

"zlotko" pisze:U mnie problem jest trochę innego rodzaju: w infocenter jwst komunikat o awarji oświetlenia tablicy rej. - faktycznie nie pali się jedna żaróweczka, to sprawdzam miernikiem i prądu w tej jednej nie ma.
gdzie jest rozgałęzienie wiązki do tych żaróweczek. Może macie jakieś inne rady?
Sprawdź przewody na wyjściu z podszybia do klapy bagażnika(lewa strona), na pewno któryś jest przełamany.

Sixt

Kappa - Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: Sixt » 14 maja 2008, 14:00

Miałem powiedzieć w końcu co zrobiłem u siebie.

Poszedłem na "łatwiznę?", choć nie powiedziałbym.

2x nowe lampki od Cinquecento - weszły jak ulał, ale coś nie igrało z elektryką jednak wiem że nowy nabywca auta podziałał coś i zaczęło grać

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Kappa - Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: mikaeltdi » 14 maja 2008, 18:15

"zlotko" pisze:U mnie problem jest trochę innego rodzaju: w infocenter jwst komunikat o awarji oświetlenia tablicy rej. - faktycznie nie pali się jedna żaróweczka, to sprawdzam miernikiem i prądu w tej jednej nie ma.
gdzie jest rozgałęzienie wiązki do tych żaróweczek. Może macie jakieś inne rady?
Hi! Dokładnie jak napisał ''dudekken'' tam najczesciej pękają ja mam już wszystkie polutowane bo tez się cuda działy :roll: ...
pzdr
P.S a tak swoją drogą to witam i zapraszam na mały spocik w Kielcach jezeli czasem tam zaglądacie ;-) szybkie info na priw i pooglądamy Lucynki :wink:
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

merbart
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 201
Rejestracja: 15 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Kappa- podświetlanie tablicy

Post autor: merbart » 16 cze 2008, 9:03

Witam
Nieświeci mi jedna lampka z podświetlania rejestracji. Temat wałkowany był wiele razy ale mnie interesuje czy przewody do tych światełek są zasilane z jednago przewodu czy z osobnych? Z wiązki która jest pod dywanikiem klapy, zasilanie lampek jest z osobnych przewodów 2 osobne wtyczki. Chce podłączyć obie lampki razem tzn podłączyć je szeregowo do jednego zasilania (ponieważ jedna lampka świeci). Niewiem czy takie połączenie nie bedzie powodowało komunikatu o błędzie.
Czarna Kappa 2,4 JTD

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: prezesjm » 16 cze 2008, 9:32

Lampki są zasilane osobnymi przewodami bezpośrednio z modułu IGE. Jeśli oprawka i żarówka są sprawne, to zainteresuj się tematami o naprawie wiązki kabelków do klapy. Wszelkie kombinacje skutkują zwykle komunikatem o błędzie.

merbart
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 201
Rejestracja: 15 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Kappa - Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: merbart » 16 cze 2008, 12:05

Jeszcze jedno pytanie w którym miejscu można rozpiąć wiązkę tylnej klapy, czy jest gdzieś wtyczka?
Pozdrowienia.
Czarna Kappa 2,4 JTD

Awatar użytkownika
mKajor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 70
Rejestracja: 06 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Kappa - Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: mKajor » 16 cze 2008, 13:12

Jesli dobrze pamietam to wtyczka jest pod tylna polka
KAPPA 2.4 LX

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Kappa - Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: Taz » 10 sty 2009, 12:02

Dwie lampki od Cinquecento pasują jak ulał. Ze starych przelutowałem tylko wtyczki, bo te od Cieniasa są inne. Tablica jest już ładnie oświetlona :)

Nie przepłacajcie za oryginalne lampki do Kappy, bo te z Cieniasa naprawdę są identyczne a kosztują tylko 15zł/szt!
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
grzesiekj23
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 882
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sławno

Re: Kappa - podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: grzesiekj23 » 16 sie 2013, 19:50

Po wielu latach odkurzam temat. Tym razem jednak jest coś dziwnego- pojawił się komunikat o przepalonej żarówce- faktycznie była przepalona, więc wymieniłem. Niestety komunikat nie zniknął. Obydwie żarówki świecą, a błąd nadal się wyświetla. Co z tym fantem? Rozbrajać wiązkę z klapy?
Były:
Dedra 2.0 i.e.
Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

Jest:
Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

conq

Re: Kappa - podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: conq » 16 sie 2013, 21:07

Obie są wymienione na nowe? Być może druga "kończy się" i komputer widzi niewłaściwy pobór prądu - stąd check. Zdarzyła mi się taka sytuacja z którymiś ze świateł z tyłu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”