Lybra - problemy po wizycie w warsztacie

jolanta_
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:11
Imię: Jola
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lybra - problemy po wizycie w warsztacie

Post autor: jolanta_ » 24 wrz 2011, 15:34

Czesc,
mam na imie Jola, mieszkam w Belgii i jestem posiadaczka lybry od 3 tygodni (sw, 1999, 2.0 benzyna, automat).
No wiec, ogolnie auto jest bez problemow. Jak to auto uzywane posiada drobne mankamenty ktore chcialam usunac/ naprawic.
Do pierwszego warsztatu pojechalam, zeby naprawic (chyba) zapchany tylny spryskiwacz, sprawdzic glosnik w drzwiach kierowcy i usunac przykry zapach z wentylacji. Wizyta ta skonczyla sie nie najlepiej. Wymienili przewod spryskiwaczy, naprawili pekniety kabel od glosnika i zdezynfekowali klimatyzacje (koszt +-800 zl). Gratis dostarczyli mi kilka nowych ustarek: zlamali panel w bagazniku (przy tubie), panel drzwiowy, ktory nie da sie juz poprawnie zlozyc (blokujace sie przyciski od szyb) i zle zloŻone siedzenie pasazera.
Do warsztatu ASO Lancia pojechalam, zeby sprobowali zakodowac drugi kluczyk, ktory dzialal z wyjatkiem wlaczania alarmu (pierwszy uzbrajal alarm bez problemu). I tu dostalam wiecej niz chcialam. Za cene okolo 100zl zostalam pozbawiona alarmu (zamek centralny wciaz wlancza sie z pilota). W warsztacie nie poczuwali sie do obowiazku przywrocenia auta do kondycji z przed wizyty. Ostatecznie wymusilam wizyte "reklamacyjna" 05/10 (2 tygodnie po spowodowaniu usterki!!). Czy naprawia, nie wiem ale ja sie nie poddam.
W miedzyczasie chcialabym dowiedziec sie co moglo byc powodem tego ze alarm przestal dzialac i czy samodzielnie moge to naprawic, poniewaz obawiam sie ze po kolejnej wizycie w warsztacie bede musiala swoja lybre przywiesc laweta : beczy : W skrzynce bezpiecznikowej obok kierowcy alarm jest wlaczony, bezpieczniki nie sa spalone.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2011, 20:33 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Proszę zwrócić uwagę na ortografię

Awatar użytkownika
Coupe
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 868
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra, problemy po wizycie w warsztacie

Post autor: Coupe » 24 wrz 2011, 16:10

Cześć! Ja mam takie auto od wczoraj tylko że 2000rok. Może padła centralka w alarmie? Może się przestroiła? Mniemam, iż auto ma alarm fabryczny, a nie dokładany? Po co Ci z całym szacunkiem alarm? Auto naprawiasz w Belgii? Tam też same papraki? To pewnie "mechaniki" co wyjechały z Polski? Naprawiając auto proś o faktury wtedy masz gwarancje ;) naprawiaj auto tam gdzie polecają, nie przyzwyczajaj mechaników do siebie, bo prędzej czy później zaczną naciągać.

jolanta_
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:11
Imię: Jola
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra, problemy po wizycie w warsztacie

Post autor: jolanta_ » 24 wrz 2011, 17:11

Dzieki za odpowiedz,
pierwszy z warsztatow poznalam przy poprzednim samochodzie(nissan k10) niewiele pomogli ale i nie zaszkodzili,ten drugi jest polecany w oryginalnej ksiazeczce.Jesli tam nie moge ufac to gdzie?
Alarm faktycznie jest fabryczny i dzialal.W listopadzie bede w Polsce moze tam postaraja sie lepjej.Tam tez przydal by mi sie alarm.Po za tym, jesli cos bylo sprawne to po wyjsciu z warsztatu nadal powinno byc.Nie ma co, nie odpuszcze. Bede reklamowac coraz wyŻej, jesli bedzie trzeba.Twoim zdaniem we wlasnym zakresie nie da sie tego naprawic?
A jak sprawuje sie twoja lybra.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2011, 20:32 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ortografia

Awatar użytkownika
Coupe
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 868
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra, problemy po wizycie w warsztacie

Post autor: Coupe » 24 wrz 2011, 18:24

W Polsce będzie można kogoś polecić ;)
Wg mnie sama nic nie zdziałasz trzeba fachowca. W ASO najczęściej pracują wymieniacze elementów starych na nowe, a nie naprawiacze.
Lybra? Przejechałem na razie zaledwie 300km, wrażenia pozytywne :)

jolanta_
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:11
Imię: Jola
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - problemy po wizycie w warsztacie

Post autor: jolanta_ » 25 wrz 2011, 7:20

a mozesz polecic kogos w okolicy szczecina?musze tez dorobic i zakodowac kluczyk z pilotem.

Awatar użytkownika
Coupe
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 868
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra - problemy po wizycie w warsztacie

Post autor: Coupe » 26 wrz 2011, 0:16

jestem z Wa-wy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”