Lybra - dorobienie kluczyka

Awatar użytkownika
fragless
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 280
Rejestracja: 11 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: OLSZTYN

Re: Lybra - Kluczyk

Post autor: fragless » 08 cze 2011, 11:10

Chciałbym się dołączyć do tematu kluczyka i stacyjki w Lybrze. Konkretnie to do mojej Lybry poszukuję używanej stacyjki żeby pod stary klucz ślusarz ją ustawił. Mam też tylko jeden klucz, nie chcę wymieniać za 1500 zł w ASO w Olsztynie stacyjki i wszystkich wkładek. W związku z tym mam pytanie czy stacyjka do Lancii Lybra 1.9 jtd wg. eper 1999 produkcja, a w dowodzie jest 2000 ;-), jest unikalną rzeczą czy też od innych "fiatów" coś pasuje, na co ma zwrócić uwagę przy kupowaniu używki na alledrogo. Dodam że mam tempomat i wszystkie inne pierdoły.


Widzę że dużo kompetentnych osób chce pomóc, więc dodam jeszcze pytanie czy z karty kodowej warsztat odtworzy mi nowy klucz z imobilaizerem?

RoboLP
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 50
Rejestracja: 19 kwie 2010, 23:35
Lokalizacja: Szczecin

Lancia Lybra SW 1.9JTD 2000r - kluczyk

Post autor: RoboLP » 08 paź 2012, 20:30

Cześć

Mam taki problem i zanim zacznę coś sam wymyślać, wolę podpytać mądrzejsze głowy :)

Mam problemy z otwieraniem auta, od strony kierowcy kluczyk przekręca się, tzn nie mogę otworzyć, mogę jedynie zamknąć.
Od strony pasażera otwiera i zamyka, kiedyś myślałem o naprawieniu tego, bo piloty (te starszego typu, nie scyzoryki) psują się dość często no i w sumie miałem popsute piloty, auto otwierałem "ręcznie". Ktoś mi napisał kiedyś bym założył na osobnym kluczyku otwieranie/zamykanie auta - jako dodatkowy zamek centralny.
Idąc dalej w mojej opowieści, przytrafił mi się pech, zgubiłem jeden kluczyk.
Zadzwoniłem wiec do ASO i zapytałem ile.. Pan ze stoickim spokojem odpowiedział do 1350zł (kopia - 1 kluczyk).
Czy jest jakiś inny sposób by zrobić taniej? Potrzebuję dwóch kluczyków :(

Zastanawiałem się nad zakupem używanego kompletu, ale zazwyczaj jest 1 kluczyk, nie widziałem ofert z 2 kluczykami.

Dziękuję za pomoc!
Ostatnio zmieniony 08 paź 2012, 20:42 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniosłem do istniejącego tematu.

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Lancia Lybra SW 1.9JTD 2000r - kluczyk

Post autor: brygadzista1 » 08 paź 2012, 20:37

Są oferty, ja za 180zł sprzedałem komplet zamków, stacyjek, karty kodowe i dwa kluczyki w tym jeden nowy nigdy nie używany. Nie ukrywam że był to mój dobry znajomy dlatego cena była niska ale zazwyczaj jak sprzedaje taki komplet to w granicach 200zł. Gorsza sprawa że zgubiłeś jeden kluczyk więc przekładka pestki nic nie daje bo masz tylko jedną. Musisz więc szukać kompletu składającego się z:

- komplet kluczy
- sterownik silnika 1.9 JTD 105KM
- karty kodowe
- komplet zamków
- stacyjka z kierownicy
- stacyjka od poduszek
- centralka pod sufitem obok lampki od której zależne jest zamykanie z pilota.

Nie będzie łatwo, dzwoń po ludziach którzy mają całe takie auta na części może ktoś ma komplet. Ja na razie nie mam ale pewnie coś będzie w przyszłości.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

marianm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 30 gru 2011, 21:35
Imię: Marian
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Lybra - Kluczyk

Post autor: marianm » 09 paź 2012, 11:44

Wiem, że temat był wielokrotnie omawiany, ale dla jasności będę wdzięczny za krótką informację.
Mam jeden kluczyk z pilotem... oraz dodatkowo sam grot (czyli tylko możliwość otworzenia mechanicznego).
Wolałbym w końcu uzbroić się w drugi pełnowartościowy kluczyk.
Mam na miejscu speców, którzy twierdzą, że zakodują mi kluczyk (koszt 200-250 zł).
Czy do tego kodowania mogę wykorzystać ten goły grot, np. kupując na aledrogo używany kluczyk?
I czy w sytuacji kiedy posiadam ten grot, mogę kupić jakikolwiek pilot , który i tak będzie kodowany?

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Lybra - Kluczyk

Post autor: Lukasz_TG » 09 paź 2012, 11:56

Nie wiem jaki mają sprzęt, ale facet mi dorobił klucz z IMMO dosłownie w 5 minut. Do tego nie miałem mastera, oczywiście auta na oczy nie widział miał tylko sam klucz.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
barsliw
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 496
Rejestracja: 06 lut 2012, 23:58
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - Kluczyk

Post autor: barsliw » 09 paź 2012, 16:40

Lukasz_TG pisze:Nie wiem jaki mają sprzęt, ale facet mi dorobił klucz z IMMO dosłownie w 5 minut. Do tego nie miałem mastera, oczywiście auta na oczy nie widział miał tylko sam klucz.
To gdzie taki magik jest??
Była: Lybra 1.8 LPG, Lybra 2.4jtd CF3 - 2000r
Jest: Alfa Romeo 156SW 2.5 V6

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Lybra - Kluczyk

Post autor: Lukasz_TG » 09 paź 2012, 16:49

barsliw pisze:
Lukasz_TG pisze:Nie wiem jaki mają sprzęt, ale facet mi dorobił klucz z IMMO dosłownie w 5 minut. Do tego nie miałem mastera, oczywiście auta na oczy nie widział miał tylko sam klucz.
To gdzie taki magik jest??
Robiłem to w Regensburgu (Niemcy) sprzętu nie widziałem, bo miał go na zapleczu, a cała operacja kosztowała 35 eur. Z ciekawości się pytałem i Facet powiedział, że jest w stanie każdy klucz z IMMO dorobić.
klucz1.jpg
klucz2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

sel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 25 paź 2009, 8:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Lybra - Kluczyk

Post autor: sel » 09 paź 2012, 17:20

Tak tylko dorabiał do starszego typu immo, do tych nowszych ze zmiennym kodem skuteczną metodą jest dopisanie nowego klucza do centralki immo.
Lancia Lybra 1.9JTD 2000r.

RoboLP
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 50
Rejestracja: 19 kwie 2010, 23:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lybra - Kluczyk

Post autor: RoboLP » 09 paź 2012, 19:54

Panowie, to jak mam stary typ, to mogę kupić jakikolwiek kluczyk i go do-programują do mojej centralki w aucie? :)

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Lybra - Kluczyk

Post autor: Lukasz_TG » 09 paź 2012, 19:55

RoboLP pisze:Panowie, to jak mam stary typ, to mogę kupić jakikolwiek kluczyk i go do-programują do mojej centralki w aucie? :)
Pod warunkiem, że masz klucz matke, ja nie miałem.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

RoboLP
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 50
Rejestracja: 19 kwie 2010, 23:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lybra - Kluczyk

Post autor: RoboLP » 09 paź 2012, 20:59

Jak rozpoznać czy to klucz matka? coś mi wspominali o jakiejś karcie, ala bankomatowa, ale takiej nigdy nie miałem (nikt mi jej nie dał przy zakupie auta).

grzestel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 95
Rejestracja: 17 paź 2011, 21:20
Imię: grzestel
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - Kluczyk

Post autor: grzestel » 09 paź 2012, 21:25

__________________________
Lybra 1.9 JTD 2001r
Phedra 2007 2.0 HDI 136 KM
Kraków

marianm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 30 gru 2011, 21:35
Imię: Marian
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Lybra - Kluczyk

Post autor: marianm » 09 paź 2012, 22:16

marianm pisze:Wiem, że temat był wielokrotnie omawiany, ale dla jasności będę wdzięczny za krótką informację.
Mam jeden kluczyk z pilotem... oraz dodatkowo sam grot (czyli tylko możliwość otworzenia mechanicznego).
Wolałbym w końcu uzbroić się w drugi pełnowartościowy kluczyk.
Mam na miejscu speców, którzy twierdzą, że zakodują mi kluczyk (koszt 200-250 zł).
Czy do tego kodowania mogę wykorzystać ten goły grot, np. kupując na aledrogo używany kluczyk?
I czy w sytuacji kiedy posiadam ten grot, mogę kupić jakikolwiek pilot , który i tak będzie kodowany?
Hmm.. ;) To jak z tym gołym grotem, mogę go w ogóle jeszcze wykorzystać do zrobienia pełnowartościowego kluczyka z pilotem???

Awatar użytkownika
Moglaj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 526
Rejestracja: 06 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: wroclaw/olkusz

Re: Lybra - Kluczyk

Post autor: Moglaj » 09 paź 2012, 23:20

Hmm.. ;) To jak z tym gołym grotem, mogę go w ogóle jeszcze wykorzystać do zrobienia pełnowartościowego kluczyka z pilotem???
Kwestia co spece rozumieja w kwestii "zakodowania kluczyka" czy immo czy dodanie kluczyka do centralki, wydaje mi sie że jeżeli chcesz zrobic drugi kluczyk to i tak musisz kupic używany, przełożyć grot i dać do kodowania.

marianm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 30 gru 2011, 21:35
Imię: Marian
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Lybra - Kluczyk

Post autor: marianm » 19 paź 2012, 13:37

No niestety kolega Moglaj źle mnie pokierował... Jak się okazuje kupno używanego kluczyka do lybry zupełnie mija się z celem. Także jedynie mogę skorzystać z obudowy;) bo w przypadku code 2 i tak bebechy są już bezużyteczne..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”