Lybra - kabel ELM327 1,4

zbyszek55
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 01 lip 2010, 19:48
Lokalizacja: bydgoszcz

Lybra - kabel ELM327 1,4

Post autor: zbyszek55 » 31 lip 2011, 19:26

Witam
Kupiłem kabel j.w. jakie programy obsługują nasze samochody i skąd je można dostać?
Pozdrowienia
Zbyszek55 z Bydgoszczy
Lancia Lybra sw 2,4 jtd
Ostatnio zmieniony 01 sie 2011, 14:02 przez Nat, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Proszę tytułować posty zgodnie z zasadami/Poprawione
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

Awatar użytkownika
lordabarth
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 143
Rejestracja: 23 lis 2008, 0:00
Skype: lordabarth
Imię: Michał
Lokalizacja: Wolbrom

Re: ELM327 1,4

Post autor: lordabarth » 31 lip 2011, 19:37

FiatEcuScan Tak na początek.Niestety pełna wersja płatna.

zbychoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 67
Rejestracja: 16 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: ELM327 1,4

Post autor: zbychoo » 01 sie 2011, 14:06

lordabarth pisze:FiatEcuScan Tak na początek.Niestety pełna wersja płatna.
A jak to jest z FiatEcuScan'em (FES) oraz elm327 i sprawdzaniem różnych rzeczy typu hamulce czy silnik?

W specyfikacji FES'a są opisane takie rzeczy jak:
ELM - ELM 327 v1.3+ interface without adapter (unmodified)
ELM 1 - ELM 327 v1.3+ interface with ADAPTER CABLE 1 (or modified interface with K-line connected to pin 1)
ELM 9 - ELM 327 v1.3+ interface with ADAPTER CABLE 1 (or modified interface with K-line connected to pin 9)
ELM 12 - ELM 327 v1.3+ interface with ADAPTER CABLE 1 (or modified interface with K-line connected to pin 12)
ELM C19 - ELM 327 v1.3+ interface with ADAPTER CABLE 3 (or modified interface with CAN lines connected to pins 1 and 9 instead of 6 and 14)

Jak ten opis ma się do samego kabla? Czy żeby odczytać coś co wg opisu wyżej wymaga połączenia odpowiednich pinów musimy te piny sami łaczyć czy ten kabel zrobi to za nas w inteligentny sposób?

Czy inne programy niż FES również potrzebują takich modyfikacji żeby możliwe było odczytywanie i kasowanie błędów różnych modułów?

Ja osobiście posiadam Kabel Vag/Com czy jakoś tak ale zastanawiam się nad wygodniejszą formą odczytywania np interfejsem ELM327 przez bluetooth. Dzięki temu możemy wówczas uruchomić program diagnostyczny nawet na smartfonie z systemem operacyjnym (np na androida program torque) lub też na zwykłym laptopie bez zbętnych plączących się kabli.

Tylko pozostaje ta sprawa z obsługą tych odpowiednich pinów... może ktoś mądry wyjaśni :)

jeśli chodzi o inne programy do diagnostyki to znalazłem kilka tytułów (nie ukrywam, że informacja jest zaczerpnięta ze znanego portalu aukcyjnego) ale czy owe programy obsługują Lancie a jeśli tak to w jakim zakresie, to tego już nie wiem:
ScanTool.net,PCMSCAN,ScanXL-ELM,DashCommand-ELM,EasyOBD II, ProScan, OBD2Spy, OBD Logger, OBD-II ScanMaster, RealScan, wOBD, OBD Gauge for Palm OS, ScanTest for Pocket PC,
ScanMaster-ELM

zbyszek55
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 01 lip 2010, 19:48
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Lybra - kabel ELM327 1,4

Post autor: zbyszek55 » 01 sie 2011, 17:04

Witam
Posiadam kabel od Viakena VAGKKL oraz program FiatEcuScan,który obsługuje :poduszki , silnik i Abs.
Kupiłem kabel ELM 327 ,który co prawda obsługuje tylko silnik ale ma więcej parametrów.
Próbowałem program; ScanTool,Proscan ale potrzebują nr licencji.
Czy jakis Chomik ma kompletne programy?
Pozdrowienia
Zbyszek55 z Bydgoszczy
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

Awatar użytkownika
lordabarth
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 143
Rejestracja: 23 lis 2008, 0:00
Skype: lordabarth
Imię: Michał
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Lybra - kabel ELM327 1,4

Post autor: lordabarth » 01 sie 2011, 19:22

Do Lybry 2.4 JTD w zupełności wystarczy VAG KKL z przełącznikiem lub zestaw adapterów .Na stronie FES znajdują się schematy adapterów wg. których można dorobić przełącznik.Co za tym idzie kabel nie jest "inteligentny".Inne programy można próbować ale nie pokażą one dużo informacji ,jeżeli w ogóle będą w stanie się połączyć.Tak więc nie ma zbytnio sensu kombinować z innymi programami.ELM jest dobry gdy chcesz sie połączyć z siecią CAN której w Lybrze nie ma.ELM nie obsługuje Lybrze wszystkich modułów wiec ELM z bluetooth przyda się tylko do sprawdzania parametrów silnika i ABS TRWLucas.FES jest dostępny na Windows Mobile.

Tutaj jest opis przeróbki.
Autokacik.pl

hakus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Pieszyce

Re: Lybra - kabel ELM327 1,4

Post autor: hakus » 28 wrz 2011, 20:18

witam! czy moja lancia lybra 2000r 1,9jtd posiada obd ponieważ kupiłem kabel obd2 ale nie moge się połączyć. czy potrzebuje innego kabla albo moze podacie nazwe jakiegos ciekawego programu. z gory dzieki ppozdrawiam

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Lybra - kabel ELM327 1,4

Post autor: Krzysiek82 » 28 wrz 2011, 20:34

Kurna, ludzie! O kablach i programach już powiedziano wszystko co możliwe na tym forum. Sam w którymś wątku rozpisałem wszystkie możliwości. Co działa, co nie działa i dlaczego nie działa i co najlepiej kupić. Nawet napisałem co i z jakiej firmy, aby na 1000000000% działało. Zadajcie sobie trochę trudu poszukania i poczytania. Wszystko jest na naszym forum napisane - jakie programy, jakie kable, jak łączyć, itd.

hakus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Pieszyce

Re: Lybra - kabel ELM327 1,4

Post autor: hakus » 28 wrz 2011, 21:01

szukałem nie znalazlem krotkie pytanie czy kabel obd2 jest odpowiedni???????? czy krzysiek82 mogl by odp skoro ma taki szeroki zakres wiedzy?":?? pozdrawiam

laly2000

Re: Lybra - kabel ELM327 1,4

Post autor: laly2000 » 28 wrz 2011, 23:03

OBD II to rodzaj złącza i jest odpowiedni. Kup sobie kabel KKL-VAG od viakena (google), przy którym jest napisane, że pasuje do Lybry i nie marudź. Na płytce będzie instrukcja, a program to fiat ecu scan (google). Koniec tematu. Jak komuś to nie wystarcza, to jest sygnał, że komputer w samochodzie lepiej oddać pod opiekę fachowcom.

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Lybra - kabel ELM327 1,4

Post autor: Krzysiek82 » 30 wrz 2011, 9:59

hakus pisze:szukałem nie znalazlem krotkie pytanie czy kabel obd2 jest odpowiedni???????? czy krzysiek82 mogl by odp skoro ma taki szeroki zakres wiedzy?":?? pozdrawiam
Tak jak kolega wyżej napisał. Kabel VAG-KKL od Viakena (tak się zwie koleś i firma bodajże - na allegro jest pod takim nickiem i strona też tak się nazywa) działa na 1000000000000%. Teraz Viaken sprzedaje kabelek już z przełącznikiem do ABSu i poduszek. Ja mam jeszcze stary bez tego dobrodziejstwa. Innymi słowy: kupując VAG-KKL z przełącznikiem możesz diagnozować i kasować błędy: ECU, ABS, poduszek. Słowem - prawie wszystko co amatorsko możesz zrobić. Jeśli chcesz wszystko przetestować, to tylko zostaje Examiner w jakimś warsztacie / ASO. Kabelek polecany przez nas jest w dwóch wersjach: niebieskim i czarnym. Oba działają, jeden jest produkcji chińskiej, a drugi polskiej.

Viaken ma jeszcze w ofercie za bodajże 159 zł zestaw składający się z: VAG-KKLa, ELMa, przejściówki Fiata oraz 3 adapterów. Tym zestawem zrobisz pewnie każdego Fiata, każdą Lancię i każdą Alfę.
laly2000 pisze: Koniec tematu. Jak komuś to nie wystarcza, to jest sygnał, że komputer w samochodzie lepiej oddać pod opiekę fachowcom.
Dokładnie. Celna uwaga.

JONAIK
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Adam
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Lybra - kabel ELM327 1,4

Post autor: JONAIK » 30 paź 2011, 12:51

Orientujecie się czy za pomocą tego niebieskiego kabelka da się korzystać z Vag-com lub VCDS podczepiając do Lybry JTD?
Są potrzebne jakieś wyjątkowe ustawienia, bo samo ustawienie portu nic nie daje? Fiatecuscan działa ale wspomniane wcześniej programy nie chcą.

jenks
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 386
Rejestracja: 20 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: dominowo

Re: Lybra - kabel ELM327 1,4

Post autor: jenks » 04 lis 2011, 9:04

witam mam lybre 2,4jtd ,kupiłem kabel z przełącznikiem na silnik,poduchy,abs.wszystko chodzi prócz abs.program łączy się ze sterownikiem abs po czym po ok2s wyświetla komunikat;
FREE VERSION RESTRICTION
THIS MODULE REQUIRES REGISTERED VERSION
i następuje rozłączenie.jak ktoś wie o co chodzi to niech napisze.
pozd jenks

bombelek_31
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 27 gru 2009, 21:23
Lokalizacja: Piotrków Tryb./Trzemeszno k.gniezna

Re: Lybra - kabel ELM327 1,4

Post autor: bombelek_31 » 04 lis 2011, 9:25

jenks pisze:witam mam lybre 2,4jtd ,kupiłem kabel z przełącznikiem na silnik,poduchy,abs.wszystko chodzi prócz abs.program łączy się ze sterownikiem abs po czym po ok2s wyświetla komunikat;
FREE VERSION RESTRICTION
THIS MODULE REQUIRES REGISTERED VERSION
i następuje rozłączenie.jak ktoś wie o co chodzi to niech napisze.
pozd jenks
kup pełną wersje to będzie działać :)
Lancia Lybra 2.4 SW
Opel astra 1.7 td (isuzu)

jenks
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 386
Rejestracja: 20 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: dominowo

Re: Lybra - kabel ELM327 1,4

Post autor: jenks » 04 lis 2011, 9:55

z tego co wiem to u większości chodzi abs,może mam nie te wersje programu?

zbychoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 67
Rejestracja: 16 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Lybra - kabel ELM327 1,4

Post autor: zbychoo » 04 lis 2011, 10:15

jenks pisze:z tego co wiem to u większości chodzi abs,może mam nie te wersje programu?
U większości chodzi bo pewnie mają taki moduł ABS który jest obsługiwany w darmowej wersji. Jam, podobnie jak Ty, mam moduł ABS obsługiwany tylko przez wersję pełną - jest to wersja ABS z ESP Lukasa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”